00025400.Drowning

۶۵ شناگر ناشی به دلیل عدم آشنایی به فنون شنا در آب های گیلان جان باختند.

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه معاون اجتماعی پلیس گیلان با بیان این خبر گفت: متاسفانه در ۶ ماهه گذشته از سال در آب های استان گیلان، ۶۵ شناگر ناشی جان خود را فدای بی احتیاطی کردند.

معاون اجتماعی پلیس گیلان با اشاره به اینکه بیشترین موارد غرق‌شدگی در تابستان رخ داده است، افزود: اکثر قربانیان به دلیل عدم آشنایی به فنون شنا در مناطق سواحلی گیلان گرفتار موج های خروشان دریا شده و خانواده ای را داغدار کرده اند.

سرهنگ جعفری خیرخواه توجه ننمودن مسافران به علایم هشدار دهنده شنا ممنوع و تذکرات ماموران حاضر در سواحل را دیگر علت های غرق شدگی اعلام نموده و اظهار داشت: مسافران باید در بهره برداری از سواحل، در مناطقی که طرح سالمسازی در آن اجرا می شود حضور یافته و توصیه های پلیس و ناجیان غریق را جدی بگیرند.

وی اکثر غرق شدگی های ثبت شده در استان گیلان را در شهرهای بندرانزلی، رودسر، رشت، رودبار، فومن، رضوانشهر، لنگرود، تالش و آستانه اشرفیه بیان نموده و تصریح کرد: عمده جان باختگان به دلیل شنا در رودخانه و دریا جان خود را از دست داده اند.

خیرخواه با اعلام اینکه استفاده از طرح های سالم سازی دریا توسط مسافران و شهروندان در صورت بروز حادثه کمک رسانی بهتر را فراهم می سازد، بیان داشت: حضور ناجیان غریق در طرح های سالم سازی دریا در صورت بروز حادثه، کمک رسانی و کمک های احیایی را سریعتر ممکن خواهد نمود.

معاون اجتماعی پلیس گیلان در پایان آشنایی با فنون اولیه شنا، آشنایی با محدودیت ها و رعایت آن‌ها را از ابتدایی ترین الزامات قبل از شنا دانست.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *