000saeed-rahimi-anzalifz

از سال ۸۴ تاکنون ۶۲۹ شرکت با سرمایه ثبتی ۱۸۰۳ میلیارد ریال در این منطقه ثبت شده است.

به گزارش انزلی کلاب، سعید رحیمی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اعلام خبر ثبت ۱۷۱ شرکت داخلی و خارجی در سال ۹۱ افزود: قیاس این رقم با میزان ۱۰۹ شرکت ثبت شده در سال ۹۰، حکایت از رشد ۵۷ درصدی ثبت شرکت در واحد ثبت شرکتها و مالکیت های صنعتی معنوی این منطقه دارد.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۳ شرکت خارجی و ۱۴۸ شرکت داخلی هستند در خصوص حوزه فعالیت شرکتهای ثبت شده اضافه کرد: حوزه فعالیت ۱۳۶ شرکت در بخش بازرگانی، ۱۳ شرکت در حوزه صنعتی و ۲۲ عدد نیز در زمینه خدمات می باشد.

رحیمی در رابطه با دلایل افزایش ثبت شرکت از سوی سرمایه گذاران اظهار داشت: راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری با هدف تجمیع،کاهش بوروکراسی اداری و تسریع در ارائه کلیه خدمات مربوط به فعالیت سرمایه گذاران، اصلاح و بازبینی فرایندها که امکان صدور مجوزهای فعالیت اقتصادی و ثبت شرکت را در یک روز کاری فراهم نموده است و هم چنین راه اندازی صندوق مراسلات به عنوان مکان موقت فعالیت در مراحل فوق الذکر از جمله برنامه های اجراء شده به منظور تسهیل فرایند سرمایه گذاری می باشد.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه با ثبت ۱۷۱ شرکت در طول سال ۱۳۹۱ تعداد شرکتهای ثبت شده از زمان شروع به فعالیت این منطقه به ۶۲۹ شرکت بالغ شده است، اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد از شرکتهای ثبت شده در سال ۹۱ در حال حاضر با اخذ پروانه بهره برداری در حال فعالیت می باشند.

وی حجم سرمایه اظهار شده از سوی ۱۷۱ شرکت ثبت شده سال ۹۱ را در حدود ۱۳۱ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: حجم سرمایه های ۶۲۹ شرکت ثبتی در واحد ثبت شرکتها و مالکیت های صنعتی معنوی از سال ۸۴ تا پایان سال ۹۱ به حدود ۱۸۰۳ میلیارد ریال افزایش یافته است.

رحیمی اضافه کرد: از مجموع ۶۲۹ شرکت ثبت شده، ۴۸۱ عدد با مالکیت ایرانی، ۶۲ شرکت خارجی، ۶۵ عدد شعبه شرکتهای ایرانی، ۱۲ شعبه شرکت خارجی و ۹ موسسه غیر تجاری می باشند.
ریس هیأت مدیره منطقه آزاد انزلی میزان مشارکت و مالکیت سرمایه گذاران خارجی در این منطقه را از ۳۳ الی ۱۰۰ درصد اعلام و افزود: سرمایه گذارانی که دارای تابعیت کشورهای کره جنوبی،امارات متحده عربی، ترکیه، سوئد، چین، ترکمنستان، انگلستان، آذربایجان،آلمان، هند، روسیه و پاکستان هستند مجموع اعضای هیأت موسس شرکتهای خارجی ثبت شده را تشکیل می دهند.
رحیمی در خصوص مزایای سرمایه گذاری و ایجاد شرکت در منطقه متبوع خود اظهار داشت: معافیت مالیاتی ۲۰ ساله از تاریخ بهره برداری انواع فعالیت های اقتصادی، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه ، آزادی مشارکت سرمایه گذاری خارجی تا سقف ۱۰۰ درصد و معافیت گمرکی برای ورود کالای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل کشور به میزان ارزش افزوده از مهمترین مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد انزلی است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۲۶ فروردین ۱۳۹۲

متاسفانه رشد منطقه آزاد انزلی با توجه به پتانسیلش قابل قبول نیست و این ضعف مسئولین شهرستان انزلی رو میرسونه.

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۳۱:

:yes:
موافقم

Abay پاسخ در تاريخ فروردین ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۳۰:

موافق :-(