82006000-70598274[1]

 

کارشناس مسئول زراعت و باغبانی جهاد کشاورزی انزلی از تولید افزون بر ۶۷۹ هزار اصله و شاخه گل در این شهرستان خبر داد.
سکینه مولایی اظهار کرد: این تعداد اصله و شاخه گل در فضای بازی به مساحت ۵٫۵ هکتار تولید می شود.
وی با اشاره به وجود ۹ واحد تولیدی گل و گیاه در شهرستان خاطرنشان کرد: در بخش آپارتمانی سه هزار و۴۰۰ متر مربع گلخانه فلزی پلاستیکی با ظرفیت تولید ۵۷ هزار و ۲۵۰ گلدان داریم.
مولایی شرایط محیطی انزلی را مناسب تولید درختچه های زینتی نظیر سرو، کاج ، شمشاد و گل و گیاه عنوان کرد.
وی تولیدات گل و گیاه آپارتمانی شهرستان را انواع دیفن باخیا، پتوس ، یوکا، آگلونما، دراسینا ، سیکاس و غیره عنوان کرد.
کارشناس مسئول زراعت و باغبانی جهاد کشاورزی انزلی در خاتمه با تاکید بر مناسب بودن شرایط اب و هوایی شهرستان برای پرورش درختچه و گیاهان زینتی گفت : کشاورزان می توانند با انتخاب گونه های مناسب و اقتصادی ، تهیه خاک مناسب و تغذیه مناسب گیاه با کمترین هزینه در فضای باز اقدام به پرورش انواع گل و گیاه زینتی و درآمدزایی برای خود کنند.
شهرستان انزلی در کرانه جنوبی خزر در غرب استان گیلان واقع است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

SARI

۲۷ اسفند ۱۳۹۴

ا د وکلن ویا عطر جات در انزلی . گیلان بخصوص انزلی از نظر آب وهوائی جزء نادر ترین مناطق وشهرهای دنیا می باشد .که اگر بخواهیم از آن بدرستی وتوسط کارشناسان وکارشناسانه از این شهر واین مناطق استفاده نمائیم .می توانیم بسیاری از مشکلات بیکاری را رفع نمائیم .
زیرا بسیاری از خشکسالی می نالند ولی ما در انزلی وفور آب وباران وبرف داریم یعنی طبیعتی سالم.
زیرا اولین چیزی که انسان برای زندگی کردن به آن توجه می نماید و توجه به آب است یعنی هرجا آب باشد انجا جای زندگی است .ولی برعکس ما در انزلی وگیلان با داشتن این نعمت برای زندگی وبقائ با مشکلات سر وپنجه می زنیم.
مثال انزلی هم زمین وخاک های اش پر نعمت وهم دارای آب فراوانی است. آیا پرورش همین گل بصورت گلخانه در این شهر ومناطق جزئی از صنعت به حساب می آمد . نمی توانستیم از ان به نحو احسنت بهره ببریم. ویا حتی در کنار پرروش دادن گل سر رشته ای از ادوکلن جات وعطرجات داشتیم ویا می توانستیم قرار داد ویا همکاری با یکی از کارخانه های بزرگ اوکلن ویا عطر ارتباطی ایجاد می کردیم . آن هم در کنار مناطق آزاد وحمایت های مالی مناطق آزاد نمی توانستیم از این طریق هم در آمد زائی نمائیم.
روزگاری گیلان وانزلی بهترین میوه ها را داشت ولی امروزه از هر ۱۰۰ منزل .یک درخت میوه با مشکل به چشم می آید.
.ای کاش همه ما ارزش داشته های ما را می دانستیم که هر کدام شان چقدر برای ماها ارزش داشتند .
نمونه اش همین تالاب انزلی . .گرچه علم ودانش ما در حدی نیست که بتوانیم همه فوائد تالاب را بسنجیم ولی تا حدودی می دانیم. که همین تالاب می تواند کار یک منبع ویامخز ن آب را در این منطقه انجام دهد .زیرا بساری از ساکنان همین منطقه از آب چاه به طریق های مختلف وبرای انواع کارها استفاده می نمایند .
بخصوص برای آشامیدن .زیرا آب چاه سالم وگوارا ترین آب برای مصارف است.
آیا روزی تالاب انزلی خشک شود .به نظر شما .مناطق اطراف تالاب به مشکل بر نخواهند خرد مثل آبکنار .رشت کپورچال رضوانشهر آیا این مناطق با خشکسالی وکم آبی مواجه نمی شوند.
. ای کاش ادارات ویا ارگانهای مفید ما می توانستند کارهای شان را به نحو احسنت انجام دهند وبا همفکری همگان را اگاه وبیدار سازند .که برای بقاء در آینده چه یاید بکنیم.
شاید امروز بسیاری ایده ونظریه پشت دیوارهای این شهر ویا داخل همین چهار دیواری خودمان پنهان باشد . ولی ای کاش می توانستیم تلاش نمائیم ایده ها ونظریات مفید را دریابیم تا بتوانیم کمکی به شهرمان بکنیم.
اگر مسئولین وبزرگان شهر ما پیشقدم شوند وزنجیره اتحاد وهمفکری را ایجاد نمایند .می توانند قدم بزرگی برای آیندگان ویا نسلهای آینده انجام دهند

پاسخ