82115023-70800803[1]

 

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان استان گیلان از توقیف ۶۰ فروند شناور و یک هزار و ۲۱۰ صیاد غیرمجاز در سه ماه نخست امسال خبر داد.
سرهنگ هادی محمدی اظهار کرد : یگان حفاظت شیلات در رابطه با حفظ و حراست دریا ، مبارزه با صید غیرمجاز و امنیت بخشی به تعاونی های پره صیادی در سه ماه اول امسال، ۲۸ هزار و ۳۴۲ نفر ساعت گشت دریایی و ساحلی انجام داده است .
وی خاطرنشان کرد : حاصل این فعالیت ها علاوه بر توقیف ۶۰ فروند شناور و دستگیری صیادان غیرمجاز کشف بیش از ۱۰ هزار قطعه ماهی استخوانی است.
به گفته محمدی ، ماموران یگان حفاظت منابع ابزیان گیلان در این گشت های دریایی و ساحلی با همکاری معتمدان و ساحل نشینان موفق به جمع آوری افزون بر ۹۲ هزار ابزار صید نظیر دام، لاکش و کرف و همچنین جمع آوری ۸۶ کومه صیادی غیرمجاز ، توقیف ۳۳ دستگاه پره صیادی غیرمجاز در سطح حوزه استحفاظی شدند.
وی یاداور شد: از ابتدای امسال تاکنون ۸۷ مرحله گشت های مشترک دریایی جهت جلوگیری از فعالیت سودجویان و صیادان غیرمجاز در حوزه استحفاظی با همکاری مرزبانان و دریابانان بندرانزلی انجام گرفت.
وی در ادامه افزود : ۶۸فروند شناور موتوری و پارویی متعلق به صیادان غیرمجاز توقیف و پس از تشکیل پرونده به مراجع ذیصلاح تحویل داده شد .
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان گیلان در پایان خاطرنشان کرد: یگان حفاظت منابع آبزیان با پوشش تمامی مناطق ماموریتی، هرگونه تحرک متخلفان را زیرنظر خواهد شد.
فصل صید ماهیان استخوانی از مهر تا فروردین ماه سال بعد است و تنها صیادان مجاز دارای تعاونی، اجازه صید در دریا را دارند .
چهار هزار صیاد گیلانی در قالب ۵۱ تعاونی پره از بیستم مهر تا نیمه فروردین ماه سال بعد در حدود ۳۰۰ کیلومتر آب های ساحلی استان از آستارا تا چابکسر به صید ماهی می پردازند./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *