82173704-70910261[1]

رییس شورای شهر انزلی از توسعه محوطه محل جدید برپایی شنبه بازار با خرید زمین متعلق به سازمان چای گیلان در راستای بهبود خدمات رسانی به مردم انزلی خبر داد.
محمد رضا بدیعی فر در حاشیه نشست خبری جشنواره گل دهی لاله های تالابی با اعلام این خبر اظهار کرد: مکاتبات اداری برای خرید این زمین از سازمان چای در مجاورت شنبه بازار انجام شده و در تلاش برای اضافه کردن آن به مجموعه این بازار هفتگی محلی هستیم .
وی افزود: در صورت تحقق این امر علاوه بر امکان ایجاد پارکینگ برای رفع مشکل پارک خودروها و ترافیک در مسیر این بازار هفتگی، فضای لازم برای فروشندگان غیر بومی این بازار نیز تامین می شود.
بدیعی فر انتقال شنبه بازار را یکی از سخت ترین کارهای شورای شهر برشمرد و تصریح کرد: انتقال این بازار سنتی از دوره اول شورا مورد ارزیابی قرار گرفت اما با وجود عدم رضایتمندی ۱۰۰ درصدی از این انتقال ،شورای دوره چهارم موفق به انجام این کار شد.
وی یادآورشد: در ابتدای انتقال شنبه بازار پیش بینی بسیاری از افراد بر بازگشت این بازار به جایگاه قبلی خود بود اما علاوه بر روند مطلوب برگزاری این بازار هفتگی در روزهای شنبه در تلاش برای رفع نواقص و مشکلات آن در جهت رفاه هرچه بیشتر شهروندان هستیم.
وی وظیفه شورای اسلامی شهر در امور شهری را نظارت دانست و تصریح کرد: متاسفانه برخی دخالت ها در امور اجرایی شهرداری موجب تضییع حقوق شهروندان و حتی اعضاء شورای شهر می شود ./ ایرنا

ارسال دیدگاه

روی شکلک مورد نظر کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

دکتر هوشیار فرد

۱۳ مرداد ۱۳۹۵

با سلام. سوال بنده بعنوان یک شهروند از مسئولین این است که بازار هفتگی انزلی تا چه اندازه تواننسته است که سبب ایجاد تحولات در زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم – توسعه صنایع اقتصادی و بویژه روستاها و پاسخ به نیاز روستائیان شود. اصولاً در این بازارها بایستی روستاییان تولیدات خود را به طور مستقیم و بدون دخالت واسطه ها و دلا ل ها به فروش می رسانند هم قیمت کالاها ارزا نترباشد و هم روستاییان محصولات خود را با قیمت بالاتری به فروش برسانند. زیرا می دانیم که روستاهای استان ما عمدتا تنوع اندکی در مشاغل و در نتیجه منابع درآمدی خود دارند. از اینرو ایجاد فعالیتهای اقتصادی جنبی و تلفیقی در بهبود وضعیت روستاها موثر خواهد بود.سوال بنده بعنوان یک شهروند از منسئولین این است که بازار هفتگی انزلی تا چه اندازه تواننسته است که سبب ایجاد تحولات در زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم – توسعه صنایع اقتصادی و بویژه روستاها و پاسخ به نیاز روستائیان شود. اصولاً در این بازارها بایستی روستاییان تولیدات خود را به طور مستقیم و بدون دخالت واسطه ها و دلا ل ها به فروش می رسانند هم قیمت کالاها ارزا نترباشد و هم روستاییان محصولات خود را با قیمت بالاتری به فروش برسانند. زیرا می دانیم که روستاهای استان ما عمدتا تنوع اندکی در مشاغل و در نتیجه منابع درآمدی خود دارند. از اینرو ایجاد فعالیتهای اقتصادی جنبی و تلفیقی در بهبود وضعیت روستاها موثر خواهد بود.

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۵ ۰۷:۵۴:

با سلام.تشکر از کامنت های جالبتان. دوست من در شهر و دیار ما معمولا رسم نیست پاسخ سئوال کسی را بدهند.به عبارتی اصلا پرسش معنا ندارد. بخصوص برای بنده و جنابعالی که یک شهروندیم.ایکاش حداقل به طریقی متوجه می شدیم که نظرات کاربران به سمع و نظر مسئولان محترم می رسد.

دکتر هوشیار فرد

۱۳ مرداد ۱۳۹۵

با سلام و احترام. سوال بنده بعنوان یک شهروند از مسئولین این است که بازار هفتگی انزلی تا چه اندازه تواننسته است که سبب ایجاد تحولات در زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم – توسعه صنایع اقتصادی و بویژه روستاها و پاسخ به نیاز روستائیان شود.
اصولاً در این بازارها بایستی روستاییان تولیدات خود را به طور مستقیم و بدون دخالت واسطه ها و دلا ل ها به فروش برسانند هم قیمت کالاها ارزا نترباشد و هم روستاییان محصولات خود را با قیمت بالاتری به فروش برسانند. با این حال محصولات بازارهفتگی انزلی نوعا یک بازار هفتگی روستایی نبوده و محصولات کشاورزی محلی بسیار اندک و عمدتاً محصولات کارخانه ای است.
می دانیم که روستاهای استان ما عمدتا تنوع اندکی در مشاغل و در نتیجه منابع درآمدی خود دارند. از اینرو ایجاد فعالیتهای اقتصادی جنبی و تلفیقی در بهبود وضعیت روستاها موثر خواهد بود.

پاسخ