فرمانده انتظامی بندرانزلی از دستگیری یک جاعل حرفه ای گذرنامه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ پاسدار ‘رحیم شعبانی’ روز شنبه در مصاحبه ای اظهار داشت : در پی مراجعه تعدادی از خانواده ها به پلیس مشخص شد، فردی در سطح شهرستان بطور پنهانی با وعده های اخذ بورسیه تحصیلی، شغل مناسب با حقوق کافی در خارج از کشور اقدام به اخذ پول های هنگفت و کلاهبرداری می کند.

وی افزود: فرد متخلف سعی می کرد خود را به جوانانی که از وضعیت مالی مناسب تری برخوردار هستند نزدیک کرده و با اغفال آنان به پول های هنگفت برسد؛ و همیشه توصیه می کرد موارد فوق را با خانواده های خود در میان نگذارند.

سرهنگ شعبانی خاطرنشان کرد: عوامل پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان با بررسی های همه جانبه و مراقبت های محسوس و نامحسوس توانست فرد متخلف را شناسایی کند.

وی اضافه کرد: پلیس این شهر روز گذشته در یک عملیات غافلگیرانه این شخص را که به نام عباس ۴۱ ساله اهل شهر ری تهران بود، حین معامله با یک جوان در خیابان نواب این شهر دستگیر کردند.

به گفته فرمانده انتظامی از این کلاهبردار سه گذرنامه جعلی کشورهای ایتالیا و سوئد کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده برای فرار از قانون مبلغ ۱۲۵میلیون ریال رشوه به ماموران کاشف پیشنهاد کرد که با درایت ماموران وجه نقد ضمیمه پرونده و رد رشوه شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرانزلی در تشریح این خبر اظهار کرد: وی با جعل گذرنامه کشورهای اروپایی و اخذ وجه هنگفت از اغفال شدگان آنان را به عنوان یک فرد اروپایی جا زده و بدون روادید به کشورهای مقصد اعزام می کرد که متاسفانه بعضی افراد ساده لوح با پرداخت پول و اخذ گذرنامه های جعلی در فرودگاه دستگیر و تحویل مقام قضایی می شدند؛ لذا تحقیقات در خصوص فرد دستگیر شده ادامه داشته و پرونده مقدماتی تشکیل و تحویل مقام های قضایی شد.

سرهنگ شعبانی از خانواده ها خواست در ارتباط های فرزندان خود با دیگران کمی بیشتر احساس مسوولیت کرده و موارد مشکوک را به پلیس اطلاع دهند.

منبع : ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۲۸ آبان ۱۳۹۱

:handcuffs:

پاسخ

۲۸ آبان ۱۳۹۱

انزلی هم از این آدما داره

پاسخ