80751913-4583138

تیم قایقرانی جانبازان و معلولان کشورمان با مربیگری نادر عیوضی اولین المپیکی تاریخ قایقرانی ایران و قهرمان بزرگسالان جهان و آسیا خود را برای کسب عنوان قهرمانی آسیا آماده می کند.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا ، اردوی آمادگی تیم جانبازان و معلولان با حضور سه ورزشکار به نامهای مهدی زهیدی از گیلان ، اسلام جاهدی از هرمزگان و فریدون جشنتیرگان از گلستان از روز ۳۱ تیر در تالاب زیبای انزلی آغاز شد.

نادر عیوضی مربی تیم متولد ۱۳۵۳ بندرانزلی از ۱۵ سالگی قایقرانی را به شکل حرفه ای آغاز کرد و در ۱۶ سالگی قهرمان بزرگسالان آسیا شد . وی اولین المپیکی در تاریخ قایقرانی ایران در سال ۲۰۰۰ سیدنی بود و رییس فدراسیون جهانی قایقرانی پیراهن طلایی این رشته را در مسابقات آسیایی به وی هدیه کرد .  حدود ۲۰ مدال از جمله نخستین مدال طلای کایاک ایران در سال ۱۹۹۹ از جمله موفقیتهای وی است . 

عیوضی در مورد این اردو به خبرنگار ایرنا گفت : با کمک فدراسیون قایقرانی تمرینات را شروع کردیم و امیدوارم تیم را قهرمان آسیا و جهان کنیم .
وی اضافه کرد : تمرینات شامل بدنسازی ، قایقرانی و شنا است و دو نوبت صبحها و یک نوبت بعد از ظهر انجام می شود .

سرمربی تیم قایقرانی جانبازان و معلولان ایران با اشاره به این که دومین دوره مسابقات قایقرانی قهرمانی معلولان آسیا شهریور ماه در ازبکستان برگزار می شود ، افزود : ما به کسب عنوان قهرمانی بسیار امیدواریم .

وی یاداور شد: تیم ایران پارسال در مسابقات آسیایی در ایران با کسب یک مدال طلا توسط خودم ، یک نقره توسط مهدی زهیدی و یک برنز توسط فریدون جشن تیرگان عنوان قهرمانی را کسب کرد .  به گفته وی ، مسابقات آتی در رشته ۲۰۰ متر تورینگ یک نفره برگزار می شود ولی قرار است روئینگ را هم راه اندازی کنند.

“مهدی زهیدی” که خود نیز سابقه مربیگری دارد ، سال ۱۳۶۱ در عملیات محرم به افتخار جانبازی نائل آمد و اکنون جانباز ۴۰ درصد است . وی قبل از جانبازی در رشته های مختلف از دو و میدانی گرفته تا هاکی روی چمن و سالنی ، قایقرانی و تنیس روی میز فعالیت داشت و چندین عنوان قهرمانی از جمله قهرمان دو و میدانی استان ، قهرمان آموزشگاههای ایران را دارد. بعد از جانبازی تنیس روی میز را از سر گرفت و در استان به مقام قهرمانی در کلاس L۹ و در دوبل مدال طلا کسب کرد و به اردوی تیم ملی جانبازان نیز دعوت شد . زهیدی که در والیبال نشسته عضو تیم استان و انزلی بود از سال ۶۶ قایقرانی را با تیم عادی شروع کرد و در اولین دوره یک طلا و یک برنز استانی کسب کرد . مهدی زهیدی پس از آن به عضویت تیم ملی قایقرانی جانبازان و معلولان در آمد و چندین مدال کشوری را از آن خود کرد. وی سال ۶۹ همراه تیم قایقرانی کشورمان در مسابقات جهانی مجارستان شرکت کرد و چند دوره نیز مربی تیم ملی قایقرانی بود . سال ۹۰ با تشکیل تیم ملی قایقرانی معلولان و جانبازان در اولین دوره مسابقات آسیایی در تهران نقره آسیا را بدست آورد . زهیدی که همسرش مدینه جهانی نیز از قهرمانان و مربیان قایقرانی است نسبت به کسب عنوان قهرمانی ابراز امیدواری کرد .

اردوی تیم ملی قایقرانی جانبازان و معلولان که از روز ۳۱ تیر در تالاب انزلی آغاز شده ۲۱ روز به طول می انجامد.

شهرستان بندرانزلی از مهدهای ورزش قایقرانی است و تاکنون قهرمانان بسیاری را به کشور معرفی کرده است . 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *