6950321-2146-0_L[1]

 

امام جمعه بندرانزلی گفت: هفته جاری سالروز فرمان حضرت امام برای تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی می باشد ،فرهنگی که اساس و زیر بنای جامعه است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بندرانزلی ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بندرانزلی گفت : امام (ره) تاکید داشتند که فرهنگ اساس یک ملت است ،اساس ملیت یک ملت است ، اساس استقلال یک ملت است و با انحراف فرهنگ هرچند جامعه در بعد سیاسی ،نظامی و اقتصادی قدرتمند و قوی باشد ولی پوچ و پوک و میان تهی است.

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به بیانات حضرت امام (ره) هرچقدر هم که حوزه های مختلف پیشرفت داشته باشیم ، اگر استقلال فرهنگی نداشته باشیم ،این پیشرفتها پوچ است ، از محتوا تهی است و اثر گذار نیست.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع نمایندگان مجلس و تاسف ایشان از ولنگاری فرهنگی در جامه افزود: این سخنان رهبر معظم انقلاب یعنی کسانی که مدیریت فرهنگی جامعه را در اختیار دارند نسبت به آسیب شناسی فرهنگی و مداوای آنها بی توجه هستند.

روند مسائل اجتماعی و فرهنگی به گونه ای است که انگار هیچ متولی فرهنگی نداریم

امام جمعه بندرانزلی با ابراز ناخرسندی از شرایط فرهنگی جامعه افزود: روند مسائل اجتماعی و فرهنگی به گونه ای است که انگار هیچ متولی فرهنگی نداریم و هرکسی هرکاری دلش بخواهد به راحتی انجام می دهد.

وی فعالیت دستگاهی قرهنگی را کمرنگ و کم اثر دانست و سپس گفت : دستگاهای بسیاری هستند که فعالیت اصلی آنها کار فرهنگی است و یا با نهادهای فرهنگی ارتباط مستقیم دارند ،اما وجود اینکه ارزشهای اسلامی و ملی و اجتماعی در حال تغییر هست هیج فعالیت تاثیرگذاری توسط این دستگاه ها مشاهده نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد افزود: این تغییرات منفی که در سطح جامعه مشاهده می شود همان مسایلی است که رهبر معظم انقلاب نسبت به آنها ابراز نگرانی کرده اند.

وی در ادامه تصریح کرد: یا مسوولین ما را خواب گرفته که این مسایل را نمی بینند و یا متاسفانه به فرموده رهبر معظم انقلاب خود چنین انحرافاتی را ترویج می کنند.

خطیب جمعه انزلی با اشاره به اینکه همه چیز به سیاست گذاری ها از بالا برنمی گردد ،گفت: در بعضی از شهرها به خوبی با انحرافات فرهنگی برخورد می شود اما در تعدادی از شهرهای کشور نیز کسی توجهی به اینگونه انحرافات ندارد.

سید عبدالجواد شمس الدین با اشاره به بعضی از معضلات فرهنگی بندرانزلی تصریح کرد: در همین شهرستان خودمان بعضی از چیزها را می بینیم و می شنویم که واقعا مایه تاسف است ،اگر چه اینها قطعا از مردم خوب و متدین این شهرستان نیستند چرا که این شهرستان محل گذر مسافرین است.

وی با ابراز تاسف از آزادی بی حد و حسر مسافران در این شهرستان افزود: البته در بین مسافران افراد مومن و متدین زیاد است اما یک عده ی از مسافران برای بی بند و باری به این شهرستان می آیند ، شاید یکی از علل این واقعه این باشد که وقتی وارد این شهر می شوند کاملا آزادند و قاعده و قانونی برای برخورد با آنها وجود ندارد.

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه در شورای امر به معروف و نهی از منکر فعالیتها زیادی برای برخورد با انحرافات فرهنگی صورت گرفته ،تاکید کرد: این فعالیت ها تاثیرگذار نیست و باید بیشتر از اینها باشد.

وی افزود: اینجاست که باید مجددا بر روی سخنان حضرت امام تاکید کنم که بدانیم متاسفانه در جامعه ما نفوذ فرهنگی در حال انجام است.

وی با ابراز نارضایتی از عدم علاقه نمایندگان مجلس به حضور در کمیسیون فرهنگی گفت: متاسفانه با وجود تاکید رهبر معظم انقلاب به فرهنگ در جمع نمایندگان مجلس دهم مشاهده می کنید که فقط ۳ یا ۴ نفر برای حضور در کمیسیون فرهنگی داوطلب می شوند.

با آمار دادن مشکلات اقتصادی کشور حل نمی شود ، واقعا جایگاه اشتغال کجاست؟

وی افزود: با آمار دادن مشکلات کشور حل نمی شود ، واقعا جایگاه اشتغال کجاست؟ما به هرجای کشور می نگریم یا کارخانه ای تعطیل شده یا کارگرانی چند ماه حقوق نگرفته اند ،این چه رشد اقتصادی است؟

وی در ادامه تاکید کرد: حال این شرایط ناگوار اقتصادی را در کنار مشکلات و انحرافات فرهنگی قرار دهید چه چیزی از اسلام باقی خواهد ماند؟

وی همچنین با انتقاد از سیاست های اقتصادی دولت گفت: ما را متهم می کنند به سیاه نمایی در خصوص مسایل اقتصادی و پسابرجامی ،خب شما حداقل یک نقطه سفید به ما نشان دهید تا از آن سخن بگوییم.

وی افزود: مردم کشور ما ۳۸ سال همه مشکلات و سختی ها را تحمل کردند اما این دلیلی بر عدم فعالیت و تاثیرگذاری مسوولین در مسایل مختلف نمی شود.

برخی مسئولان به وعده خود در خصوص تامین مالی مصلی عمل نکردند

امام جمعه انزلی با اشاره به تغییرات جدید در بنای مصلی نماز جمعه بندرانزلی (مسجد جامع امیرالمونین) گفت: دوستان ما برای این مهم بسیار زحمت کشیدند و یک کار بسیار سنگین و بزرگ را انجام دادند هرچند که بعضی مسوولین وعده منابع مالی برای توسعه این بنا را دادند اما به وعده های خود عمل نکردند

تکمیل مصلی بندرانزلی همت مردم شهرستان را می خواهد

وی در پایان گفت: این مصلی با پول آنها ساخته نشده و تنها چیزی که به توسعه آن کمک می کند همت شما مردم شهرستان است ،اینجا مسجد جامع امیر المونین است باید با پولهای پاک مردم مومن ساخته شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *