سوگند صیدجو هنرمند جوان اهل بندرانزلی موفق به کسب دیپلم افتخار از یازدهمین دوره جشنواره بین المللی کاریکاتور رومانی شد .
در این جشنواره ۳۴۰ هنرمند از ۶۷ کشور جهان با یکهزار و ۹۶۹ اثر شرکت کرده بودند که چهار اثر از صیدجو به جشنواره راه پیدا کرد و یک اثر منتخب شد.
سوگند صید جو دانشجوی رشته نقاشی دانشگاه گیلان متولد سال ۱۳۷۴ بندرانزلی پیش از این نیز برگزیده جشنواره SICACO 2016 کره جنوبی و جشنواره بین المللی رقابتی کاریکاتور هند ژانویه ۲۰۱۷ شده است .
وی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : تصویر و دنیای شاد رنگ ها برایم خیلی جذاب است و علاقه ام به تصویرسازی و کاریکاتور زیاد تر .
صیدجو می گوید : موضوعات را طی یکسری تمرین های ‘فکر کردن ‘ در کارگاه استاد صالحی به دست می آورم و دنیا پر از موضوع است ! گاهی در خیابان ، یا یک خاطره کودکی ، یک خواب همه ی اینها می تواند برایم جرقه ای باشد برای ایده و موضوع یک اثر و همین متفاوت دیدن برایم سوژه است.
این دانشجوی جوان هنر خاطرنشان می کند : در طول هفته به خاطر کارهای سنگین دانشگاه کمتر تمرین می کنم ولی برای اجرای کاری که برای جشنواره می فرستم ۵- ۶ روز وقت می گذارم و یکسره از صبح تا شب اجرا می کنم.
این هنرمند جوان که کمتر از یک سال سه مقام بین المللی بدست آورده از بی توجهی مسئولان فرهنگی انزلی نسبت به موفقیت هنرمندان جوان این شهر گله کرد .
وی یادآور شد: بندرانزلی از کانون های مهم هنرهای تجسمی در کشور و زادگاه زنده یاد جلیل ضیاءپور پدر نقاشی مدرن ایران است.
در فهرست برندگان یازدهمین دوره جشنواره بین المللی کاریکاتور رومانی The 11th HumO DEVA INTERNATIONAL CARTOON CONTEST, Deva , Romania, 2017
نام پنج ایرانی در بین ۳۰ برگزیده دیده می شد./ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *