81520955-6300352

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان بندرانزلی گفت: برای تکمیل شبکه بهداشتی فاضلاب شهر انزلی شامل تکمیل تصفیه خانه ،خط انتقال ، ایستگاه های پمپاژ و انشعابات حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

محمود امیری اظهار کرد: در دو بخش شهری انزلی و غازیان حدود ۱۸۷ کیلومتر شبکه گذاری انجام گرفته و حدود ۴۰ کیلومتر کار باقی مانده است.

 

وی افزود: احداث شبکه فاضلاب از سال ۷۲ شروع شد و در دهه ۸۰ با اخذ ۴۰ میلیارد تومان وام از بانک جهانی روند رو به رشدی به خود گرفت اما بعد از تحریم ها پرداخت وام قطع شد.

 

به گفته وی همچنین بخش قدیم انزلی از میدان امام تا قبرستانی این شهر لوله گذاری نشده و فاضلاب به شبکه سنتی دفع می شود .

 

وی همچنین با اشاره به تکمیل تصفیه خانه فاضلاب ایلیاران انزلی در اسفند ماه ۱۳۸۵ خاطرنشان کرد: این تصفیه خانه ظرفیت پذیرش ۲۰ هزار متر مکعب در روز را دارد ولی در حال حاضر حدود سه هزار متر مکعب فاضلاب در روز تصفیه می نماید.

 

امیری یادآور شد: خروجی کانال انصار الحسین اکنون به این تصفیه خانه متصل بوده و ایستگاه پمپاژ هم وجود دارد و مشکلی از بابت دریافت فاضلاب این کانال وجود ندارد .

 

مدیرآبفای انزلی اظهار کرد: سال ۹۴ قسمت های عمده منطقه کلویر۲تحت پوشش شبکه های بهداشتی فاضلاب قرار می گیرد و امکان نصب انشعابات خانه های مسکونی مهیا می شود .

 

به گفته وی همچنین از سه سال پیش تصفیه خانه فاضلاب انزلی در ازای دو هزار تومان بابت هر تانکر پذیرای تانکرهای فاضلابکش فعال در شهر نیز هست.

 

امیری بیان کرد: تصفیه خانه فاضلاب غازیان واقع در طالب آباد هم که ساخت آن از سال ۸۸ شروع شد با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی و توان تصفیه روزانه ۱۲ هزار متر مکعب فاضلاب در حال تکمیل است.

 

وی در بخش دیگری از صحبت های خود استفاده از ظرفیت های قانونی مندرج در برنامه کشور مبنی بر استفاده از مشارکت های مردمی در قالب حق انشعاب را موجب کمک به اجرای این طرح عنوان کرد.

 

مدیر امور آبفای انزلی با اشاره به بالا بودن هزینه های احداث شبکه بهداشتی فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب ابراز امیدواری کرد با برداشته شدن تحریم ها امکان استفاده مجدد از وام بانک جهانی برای تکمیل هرچه سریعتر این پروژه مهم و حیاتی برای بهداشت مردم و محیط زیست فراهم شود.

 

امور آبفای شهر انزلی حدود ۱۶هزار انشعاب فاضلاب و ۲۵ هزار انشعاب آب دارد.

 

واقع شدن شهر انزلی بین دریا و تالاب حساسیت زیست محیطی ویژه ای به این شهر داده و لزوم احداث شبکه بهداشتی فاضلاب را دو چندان کرده است .
منبع: انزلی-ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

خدابنده

۷ اسفند ۱۳۹۳

با سلام
بنده مدتی است که مهندس امیری را می شناسم و شاهد چندین بازدید میدانی ایشان از کلویر ۲ بودم و خبر متصل شدن قسمت های عمده منطقه کلویر۲تحت پوشش شبکه های بهداشتی فاضلاب در سال ۹۴ باعث خرسندی است
فقط جهت اطلاع مهندس باید عرض کنم که هنوز مشکل آبهای سطحی جنب بیمارستان شهید بهشتی با وجود اختصاص لوله از طرف حضرتعالی ,عملیاتی نشد . خواهشمنداست در این مورد نیز پیگیری نمایید

پاسخ

علیرضا اسدی

۷ اسفند ۱۳۹۳

همش میگیم کمبود اعتبار . خودمون داریم محیط زیست رو آلوده می کنیم اونوقت فقط گیر دادیم به زرجوب و گوهررود
از ماست که برماست :-?

پاسخ

فرشاد

۷ اسفند ۱۳۹۳

بهانه خوبیه .اعتبار نداریم!!!

پاسخ