6967_orig

جلال حسینی دراز کشید جلوی توپ آن هم از فاصله ی دو سه متری و شوتی که بازیکن کره یی با تمام توانش شلیک کرده بود . این بهترین صحنه یی بود که سید در طول بازی خلق کرد .

سایت گل – در بیروت که بازی نکرد ، از کی روش دلخور شدیم . به قابلیت هایش ایمان داشتیم و می دانستیم در هر حالتی بودن او بهتر از نبودنش خواهد بود . هیچ وقت نفهمیدیم در بیروت چرا روی نیمکت نشست و بعد از آن هم کسی نپرسید ، چرا این گونه شد ؟ خودش هم حرفی نزد اما خیلی زود و از بازی با کره به جای قبلی اش برگشت و در میانه ی خط دفاع قرار گرفت و تا همین بازی آخر استوارترین مدافع خط دفاعی تیم ملی بود .

از سید جلال حسینی حرف می زنیم ؛ آقای صخره ی شمالی که مثل سنگ می ماند . حتماً امروز ، فردا یا حتی قبل از حضورمان در برزیل یک بار دیگر فیلم مسابقه ی تاریخی اولسان را نگاه خواهید کرد ، این بار بدون استرس ، با آگاهی از پایان شیرینش و شاهکاری که سفیدها در بندر صنعتی کره خلق کرده اند .

اینبار حتماً جزییات برای تان بیشتر هویدا خواهد شد و تعداد « به به » های تان بابت رشادت های بازیکنان و تمرکزشان در طول بازی به مراتب بالاتر از زمانی خواهد بود که مسابقه را به صورت زنده تماشا می کردید و زیر لب دعا می خواندید که فقط گل نخوریم و صعود کنیم به جام جهانی .

اگر فیلم را تماشا کردید حتماً به لحظه یی خواهید رسید که سید دراز کشید جلوی توپ آن هم از فاصله ی دو سه متری و شوتی که بازیکن کره یی با تمام توانش شلیک کرده بود . این بهترین صحنه یی بود که سید در طول بازی خلق کرد و مثل تمام دقایق قبل و بعد آن مثل یک سد خاکی رسوخ ناپذیر و البته بلند مقابل نیروی زمینی و هوایی کره یک مدافع سربلند بود .

جلال هر بار بعد از دفع حملات حریف نگاهی به اسکوربورد داشت و به دقایق پیش رو فکر می کرد اما در طول بازی هیچ گاه تمرکزش را از دست نداد و دچار اشتباه نشد . او در طول بازی تنها یک بار اسیر کیم شین ووک غول کره یی شد اما در عوض بارها بالای سر قرمزها سر زد و توپ را فرستاد جایی که خیال مان راحت باشد .

1054

او در طول این بازی دو سه صحنه ی فوق العاده خلق کرد تا انصافاً بهترین بازیکن تیم ملی لقب بگیرد و در کنار گوچی و رحمان جزو بهترین های تیم ملی باشد . جلال در یک صحنه با دو ضربه ی سر متوالی و یک بار هم با تکل درازکش دروازه ی ما را نجات داد تا مزدک میرزایی گزارشگر مسابقه هم به وجد بیاید . در واقع نوع دفاع کردن سید که جانانه و شجاعانه بود ، بیننده ی تلویزیونی را وادار می کرد تا فریاد بزند ؛ فریادی از سر غرور یا تحسین انفرادی به خاطر پرورش و داشتن چنین مدافعی در مهمترین آوردگاه چهار سال اخیر فوتبال ایران .

در واقع حسینی در ۳۰ دقیقه ی پایانی طوری بازی کرد تا عبارت « ماشاءالله سید » از دهان مان نیفتد . او در اولسان یکی از ماندگارترین و بهترین بازی های عمر خود را برای تیم ملی انجام داد و مثل یک صخره مقابل یورش ها و جیغ های کر کننده ی کره یی ها ایستادگی کرد تا به کمک هم تیمی هایش تیم ملی را به برزیل بفرستد .

seyed

یادمان نرود ، سید در ۱۵ بازی تیم ملی در مرحله ی مقدماتی جام جهانی به میدان رفته و اگر در بیروت هم بازی می کرد تنها بازیکنی می شد که در کل بازی ها به میدان رفته و دارای بالاترین سهم از این صعود رویایی می شد اما همین حالا هم او رکورددار است ؛ رکورددار بازی در مرحله ی مقدماتی جام جهانی و بیشترین دقیقه ی حضور در میدان (خلعتبری هم ۱۵ بازی انجام داده اما دقایق حضورش در میدان به مراتب کمتر از سید جلال است) . او همراه دیگر مدافعان و دروازه بان های تیم ملی رکورددار کمترین گل خورده در هر دو گروه آسیاست ، ۸ بازی و فقط دو گل خورده . تازه این در حالی است که سید در یکی از این گل های خورده دخیل نبوده ، چرا که مقابل لبنان بازی نکرد و از آن جایی که بیشترین دقایق حضور در میدان را داشته می تواند ، در این خط دفاعی رویایی بهترین و موفق ترین به حساب بیاید .

یادمان نرود ، سیدجلال در پرسپولیس فصل گذشته هم بهترین و با دوام ترین بازیکن بود ، درست مثل آن چهار فصل حضورش در سپاهان و حالا راحت تر از گذشته می توان به او عنوان بهترین مدافع فوتبال ایران و یکی از بهترین های آسیا را با افتخار تقدیم کرد .

3008032e-7466-4926-8389-a937ad28d5d3

جلال سال آینده در برزیل ۳۳ ساله است اما این عدد نسبتاً بالا هیچ کس را نمی ترساند . همه می دانند او در اوج دوران بازیگری اش به سر می برد و البته یادمان نرفته یحیی گل محمدی و سهراب بختیاری زاده در همین حول و حوش و حتی سنی بالاتر به جام جهانی رفتند ، درخشیدند و گل زدند ، درست مثل نادر محمدخانی که در جام جهانی ۹۸ صخره ی ایرانی ها بود .

حالا صخره ی تیم ایران در برزیل از شمال کشور می آید ، از تیم پرسپولیس با کلی تجربه و افتخار از بازی های باشگاهی اما واقعاً حیف بود ، بازیکنی با این کیفیت جام جهانی را تجربه نکرده باشد . جلال در طول بازی های مقدماتی جام جهانی درست مثل تمام بیشتر بازی های ملی و باشگاهی اش در ۵ سال گذشته یکی از بهترین و کم نوسان ترین بازیکنان تیم ملی بود و باید به خاطر این صلابت و اقتدار به او تبریک گفت ؛ مرسی سید ، حضور در جام جهانی حقت بود .

انزلی کلاب: سایت گل مطلب بسیار خوبی را درباره سید جلال حسینی منتشر کرد اما نویسنده این متن زیبا یادش رفت که بنویسد سید جلال از مکتب اصیل ملوان به فوتبال ایران معرفی شده است…

سید جلال هر جا که باشد باز هم یک انزلیچی و یک ملوانی است و مردم انزلی به او افتخار می کنند…

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۳۰ خرداد ۱۳۹۲

زنده باد سید جلال یاپ استم …. :inlove:

پاسخ

۳۰ خرداد ۱۳۹۲

سید جلال یاپ استم ، یادش بخیر این شعار با او سر کچلش

پاسخ

مژگان

mojshekan

۳۰ خرداد ۱۳۹۲

افتخار ما…

پاسخ

امیر

۳۰ خرداد ۱۳۹۲

افرین بر غیرت وتعصب سید جلال

پاسخ