mahi

مدیر‌کل شیلات گیلان گفت: از ابتدای امسال تاکنون در سه مرکز بازسازی ذخایر گیلان تعداد ۸۵ میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی و خاویاری تکثیر و رهاسازی شدند.

 

حجت سعیدی در انزلی با بیان اینکه بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری و استخوانی از اهداف مهم شیلات است، اظهار کرد: بازسازی ذخایر این نوع ماهیان برای جلوگیری از انقراض آنها صورت می‌گیرد.

وی با ابراز رضایت از کار بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری و استخوانی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۸۵ میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی و خاویاری در سه مرکز بازسازی ذخایر استان تکثیر شدند.

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به اینکه این تعداد ماهیان در دریا رهاسازی شدند، اذعان کرد: تکثیر و رهاسازی ماهیان خاویاری و استخوانی تا آبان امسال ادامه دارد.

وی از تکثیر حدود ۱۶ میلیون قطعه بچه ماهی سردابی در استان خبر داد و افزود: این ماهیان در ۱۷ مرکز پرورش ماهی تکثیر شدند.

سعیدی، تکثیر ۷۰ میلیون قطعه بچه ماهی در مراکز گرمابی استان را از دیگر اقدام‌ها ذکر کرد.

وی بیشترین ماهیان قابل تکثیر را از نوع سفید، سوف، کپور و … عنوان کرد و یادآور شد: این ماهیان استخوانی توسط بخش دولتی تکثیر و رهاسازی می‌شوند.

این مسئول پرورش ماهی در قفس را از روش‌های دیگر برای توسعه آبزی‌پروری در استان نام برد و خاطرنشان کرد: استفاده از آب دریای خزر در راستای توسعه آبزی‌پروری و توسعه صنایع جانبی است که می‌تواند پیام خوبی برای استان و کشور داشته باشد.

وی ایجاد اشتغال مولد و پایدار، ساماندهی صیادان، حمایت و پشتیبانی از جامعه صیادی و کاهش فشار بر ذخایر را از جمله اهداف مهم توسعه پرورش ماهی در قفس برشمرد.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *