13940514000314_PhotoA[1]

 

سقوط واژه ای بود بس غریب برای تنها نماینده شمال کشور در سطح اول فوتبال ایران. می دانم ملوان فراتر از یک باشگاه و یک تیم فوتبال است، تیمی که سقوط کرد تمام آمال، آرزو و آرمانهای یک شهر است وبس. باورش برای من، اعضای هیات مدیره و شهروندان انزلی سخت است اما در زندگی اینطور اموخته ام که در پس تلخترین اتفاقات، حکمت و رمز و رازیست که بی شک شما را به موفقیت و موقعیت بهتری خواهد رساند.
بلاشک در مسیری که تا به امروز طی و منجر به بروز این اتفاق تلخ شد عوامل متعددی وجود داشته اند اما پیش از هر سخنی به عنوان رییس هیات مدیره باشگاه ملوان از شهروندان اندوهگین بندرانزلی عذرخواهی می کنم. در روش کاری و زندگی شخصی هیچگاه از واقعیت ها فرار نکرده ام و آوار کردن مشکلات و تقصیرات بر دوش یک یا چند نفر را به دور از رسم جوانمردی می دانم به خصوص اینکه محیط ورزش با چنین رفتارهایی سازگار نیست.
پیش از اخرین دیدار ملوان در لیگ با خودم عهد کردم در صورت بقا در لیگ برتر از سمتم کناره گیری کنم و این تصمیم را تنها با همسر و چند نفر از دوستانم در میان گذاشته بودم چرا که ملوان تنهاست و صد البته حرف برای گفتن بسیار، اما هم اکنون که تیم به رده پایینتر سقوط کرده است دینی بر گردن خود احساس می کنم و تمام قد و با توانی مضاعف و چند برابر در کنار مجموعه باشگاه ملوان مجددا برای پرواز دوباره قوهای سپید در سطح اول فوتبال ایران تلاش خواهم کرد.بازگشت به سطح اول میسر نخواهد شد جز داشتن نگاهی آسیب شناسانه به فرایندی که تا امروز طی شده است. امیدوارم با عنایت به الطاف خداوند و با نگاهی برنامه محور و اصلاح ساختار موجود، شناسایی نقاط ضعف چه در ساختار اداری و تشکیلاتی باشگاه و چه از لحاظ تیمی مجددا تمام دلخوشی یک شهر را به سطح اول فوتبال ایران برگردانیم.
قهرمانی استقلال خوزستان در لیگ برتر به شخصه برای من درس های فراوانی داشت و نکات خوبی به من آموخت، به باشگاه استقلال خوزستان، عبدالله ویسی و بازیکنان جوان و همدل این تیم تبریک می گویم اما فراموش نکنید برای این موفقیت بزرگ یک استان بسیج شده بودند، حجم حمایتهای معنوی که به درستی از این تیم در استان خودش شد به وسعت تنهایی ملوان بود.
هواداران ملوان و شهروندان انزلی اطمینان داشته باشند که با اصلاحات ساختاری و ساخت تیمی جوان و با انگیزه مجددا شاهد اوج قوها خواهیم بود.
با کمال احترام
احمد دنیامالی
رییس هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان بندرانزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

رضا توحيد

۱ خرداد ۱۳۹۵

اقای دنیا مالی خودت از این حرفات خجالت نمی کشی مگه نگفته بودی می خواهی بیا یی تیم رو درست کنی مگه سال فبل کلی خط و نشان نکشیده بودی برا مالک قبلی بیین داداش اگه قهرمان هم بشیم حنات پیش ما رنگی نداره شما ***خدا بدجوری گذاشت تو کاسه غرور و ریا کاریتان یادت میاد دستهات رو تو جیبت کردی تو مراسم قایقران سخنرانی کردی اونجا فهمیدم که ادم مغرور و بی سوادی هستی روسیاهی برای ذغالی مثل تو هست دکتر

پاسخ

Anzalil

۱ خرداد ۱۳۹۵

آخه مرد حسابی تو اگه این چیزا حالیت بود نمیزاشتی تیم بیفته عامل بدبختی این تیم تو ای و بزرگ اقای شهر…با چه روییی میگی میخوام بمونم و با چه رویی میای بیانیه میدی؟
تازه میاد میگه دور از جوانمردی گردن کسی بندازیم….مقصر اصلی شما دو نفرید با اون شهردار***….مدیون تک تک این مردمید و مردم انزلی هیچ وقت شماهارو نخواهند بخشید
تو اگه عرضه جبران داشتی تیم نمیفتاد…جمع کنید کاسه کوزتون رو و برید از این شهر…این حرفم رو به رفیق گرمابه و گلستانت حاجی خسته ام حتما بگو

