bochia

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی، تور نمایشی ورزشکاران بوچیای استان گیلان در این منطقه برگزار شد.

افسانه علیپور دبیر اردوی تمرینی تیم بوچیای گیلان با بیان اینکه این اردوی تمرینی-تفریحی با برگزاری تمرین مشترک میان ورزشکاران حرفه ای مشغول به این رشته و نفرات حاضر در اردوهای تیم ملی بوچیای ایران، در منطقه آزاد انزلی برپا شد اضافه کرد: بوچیا از هشت سال پیش در استان گیلان و کشور زیر نظر فدراسیون شروع به فعالیت نموده که در میان ۱۱ رشته ورزشی معلولین و جانبازان بازیکنانی با میزان معلولیت بالاتری در این رشته حضور دارند.

وی شعار این تور نمایشی را “بوچیا دروازه ورزش معلولین” اعلام و در خصوص دلایل برگزاری این مسابقه تمرینی در منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: حضور گسترده گردشگران دراین منطقه، امکان آشنایی تعداد بیشتری از مردم استان و گردشگران با این ورزش را فراهم می نماید تا با برپایی اردوی نمایشی تمرینی در منطقه آزاد، زمینه جذب خانواده های دارای فرزند معلول در این رشته ورزشی مهیا شود.

مربی تیم منتخب بوچیا گیلان این رشته را یکی از ورزش‌های مهم، ویژه معلولین دارای عقب‌ماندگی شدید ذهنی که حتی ناتوان‌ترین افراد معلول هم می‌توانند در آن تا سطح مسابقات بین‌المللی و جهانی راه پیدا کنند عنوان نمود و تصریح کرد: افزایش روحیه و امید به زندگی و بالابردن توانایی فکری، حرکتی در میان معلولین عزیز از جمله مزایای ورزش بوچیا می باشد.

علیپور در رابطه با روش امتیازدهی این ورزش افزود: بوچیا دارای ۱۳ توپ، که ۶ توپ قرمز و ۶ عدد آبی و یک عدد سفید به عنوان توپ هدف می باشد و برنده بازیکنی است که تعداد بیشتری از توپهای پرتابی خود را به نزدیکی توپ سفید برساند.

وی با بیان اینکه در این تور نمایشی ۴۰ ورزشکار مشتمل بر ۲۰ ورزشکار حرفه ای و ۲۰ ورزشکار آماتور با یکدیگر به مسابقه تمرینی پرداختند اضافه نمود: با همکاری سازمان بهزیستی استان و هیأت جانبازان و معلولین گیلان تا پایان سال اردوهای نمایشی دیگری همانند این اردو در سایر شهرهای استان برگزار می شود.

علیپور خواستار همکاری خانواده ها مبنی برحضور معلولین عزیز در این ورزش شد و گفت: سالن سازمان بهزیستی گیلان به صورت رایگان شنبه ها و دوشنبه ها میزبان علاقمندان می باشد.

گفتنی است مسابقه تمرینی بوچیای گیلان از سوی هیأت جانبازان و معلولین استان و باهمکاری سازمان بهزیستی گیلان و منطقه آزاد انزلی در این منطقه برگزار،که با استقبال گسترده گردشگران مواجه و در پایان نیز با اهدای هدایای یادبودی از سوی منطقه به ورزشکاران و مربیان از آنان تجلیل بعمل آید.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *