Untitled-5-2[1]

«باشگاه ملوان هیچ وقت تیم بانوان خود را منحل نکرده بلکه از ماهها قبل تصمیم به واگذاری این تیم گرفته بود که البته این تصمیم دلایل خاص خود را داشت؛ دلایلی که بسیاری از آنها را نمی توان در رسانه ها و برای افکار عمومی در جامعه مطرح کرد.»
به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان؛ حجمه های رسانه ای، مصاحبه های غیرواقعی و عدم صداقت در مورد دلایل عدم تیمداری در سطح بانوان، باشگاه ملوان را وادار کرد طی اطلاعیه ای رسمی در مورد تیم بانوان شفاف سازی لازم را برای هواداران، افکار عمومی و رسانه ها داشته باشد. برای اینکه درباره تیم بانوان صحبت کنیم باید به چندین ماه قبل برگردیم (اواخر پاییز سال ۹۴) که باشگاه ملوان بعد از جلسات متمادی و انجام کارهای کارشناسی تصمیم به «واگذاری یا همان فروش امتیاز» تیم بانوان گرفت.
باشگاه ملوان از اواسط فصل گذشته تصمیم به عدم تمیداری در حوزه بانوان گرفت، این تصمیم دلایل خاص خود را داشت و نمی توان آن طور که در برخی رسانه ها و مصاحبه برخی ها مطرح شده است تنها دلیل این تصمیم را به موضوعات مالی ربط داد چرا که شاید دلایل مالی کوچکترین بخش از دلایل این تصمیم بود و بزرگترین دلیل آنرا باید در مواردی جست و جو کرد که نمی توان در یک جامعه اسلامی آنها را مطرح کرد. شاید همان دلایلی که تمام تیم های لیگ برتری را بر آن داشت که یا تیم فوتبال بانوان خود را منحل کنند و یا تصمیم به واگذاری آن بگیرند. باشگاه ملوان اما راه دیگری را در پیش گرفت که نه به فروش امتیاز ختم می شد و نه انحلال تیم. از ماهها قبل به مدیران فوتبال استان و فدراسیون فوتبال اعلام شد که ملوان به دلایل متعددی که البته موضوع مالی کوچکترین و غیرقابل توجه ترین آن بود تصمیم دارد در حوزه بانوان فعالیتی نداشته باشد. باشگاه حتی به تمام مسئولان فوتبال استان اعلام کرد که حاضر است بدون دریافت هیچ گونه وجه نقد امتیاز تیم بانوان را به اسپانسر یا خریدار جدید واگذار کند که البته این به معنی کنار کشیدن از تمامی مسئولیت هایش نیست و باشگاه همچنان به حمایتهای معنوی یا بعضا مادی خود ادامه خواهد داد اما متاسفانه تا امروز حتی یک نفر از دوستان و عزیزانی که در این چند روز دست به انتقادهای آنچنانی زده اند و به عنوان دلسوز وارد عمل شده اند، یک سرمایه گذار یا اسپانسر پیدا نشد تا این تیم بتواند همچنان به حیات خود ادامه دهد.
باشگاه ملوان تاکید می کند اعلام عدم تیمداری در حوزه بانوان تصمیمی یک شبه و شتابزده نبوده و از نیم فصل سال گذشته تقریبا تمامی مسئولان ورزش استان در جریان چنین موضوعی بودند و در جلسه مجمع عمومی باشگاه نیز مطرح شد. باشگاه ملوان به طور کاملا خصوصی و از طریق اسپانسرهایی اداره می شوند که تماما خارج از استان حضور دارند و در این شرایط نیز باشگاه حق دارد که هزینه های خود را مدیریت کند اما باشگاه تاکید می کند که مهمترین دلیل عدم تیمداری در حوزه بانوان به همان مسایلی برمی گردد که نمی توان از آنها صحبت کرد، همان موضوعاتی که باشگاه های متمولی همچون سپاهان، ذوب آهن، سایپا، فولاد و پیکان یا تیم هایی پرهواداری مانند استقلال و پرسپولیس را هوشمندانه ترقیب به عدم تیمداری یا انحلال تیم های بانوانشان کرد.
ملوان به عنوان یک باشگاه فرهنگی ورزشی برای ورزش بانوان به خصوص فوتبال احترام و ارزش قایل است اما به دلایلی کاملا غیرمادی که تاکید می کنیم از بیان آنها به طور واضح در رسانه ها باید خودداری کرد، تصمیم ندارد در فوتبال بانوان به صورت حرفه ای تیمداری کند و تمام تیمداری خود را به فوتبال آماتور، آکادمیک و پایه ای بانوان البته در سطح شهرستان و استان معطوف خواهد کرد ضمن اینکه برای چندین و چندمین بار به صورت رسمی اعلام می کند حاضر است تیم فوتبال بانوان خود را بدون دریافت هیچ وجهی از سوی باشگاه به آنهایی که علاقه مند هستند در حوزه بانوان فعالیت داشته باشند واگذار کند اما همچنان حتی یک علاقه مند هم پیدا نشده است که در این حوزه ورود کند چرا که ورود به این حوزه نیاز به زیرساختهایی دارد که این زیرساختها قطعا در ورزش کشور وجود ندارد و باید به صورت ریشه ای به آن ورود کرد.
باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان بندرانزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۹ مرداد ۱۳۹۵

خوب پر واضح است وقتی می فرمایید علت عدم تمایل باشگاه ملوان به تیمداری در بخش بانوان رازهای مگو هستند و حتی نمی توانید در رسانه ها بیان کنید و زیر ساختهای لازم نیز در ورزش کشور وجود ندارد بطور حتم هیچ آدم عاقلی در این امر پیش قدم نخواهد شد.یعنی حتی نمی توانید دلیل بی میلی باشگاه به تیمداری را بصورت رمز و الفبایی بیان کنید؟ همانطور که برای اسامی اختلاس گران و دزدان اموال ملت بیان می کنند؟ اینجور که شما می فرمایید بیشتر باعث نگرانی است.اصلا در یک جامعه اسلامی نمی توان مطرح کرد؟!!! عجب!!! ان شاالله آنچه به خیر و صلاح است اتفاق بیفتد.

