15-4-4-193645d

مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش از توزیع ۹ عدد کپسول ۵۰ هزار واحدی ویتامین D بین دانش‌آموزان دختر متوسطه در طول سال تحصیلی خبر داد و گفت: این طرح تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد.

حسن ضیاءالدینی با بیان اینکه بر اساس تحقیقات به عمل آمده، کمبود ویتامین D در دانش‌آموزان دختر وجود دارد، گفت: در ۱۵ استان کشور وجود فقر آهن در بین دانش‌آموزان دختر وجود داشت که اقداماتی در این خصوص انجام شد.

ضیاءالدینی افزود: سال گذشته برای نخستین بار در استان‌های همدان، فارس، خراسان رضوی، خراسان شمالی، کردستان، لرستان، ایلام، خوزستان، گیلان، گلستان، مازندران، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد و سمنان به هر دانش‌آموز کپسول ۵۰ هزار واحدی ویتامین D در هر ماه عرضه شد.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: این کپسول‌های ویتامین D به ۱۰۰ درصد دانش‌آموزان دختر دوره دوم متوسطه دولتی و غیردولتی و همچنین به ۴۰ درصد دانش‌آموزان دختر دوره اول متوسطه کشور داده می‌شود.

 

منبع : فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۱۶ فروردین ۱۳۹۴

انزلی که ۱۵۰ روز بارونیه ۱۵۰ روز هم ابریه آفتابی به اون شکل نیست که ویتامین D داشته باشیم من خودم گردن درد داشتم با آزمایش فهمیدم که رنج ویتامین د باید ۳۰ باشد اما برای من ۴ !! است بنابراین بهتر است به همه دانش آموزان فارغ از جنسیتشون ویتامین داده شود

پاسخ