سالیان سال است که فوتبال در خطه ی سرسبز شمال جاری است . به دلیل امکانات محیط زیستی و جوی گیلان ، این خطه یکی از ورزشکارپرور ترین مناطق ایران به شمار میرود . یکی از پرطرفدار ترین رشته ورزشی گیلان فوتبال است . از دیرباز فوتبالیست های انزلی چی و رشتی در فوتبال ایران تاثیر خود را گذاشته اند و نگارش دوباره ی آن قلمفرساییست . تیم های ریشه داری چون ملوان و سپیدرود رشت همواره رقابت سالمی با هم داشتند که در این میان بازیکنانی بزرگ و ملی پرورش یافتند . اما به دلایلی ریز و درشت این رقاب سالم ورزشی به تیرگی گرایید .ادامه مطلب …

دلایلی مانند:
۱-ظهور شبکه باران . به دلیل عدم تخصص کافی در مدیریت یک شبکه محلی ، این شبکه با کمرنگ کردن افتخارات انزلی و پررنگ کردن مرکز استان در همه ی برنامه های خود نوعی تبعیض بی معنی و تعجب آور را ایجاد کرد . شانتاژخبری ، وارونه نمایی ، سیاه نمایی و توهین به تیم ریشه دار ملوان امری عادی در این شبکه است . بطوریکه هنوز هم اخبار شبکه گیلان عنوان میکند هدایتی از خرید ملوان انصراف داده است و در فینال جام حذفی که ملوان در تهران باخت و در انزلی برد در بخش خبر هنگام قرائت خبر بازی رفت جمله ی زشتی به کار برد به این معنی” پرسپولیس ملوان رو ترکوند”” !!!
۲-شهرداری رشت . جدال دیدنی و کلاسیک ملوان و سپیدرود با پیدایش تیم شهرداری دچار خدشه شد . تیمی که به دلیل بودن در شهر رشت میخواست وامدار افتخارات سپیدرود باشد که برای ملوانان قابل قبول نیست و نخواهد بود . این تیم تازه بنیان بجای داشتن هواداران قدیمی رشت هوادارانی نوجوان داشت که بدون اطلاع از احترام بین طرفداران ملوان و سپیدرود وارد گود شده و فریاد حق خواهی سر دادند . هنوز هم سپیدرود تیم ریشه دار گیلان در انزلی محبوب است و همینطور ملوان برای سپیدرودی ها.اما (شهرداری/پگاه/داماش)راه درازی پیشرو دارد و نباید تنها با یدک کشیدن پسوند گیلان بدنبال محبوبیت ساختگی باشد .
۳- غیر گیلانی ها. قطعا همکاری و هماهنگی بین دو شهر رشت و انزلی به ضرر آنهاست . همان جنگی که بین فولاد و نفت در خوزستان است را در گیلان هم دامن زده اند و خواهند زد و این ماجرا تا زمانی که بیدار نشویم ادامه خواهد داشت . گاهی از یک تیم طرفداری میکنند و آن یکی را میکوبند و گاهی بالعکس . و چون ما هم گاهی خوشمان می آید از این نیرنگ آنها غافل شده ضربه میخوریم . آخرین نسخه ی غیر گیلانی ها را هم بخوبی میشناسیم .کسی که ناتوانی اش برای جذب اسپانسر برای داماش با دامن زدن به اختلاف رشت و انزلی و دادن بیانیه بر علیه هدایتی به واقع ماستمالی کرد .
ما گیلانی ها همواره در لحظات حساس پشت هم ایستاده بوده و خواهیم بود .اکنون هم یکی از همان لحظات حساس هست که باید پشت هم بایستیم .
بازی گهر ملوان هم شاید شروعی برای بیداری باشد . زمانی که تماشاگران درود شعار ” …. بابات کیه” را سر دادند و در حالی که هواداران ملوان خود را رشتی نمی دانند نسبت به توهین به گیله مردان واکنش نشان دادند و اگر تکرار شود باز هم واکنش نشان می دهند . باید بدانند که اختلاف بین رشت و انزلی خانوادگیست و کسی حق مداخله ندارد . و مداخله شان به معنی گرفتن ماهی از این آب گل آلود است . و انشالله که نخواهیم گذاشت .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

شاهین

۱۶ مرداد ۱۳۹۱

مرسی مرتضی جان. من هم به یاد ندارم که در گذشته این همه توهین به گیلانی ها بشه توی ورزشگاههای شهر های دیگه با این وسعت و این دلیلش فقر فرهنگی استانه که نه تنها در شناساندن تاریخ و فرهنگ خودش ضعف داره. نه تنها به اندازه کافی بهش تهمت زده میشه بلکه خودش هم در زمینه تخریب و تحریف تاریخ خودش ید طولایی داره.

پاسخ

تالاب انزلی

۱۶ مرداد ۱۳۹۱

هویت خریدنی نیست، داشتنیه.

پاسخ

m.d

۱۶ مرداد ۱۳۹۱

بسه
بخدا بسه
هر دوتا شهر باید یکم رو نسل جدید هوادارا کار کنن
اخه بابا زشته
به ناموس بازیکن چه کار دارید؟
ما با رشت باید پشت هم باشیم تا هر ترکه …. یا هر لر ….. یا هر پایتخت نشین بی ….. هر شر و وری که خواست نگه
فعلا چشم همشون داره در میاد که ملوان و داماش اون بالاهای جدول هستند….

پاسخ

Mory-best

۱۶ مرداد ۱۳۹۱

ممنون .تاسف بار تر از این حرفهایی که عده از خدا بیخبر داماشی بر علیه هواداران مظلوم انزلی سر دادن و ما رو متهم کردن و همه جا گفتن عامل این اتفاقات ملوانی ها بودن . در صورتی که مظلوم واقع شدن هوداران ما بخاطر جواب انزلی چی ها به توهین زشتی بود که گهری های بی هویت به گیله مردان کرده بودن همون شعاری که نوشتم رو سر دادن.

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۱ ۱۸:۳۹:

دائما یکسان نگردد چرخ گردون غم مخور …

امیر فیشر

۱۶ مرداد ۱۳۹۱

رقابت رو با دشمنی اشتباه گرفتیم

امیدوارم که ۲ طرف زودتر بیدار بشیم

حساسیت خوبه اما بیشتر از اون به نظر منم اشتباهه

پاسخ