پاسخ

SARI

۱ خرداد ۱۳۹۵

ای کاش هرچه سریع تر منطقه آزاد تلاش نماید به کمک ملوان بشتابد..زیرا اگر چنین حرکتی صورت گیرد . منطقه آزاد می تواند با همت هواداران وبومیان شهر وباشگاه ملوان ودر کنار ملوان جایگاه اصلی خود را هم حفظ نماید.
هر چند منطقه آزاد انزلی برای پیشرفت وطرقی خود به تنهائی نیاز به شبکه های تبلیغات فراوان دارد ای کاش منطقه آزاد برای معرفی وبقای خود تلاش می کرد به طریق های مختلف به رسانه های تبلیغاتی دست یابد .تا بتواند جایگاه خود را محکم تر نماید وخود را به جهانیان بیشتر آشنا نماید . ویا حداقل تلاش می کردنند با شبکه های ماهوارهای که بیشتر حالت تبلیغاتی دارند .ارتباط نزدیکی برقرار نمایند .زیرا از این طریق هم می توانستند کمک حال خودشان وهم کمک حال باشگاه ملوان انزلی باشند.
زیرا در کناروچتر منطقه آزاد بودن وتنها باشگاهی باشگاهی را نتوان هدایت نمودن. واقعا….
ای کاش معنی وارزش منطقه آزاد را بیشتر می توانستیم بیاموزیم.
آری با همه این اوصاف نمی دانم ما چه ازاین دقایق های پایانی ویا دقایق ۹۰ دیدها یم که این دقایق های پایانی برای ما همیشه بخصوص دراین فصل حکم مرگ ونابودی داشت
باز باید به یاد شعری دیگری کنیم تا بتوانیم اندکی خودمان راسبک نمائیم .همان شعر همیشگی وهمان شعر سالهای قبل .سالی که نکوست از بهارش پیداست.
باشگاه ها به فکر جذب مربی وجذ بازیکنان خوب هستند ویا بفکر بستن تیم قدر برای قهرمانی .ولی ملوان تیم ریشه دار شهر ما باید منتظر بماند تاببیند سرنوشت اش چیست ویا در این فصل اسیر کیست .شاید دوستان فکر کنند . دسته دو مثل آب خوردن .ولی بر عکس دو سختر است زیزا باشگاه های فراوانی هستند که سالها تلاش می کنند خود را به لیگ برتر برسانند .نساجی مس کزمان .مس رفسنجان..فجز وخونه به خونه بابل… اگر اندکی خوب توجه کرده باشیم . خونه به خونه .برای این فصل مرزبان راجذب نموده وبازیکنان اش را هم حفظ نموده . وبرای جذب بهترین ها باز هم تلاش می نماید..ولی برعکس .ما نمی دانیم در کجا کار هستیم. خدا کند .این رفتن به ما آموخته باشد که برای بقائ در آینده چه باید بکنیم.
حال باید منتظر نشست ناجیان بفکر نجات ملوان خواهند بود یا بفکر بقائ خویشتن . انقدر اشتباهات گریبانگیر ملوان تابه امروز بوده که دیگر نیاز نیست هواداران منتظز به پایان رسیدن فصل فوتبال باشد .تا چه خواهد شد. زیرا دیگر هواداران آنقدر درد کشیده اند که هر کدامشان استاد گشدهاند .زیرا با گفتن الف ته اش را می دانند چه خواهد شد.باید نشست ومنتظر ماند تا ببینیم چه بر سر این قوی سپید شهر مان خواهد امد.ا
اگرآغاز کار نظری بر هواداران بزرگان پیشکسوتها نمایند. باید منتظر روزهای خوش بود .ولی اگر برعکس شد به قول دوستان باید دندان طمع را کند ودور ریخت یعنی دیگر باید از ملوان دل کند وبفکر ساختن ملوانی دیگر شد .
ولی ای کاش تلاش نمایند .بزرگان وپیشکسوتها وافراد شاخص شهر ما را گرد هم آورند تا بتوانند از این طریق امیدواری را در هواداران بیشتر نمایند واز این طریق . بتوانند تلاش نمایند هواداران با مسئولین وبازیکنان ارتباط نزدیکی با همدیگر داشته باشند .
اگر ارتباطات نزدیکتر شود .راه حل .ایده ها ونظرات همگانی می تواند ملوان را به جایگاه واقعی اش نزدیک نماید .زیرا می توان با برپایی جلسات مکرر . جوانان با تجربه ونابغه را برای پیشرفت ملوان پیدا نمود .با جمع اوری تعدادی از افراد باتجربه می توان بیشتر امیدوار شد .زیرا متوجه خواهیم شد با اتحاد وهمدلی ملوان حدفی را دنبال می نماید.
ای کاش این حرکت یعنی گردهم آیی ها وجلسات وهمنشنی ها وپیشنهادات از طرف منطقه ازاد انزلی صورت می گرفت .تا از طریق ملوان منطقه آزاد هم جانی دوباره می گرفت ویا حداقل دنبال حدفی می شد.
ودیگر اینکه ملوان نیاز به وسیله ارتباطی بین هواداران واقعی وباشگاه دارد .تا از این طریق .پیشنهادات .انتقادات طر ونظزیه وووو.. به باشگاه .هوادار ومسئولین بازیکن انتقال یابد . با ایجاد چنین سایت ها ویا با همکاری همین سایت های شهر ما می توان رابطه ای نزدیک بین همدیگر ایجاد نبود.
رابطه ای که بتوان همه با همدیگر در ارتباط باشند . ارتباطی که هر کس نتواند به راحتی وارد شوئد وبا ایه ها ویا نظریات مختلف فکرها را برهم بزنند . سایتی بسته مخصوص عاشقان واقعی ملوان .نه اینکه دوست وشمن براحتی وارد شده .وهر چیزی دلش خواست .بدون . داشتن هویت معتبر وبدون … به عنوان هوادار ویا بومی نظر وپیشنهاد دهد.
واز همه مهمترباید تلاش نمود روزنامه محلی ویا روزنامه های معتبر با نام ملوان ایجاد نبود .تا هم از این طریق درآمد زائی نمود وهم از این طریق ارتباط ات را با همدیگز بیشتر ویا عشق به فوتبال ویا ورزش را در این شهر ویا منطقه بیشتر نمود…
زیرا امروزه اگر بخواهیم جویای ملوان ویا جویای شهر انزلی شویم باید انتظارات مان را از شبکه استانی صفر بدانیم زیرا هیچ امیدی از این طریق یعنی شبکه رشت نباید داشته بایم .جز در مواقعی ای که دلشان بخواهد ویا هوس نمایند .نکته ای از انزلی از شبکه رشت پخش نمایند با داشتن منطقه ازاد انزلی واقعا جای افسوس می باشد که نمی توان ارتباطاتی با دنیای دیگر داشت .منطقه ای که نیاز به تبلیغات وتوجه های بیشتری دارد. حال تصور نمائید .استان می خواهد برای انزلی تلاش نماید تا منطقه آزاد را به دنیا معرفی نماید .
منطقه آزاد انزلیبرای رشد وطرقی خود به تنهائی نیاز به رسانه های تبلیغاتی فراوان دارد .مثل .مرادیو های سرتاسری ویا شبکه های ماهواره ای.

پاسخ

amir darya

۱ خرداد ۱۳۹۵

نقش هیات مدیره بعنوان تصمیم گیر در یک باشگاه ، فقط یک جایگاه نمایشی و ویترینی نیست. بلکه یک جایگاه توانمند، فعال در حوزه مسئولیت ها، تصمیمات راهبردی و عملیاتی، لابی ها، ارتباط مستمر و مناسب با هواداران،ایجاد فضای مناسب جهت جذب سرمایه و سرمایه گذار ، خلاقیت در مسئولیت و حل بحران، مشورت گرا ، پذیرفتن اشتباهات،استفاده از نیروهای متخصص،حرفه ای و متعهد در امور مختلف باشگاه بوده و باید تمام وقت در اختیار باشگاه باشد.
هر شخص فوتبالی و غیر فوتبالی از مشاهده روند و حرکت باشگاه به این پرسش می رسد که ، چرا ابزار کار برای موفقیت در انزلی فراهم نیست؟
برای مثال چرا قلعه نوعی به انزلی نیامد؟
چه مسائل ،گفتگو و تصمیماتی بین اعضاء هیات مدیره پیش آمد که قلعه نوعی انزلی نماند؟
پس ما می توانیم نتیجه بگیریم ، هیات مدیره باشگاه ملوان در حد و اندازه نام ملوان و خواسته هایمان نبوده و نیست.
هیات مدیره ای که انفعالانه و بصورت خود کامگی با سیاست های غلط ، حزبی و گروهی به دنبال مقاصد خود بوده اند و تلاشی برای رفع ایرادات خود و اداره مجموعه تحت مدیریت خود نمی کردند و نیاز های جامعه و هواداران باشگاه را پاسخ نمی داند و باعث یاس و نا امیدی در جامعه شده اند.
آیا اینان برای ادامه این میسر غلط و امتحان پس داده شده اجازه و لیاقت این مسئولیت را دارند؟
البته می توان مسئولیت و مدیریت شهری اینان را با عملکرد در باشگاه مقایسه کرد.
آیا شهرمان پیشرفت داشته است؟

پاسخ

reza

۱ خرداد ۱۳۹۵

از همه عزیزان می خوام که اعتراض خودشون رو از برنامه عادل بی عدالت به هر طرقی که می توانند اعلام و به گوشش برسونند. بهتر اسم برنامش بذاره سرخابیها و بهش افتخار کنه . سرخابیهایی که از بازیکنان تیمهای دیگه و از بیت المال ارتزاق می شند و دیگر هیچ . آیا ملوان کبیر با این قدمت و این هواداران عظیم که دراین فصل با هجوم ناداوریها که به اذعان خود کمیته داوران ، ملوان بیشترین آسیب رو از داوریها دیده کما اینکه اگه فقط یک بازی جریان داوری عادلانه سوت می زدند الان جایگاه ملوان و هواداران عظیمش این نبود . این مساله رو برنامه نود باید وقت گذاشته و بررسی کند . این خواسته هواداران ملوان است . در آخر اینکه عادل بداند که ملوان با حمایت هواداران کپیرش در جای جای کره خاکی دوباره به سطح اول فوتبال کشور برمیگردد و روسیاهی برای عادل می ماند و برنامه اش و اسم قشنگش .

پاسخ