وزیر ورزش و جوانان گفت: توسعه صندوق حمایت از قهرمانان ورزش کشور در دستور کار وزارتخانه قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از انزلی، محمد عباسی در جمع پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی کشور و خانواده‌های آنها در زیباکنار، این قشر را از افتخار‌آفرینان جامعه برشمرد و اظهار کرد: باید از این افتخار‌آفرینان به نحو شایسته تجلیل شود و مورد حمایت قرار گیرند.

وی تحمل سختی‌های فراوان خانواده‌های قهرمانان را بسیار مهم و قابل قدردانی دانست و افزود: اگر یک ورزشکار در رده‌های مختلف قهرمانی از حمایت‌های معنوی خانواده خود برخوردار نباشد نمی‌تواند به این جایگاه و افتخارآفرینی دست پیدا کند.

وزیر ورزش و جوانان، توجه به ورزش همگانی و ایجاد نشاط و شادابی در راستای سلامت جامعه با توجه به توصیه مقام معظم رهبری را بسیار مهم خواند و خاطرنشان کرد: توسعه ورزش همگانی در دستور کار وزارت ورزش قرار دارد تا در کنار ورزش قهرمانی ورزش همگانی و سلامت عمومی جامعه نیز تامین شود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات بین‌المللی و جهانی آینده در رشته‌های مختلف ورزشی یادآور شد: وزارتخانه ورزش و جوانان در حال سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی است تا بتواند به نحو مطلوبی از قهرمانان رشته‌های مختلف ورزشی حمایت کند تا آنها نیز در عرصه‌های بین‌المللی و جهانی نام ایران را در قله‌های بلند جهان طنین‌انداز کنند.

عباسی تجربه پیشکسوتان را برای جوانان بسیار مهم دانست و تصریح کرد: امروزه جوانان ورزشکار باید اخلاق و جوانمردی را از پیشکسوتان فرا گیرند و در میادین ورزشی به نمایش بگذارند تا آثار مثبت آن در بدنه جامعه و به ویژه جوانان نمایان شود.

وی قهرمانان ورزشی را ستاره‌های درخشان الگوگیری برای جوانان نامید و بیان کرد: با ورزش نشاط عمومی به جامعه تزریق می‌شود و تمام دست‌اندرکاران امر ورزش باید از این مهم حمایت کرده و آن را اجرایی کنند. مقام عالی وزارت ورزش و جوانان توسعه صندوق حمایت از قهرمانان ورزش کشور را در دستور کار این وزارتخانه عنوان کرد.

به گزارش فارس، حضور محمد عباسی در زیباکنار بدون دعوت از خبرنگاران مکتوب صورت گرفت.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *