82312933-711824321

 

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان توجه ویژه به ورزش های دانش آموزی ، شهروندی و محلات را از اولویت های وزارت ورزش و فدراسیون ورزش های همگانی دانست.
غلامرضا شعبانی بهار شامگاه پنجشنبه درحاشیه برگزاری مراسم اختتامیه نخستین دوره از رقابت های دو و میدانی بیماران خاص و دیابتی در انزلی  اظهار کرد:در راستای استعداد یابی و توسعه و تعمیم ورزش همگانی و قهرمانی دربین ورزشکاران نوجوان، امسال جشنواره های ورزش های همگانی برای انتخاب و هدایت نوجوانان به انجمن ها و هیات های ورزشی به عنوان یکی از برنامه های هدفمند وزارت ورزش و جوانان در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: این برنامه هدفمند از دهم آذرماه تا بیستم اسفندماه در اکثر استان های کشور با حضور نوجوانان و انتخاب و هدایت بهترین ها به انجمن های ورزشی برگزار می شود.
شعبانی بهار افزایش تعداد ورزشکاران دارای بیماری های خاص و دیابتی در جامعه را نشانه توسعه ورزش همگانی دانست و افزود: درتلاش برای توسعه و تعمیم ورزش محلات و همچنین ورزش شهروندی در کلانشهرها با همکاری شهرداری ها، نیروهای بسیج و ادارات کل در سال آینده هستیم .
وی فدراسیون ورزش های بیماران خاص و پیوند اعضاء را از فدراسیون های فعال در امر ورزش همگانی برشمرد و تاکید کرد: با توجه به نقش پررنگ مناطق آزاد کشور در ورزش قهرمانی و همگانی ، باید از این ظرفیت به نحو مطلوب درراستای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی استفاده کرد.
شعبانی بهار با تاکید بر اینکه ورزش در بهبود وضعیت روحی و جسمی بیماران خاص تاثیر بسزایی دارد خاطرنشان کرد: وظیفه سنگینی در راستای فراهم سازی زیرساخت های لازم درجهت جذب حداکثری بیماران خاص و دیابتی به سمت ورزش های همگانی بر دوش مدیران است.
به گزارش خبرنگار ایرنا آیین اختتامیه اولین دوره مسابقات دو و میدانی ورزشکاران پیوند اعضا و دیابت کشور در انزلی برگزار و از ۵۰ تن از ورزشکاران بیماری های خاص و پیوند اعضاء و دیابتی ۱۱رشته ورزشی و مربیان آنها تجلیل شد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *