images3
محمود شکری صبح امروز در نشست با مدیر کل کتابخانه‌های عمومی گیلان با قدردانی از اقدام‌های اخیر دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در افزایش حقوق و مزایای کتابداران، اظهار کرد: توجه به مسایل و مشکلات کتابداران کتابخانه‌های عمومی را از اصلی‌ترین مقولات در ایجاد انگیزه و نشاط در آنها برشمرد.

وی با بیان اینکه برطرف شدن مشکلات در افزایش حقوق و مزایای کتابداران تاثیرگذار است، افزود: جمهوری اسلامی ایران یکی از پیشگامان تولید علم در دنیاست.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران شاهد دستاوردهای فراوانی در عرصه‌های مختلف علم، صنعت و تکنولوژی در کشور هستیم و این امر بدون داشتن انسان‌های متعهد و اهل علم و مطالعه امکانپذیر نیست.

وی ایجاد بسترهای مناسب برای رشد فکری و خلاقیت در عرصه‌های مختلف را از مهم‌ترین نیازهای جامعه برشمرد و بر ضرورت ایجاد کتابخانه‌های عمومی و حمایت از این مراکز فرهنگی و علمی تاکید کرد و گفت: گام‌های مثبت اما اندکی در حمایت از عرصه کتابخوانی در کشور برداشته شده است.

شکری با اشاره به سفر قریب‌الوقوع هیئت دولت به گیلان توجه به مهم‌ترین خواسته فرهنگی مردم فرهنگ‌دوست استان را مهم دانست و خاطرنشان کرد: تکمیل کتابخانه‌های نیمه‌کاره به‌ویژه کتابخانه مرکزی شهر رشت به عنوان بزرگ‌ترین کتابخانه عمومی شمال کشور از مهم‌ترین اولویت‌های مجمع نمایندگان گیلان در این سفر است و تلاش می‌کنیم بودجه مشخص و اعتبار ویژه‌ای برای تکمیل این پروژه‌ها جذب کنیم.

وی با بیان اینکه مجمع نمایندگان گیلان آمادگی کامل برای هرگونه حمایت و کمک به کتابخانه‌های عمومی استان را دارد، یادآور شد: برای ترویج فرهنگ مطالعه در استان آمادگی داریم.

این مسئول در پایان تکمیل پروژه‌های نیمه تمام کتابخانه‌های عمومی در بندر انزلی، تالش، فومن و نیز پیگیری تخصیص اعتبارات عمرانی ویژه کتابخانه‌های عمومی از سوی نمایندگان استان گیلان را از دیگر ضروریات دانست.

منبع :فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۹ فروردین ۱۳۹۴

خوب خدا را شکر جناب شکری ، از اینکه توانستید حقوق و مزایای کتابداران را ترمیم کنید ، حالا اگر کتابخانه ای ویران شد و نیمی از کتاب های آن از بین رفت ، زیاد مهم نیست !

اگر به جناب رئیس جمهور دسترسی پیدا کردید ، لطفا” سلام مردم آبکنار را به ایشان برسانید و یاد آوری کنید که در برف زمستان ۹۲ دستور ویژه برای رسیدگی به مشکلات مردم آبکنار دادند ولی هنوز هیچ اقدامی برای بازسازی تنها کتابخانۀ روستای ما که در آن برف سهمگین ویران شد ، انجام نشده است.
یا علی

پاسخ