فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرانزلی از توقیف یک کامیون حامل کالای قاچاق و کشف شش هزار ثوب البسه قاچاق و مواد خوراکی خبر داد.
سرهنگ پاسدار هرمز عشقی با اعلام این خبر اظهار کرد: در اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا ، گشت و بازرسی از خودروها در مبادی ورودی و خروجی شهر در دستور کار پلیس قرار گرفت .
وی افزود: ماموران نیروی انتظامی در گشت و بازرسی به یک خودروی کامیون مشکوک و آن را متوقف کردند.
سرهنگ عشقی خاطر نشان کرد: با بررسی های تخصصی پلیس مشخص شد این خودرو حامل کالای قاچاق از نوع پوشاک و مواد خوراکی بوده و فاقد مجوز های لازم است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرانزلی تصریح کرد: در بازرسی از این کامیون، شش هزار ثوب البسه و مواد خوراکی به ارزش اقتصادی پنج میلیارد ریال کشف و ضبط شد.
سرهنگ عشقی افزود: متهمان دستگیر و پس از بازجویی های اولیه و تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند./ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

SARI

۹ شهریور ۱۳۹۶

ثوب البسه نمی دانیم کلمه بره ره ای است یا نه نمی دانیم .ای کاش دوستان بجای پیچاندن از کلمه ساده تری استفاده نمایند.ولی در اینترنت ما ثوب را لباس ویا جامه بدست آوردیم .البسه هم که به زبان عامیانه همان لباس می شود .حال جمع کل چه می شود نمی دانیم…….آنچه امروز انزلی ویا منطقه ازاد انزلی نیاز دارد واز همه واجب تر است .سلامتی وروح وروان جوانان شهر انزلی یعنی همان فرزندان دلبند همه ماست. که لحظه به لحظه در حادثه های رانندگی در گوشه وکنار شهر وحومه ازدست می دهند . که نمونه اش را درتیتر های گذشته توسط عاشقان انزلی یعنی همین بچه های دلسوز سایتهای انزلی ویا انزلی کلاب که به اندازه توان شان بارها در همین سایت ها مشاهده نموده ام .که پرایدی به تیر برق زده بود ویا موتوری به ماشین ویا فردی زده. ووو. ویا داستان تصادف همین پرایدحال نمی دانیم بقیه داستان چه شد.
منظور اینجانب اشاره نمودن به چنین نکات ی بخاطر این است. اگر دوستان وعزیزانی که به مناطق همچون مناطق آزاد دیگر مثل کیش .قشم .ووو ویا مناطق دیگر که از ما جلوتر هستند .مثل دوبی ویا راه دور ی نمی رویم همین منطقه آزاد آستارا که اندکی جلوتر ویا هم زمان با ماها دست بکار شدند. که اگربا سند ومدرک نشان خواهم داد .الگوی شان ما بودیم .یعنی در اصل کشور ایران بود که به روس ها یاد آوری نمود که منطقه آزاد یعنی چه . کاری به این حرفها نداریم.ولی در اصل اولین تلاش شان این است در صد تصادفات را به صفر برسانند تا همه با آرامش گردش وسفر نمایند.
خدائی بسیاری از عزیزان تلاش وکوشش می نمایند تا به هر طریقی بتوانند گردشگر ویا توریست ویا تاجر وسرمایه گذار را به منطقه آزاد انزلی بکشانند .حال تصور نمائید با دیدن چنین صحنه های دلخراش در گوشه وکنار این شهر ویا همانند چنین صحنه ها . ویا از همه مهمتر .سرعت سر سام اور رانندگان .چه خطی وچه آژانس ویا چه رانند گان عادی در گوشه کنار این شهر در ذهنیت .گردشگر وتوریست وتاجر تاثیر گذار نخواهد بود . آیا با دیدن چنین صحنه ها به خود ترس وهراس راه نخواهند داد. آیا با چنین حرکتها واشتباهات .زحمات وتلاش دیگر عزیزان به هدر نخواهد رفت.
نمونه کوچکی از این صحنه ها که چند روز پیش برای خود من رخ داد .ساعت ۱۰ الی ۱۱ شب از مازندران به رشت رسیدم . چون می خواستم به انزلی بیایم سوار ماشین مسافر کشی رشت به انزلی شده. پرایدی با راننده ای جوان . این جوان آنقدر سرعت می رفت .که هر لحظه تصاف ویا مرگ را جلوی چشمانم تصور می نمودم. حال تصور نمائید در چنین ماشینی دختر ویا زن ویا بچه های ما وشما داخل شان باشند .چه به حال روز شان خواهد گذشت.
بارها به این نکته اشاره نمودم انزلی ویا منطقه آزاد انزلی می تواند .الگوی خوبی برای استانها وشهر ها ی کشور مان باشد. باشد . زیرا .این استان واین شهر .از نظر فرهنگ آداب ومعاشرت .علم ودانش وسواد .انسانیت وخوبی ومحبت .حس انساندوستی .مهمان نوازی . آداب ورسوم .وووووووبا دیگر استانها فرق فراوانی دارد .که این حس را خودتان می توانید کاملا در خود خود تان وخانواده ها واطرافیان تان حس نماید . ولی مشکل بیکاری ودست تنگی باعث گشته ساکنین این استان وبخصوص شهر انزلی اندکی فشار روحی وروانی را احساس نمایند که همین فشارها .در نوع زندگی شان هم بسیار تاثیر گذار می باشد.
گیلان وانزلی تا به امروز در بسیار از موارد توانسته الگو باشد .چه پوشیدن لباس چه نوع پخت وپز خوراک چه از نظر ورزش وو .از اینجا به بعد هم بیشتر از اینها می تواند الگو وسر لوحه باشد .زیرا دارای امتیاز منطقه آزاد می باشد ..که اگر مسئولین. انزلی ومنطقه آزاد بتوانند تلاش نمایند .گرد هم آیند .یعنی همه ارگانها بتوانند دور هم جمع شوند با همفکری همدیگر بهترین راه حل ها را برای بر طرف نمودن می تواند دستیابی داشته باشند.یعنی اتحاد وهمدلی بهترین راه حل پیشرفت وطرقی انزلی واستان گیلان می باشد.
۱

پاسخ

امین پاسخ در تاريخ شهریور ۱۲ام, ۱۳۹۶ ۱۳:۰۴:

با تشکر وسپاس از نوشتار بسیار زیبا وجامع و تخصصی شما که میتواند موجبات رشد و شکوفایی گیلان و حتی ایران شود امیدواریم مسئولین محترم از نصایح شما بیشترین استفاده را در جهت رشد و ترقی حوزه های مختلف مسئولیت کاری خود به کار ببندند