توقف طرح احیای تالاب انزلی

  • 5 سال پیش
  • يك ديدگاه

18895t

به گزارش انزلی کلاب به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، امیر عبدوس شامگاه گذشته در نشست خبری این اداره کل در جمع خبرنگاران استان در خصوص وضعیت احیای تالاب انزلی گفت: در حال حاضر تله های رسوب گیر تالاب بین المللی انزلی از پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی برخوردار است اما از آنجاییکه که اعتبار ابلاغ شده امسال هنوز تخصیص نیافته است، ادامه ساخت آنها فعلا متوقف شده است.

وی افزود: ۴ رودخانه چمثقال، سیاه درویشان، پسیخان و شیله سر بیشترین رسوبات را به تالاب انزلی وارد می کنند و راه اندازی این تله های رسوب گیر موجب کاهش ورود رسوبات به پهنه تالاب خواهد شد.

وی افزود: حفظ عمق تالاب برای حفظ زندگی اکولوژیک آبزیان تالاب انزلی از اهمیت بالایی برخوردار است.

عبدوس اظهار کرد: در حال حاضر تله رسوب گیر شیله سر تقریبا به اتمام رسیده است و تله رسوب گیر پسیخان از پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی برخوردار است.

وی گفت: تله رسوب گیر پیربازار و سیاه درویشان نیز ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

امیر عبدوس با اشاره به اینکه اعتبار بالغ شده در سالجاری برای احیای تالاب انزلی ۱۰میلیارد تومان است، افزود: سال مالی اخیرا آغاز شده است و با تخصیص این اعتبار ساخت تله های رسوب گیر به اتمام می رسد و وارد مدار بهره بردای خواهند شد.

وی در خصوص میزان عمق تالاب انزلی در حال حاضر خاطر نشان کرد: به علت پایین رفتن یک متری آب دریای خزر به طبع کاهش سطح آب را در تالاب انزلی شاهد هستیم، اما عمق تالاب کاهشی نداشته است و مانند سال گذشته است.

وی تصریح کرد: اگر مشاهده می شود که قایقرانی در برخی از بخشهای تالاب امکان پذیر نیست یا به سختی صورت می گیرد به این دلیل نیست که حجم رسوبات افزایش یافته است و عمق تالاب کم شده است، بلکه به دلیل کاهش سطح آب تالاب است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

۲۰ دی ۱۳۹۱

هردم از این باغ بری میرسد

پاسخ