پاسخ

علی

۹ مرداد ۱۳۹۵

خسته نباشید واقعا شما یه چیز دیگه هستید واقعا اسم شما در تاریخ ملوان که چه عرض کنم درتاریخ شهر و استان ثبت میشه چه جورشم که براتون اصلا مهم نیست

پاسخ

امید.ب

۹ مرداد ۱۳۹۵

واقعا که یه مشت بی مغز و بی فکر نشتن دارن تیم داری میکنند. خجالت نمیکشید؟ از اسم مردی که با خودتون یدک میکشید شرم نمیکنید؟ این چه بی آبرویی بود؟ این چه بیانیه ای بود؟ تو هر مجموعه ای هزار جور فساد اتفاق میفته مسئولینش سرپوش میذارند بعد مسئولین شهر ما یه توهین و تهمت رو تو بوق و کرنا میکنن که همه بفهمن. امروز در محل کارم تو تبریز همکارام حرفهایی به کنایه در مورد انزلی و بانوانش زدن که حتی شرمم میاد بنویسم! آقایون مسئول این بود آبرو داریتون؟ این بود حفاظت و صیانت از آبروی فرهنگی چندین ساله بندرانزلی که دروازه اروپا بوده و تو ایران معروف به شهر اولین ها؟؟؟ اول از همه باشگاه ملوان باید مشخص کنه این بیانیه احمقانه رو کی نوشته بعدش تمام اعضای هیئت مدیره باید دونه دونه عذرخواهی کنند و از سمتشون استعفا بدن. دلمون خوش بود بچه همین آب و خاک رو آوردیم ریاست این هیئت مدیره پرطمطراق رو به عهده بگیره. مردم اگه یکم همت کنن این اعضای هیئت مدیره نه فقط از باشگاه ملوان بلکه از سمتی که تو شهر دارن هم باید اخراج بشن.

پاسخ

آرین

۹ مرداد ۱۳۹۵

اگه یه جماعت قهار در بی آبرویی رو یکجا میذاشتیم و میگفتیم به بهترین نحو ممکن آبروی یک شهر رو ببرید موفق نمیشدن مثل مسوولین ملوان اینجور دقیق به هدف بزنن. خاک دو عالم …

پاسخ

رضا

۹ مرداد ۱۳۹۵

آقایونی که حتی به خودشون زحمت نمی دن از هواداران بابت سقوط ملوان عذرخواهی کنند اینقدر پررو و بی حیا هستند که تیشه برداشته و به ریشه ملوان می زنند . اونائی که دراستادیوم آزادی در دو فصل گذشته بازی با پرسپولیس حضور داشتند باید بدونند که من چی گم . وقتی پژمان نیمه اول گل زد و مازیار در نیمه دوم پنالتی پرسپولیسو گرفت واقعاَ یه حس و حالی در پایان بازی و میون جمع ملوانیها وجود داشت که اصلاَ قابل بیان نیست و هروقت یاد هر ملوانی میفته اشک توچشاش جمع میشه و احساس غرور میکنه که …. . دیگه نمی تونم ادامه بدم و حس و حال هیچ چیزی رو ندارم . مطمئنم که خیلیها همین حال و روز دارند . پس بی عرضه ها یی که به صندلی مدیریت تیم پر افتخار ملوان تکیه زدید جمع کنید این بساط رو این و بدونید که تیم مال ما هواداراست و شما هیچ جایگاهی ندارید. با شما ها هستیم رضائیان ، پیشگاه هادیان ، شهردار و بدیعی فر و بقیه کسانی که برای خودکیسه دوخته اند ،پس تا گرفتارخشم مردم نشدید محترمانه کنار بروید

پاسخ

دکتر هوشیار فرد

۹ مرداد ۱۳۹۵

با توجه به استعدادها و ظرفیت بالای استان گیلان در ورزش فوتبال- باید گفت که شهرستان انزلی در حوزه فوتبال بزرگسال اقایان و بانوان می تواند از قطب های مطرح کشور باشد.این تیمها با وجود سختی ها و مشکلات فراوان به علت داشتن استعدادهای توانمند در گذشته ای نچندان دور و در طی سال های برگزاری رقابت ها رتبه های خوبی را کسب کرده اند.

انحلال یا انتقال تیم فوتبال بانوان ملوان به استان‌های دیگر موجب ناراحتی مردم انزلی خواهد شد. هواداران این تیم علاقه شدید به تیم خود دارند و با وجود این تیم شور و حال خاصی در ورزش بانوان انزلی به وجود آمده و باید تلاش کنیم تا این تیم بماند.

تقاضا داریم تا مسئولین با برنامه‌ریزی‌هایی احمایت همه‌جانبه‌ای از مالکان و مسئولان تیم فوتبال ملوان انجام شود تا این تیم بدون هیچ دغدغه و نگرانی به فعالیت ورزشی خود ادامه دهد و بتواند باری دیگر شور و حال را درمیان مردم انزلی و استان زنده کند.

پاسخ