فرماندار انزلی گفت: باتوجه به وجود پتانسیل های بالا درگیلان اقتصاد مقاومتی دراین استان باید عملیاتی شده و در تحقق این مهم از ظرفیتهایی مثل بنادرو دریانوردی، گمرکات، منطقه آزاد و شیلات نیز به نحو مطلوب استفاده کرد.
فرماندار انزلی روز چهارشنبه در اولین جلسه شورای اداری این شهرستان درسال ۹۵ با اشاره به مطرح شدن موضوع اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری از دیرباز گفت: با فعال سازی همه ظرفیت های گیلان و شهرستان انزلی چرخه اقتصاد آن درکمترین زمان ممکن متحول می شود.
عبدالصمد صفرنژاد با تاکید برلزوم شناسایی و فعال سازی شرکتهای متوقف و نیمه فعال درراستای گردش چرخه اقتصاد و افزایش اشتغال جوانان تصریح کرد: رشد ۷۵درصدی مبادلات درسه ماهه اخیر نشاندهنده شکل گیری حرکت های جهشی دراقتصاد کشور است.
وی با تاکید بر لزوم ارائه مطلوب خدمات دولت از سوی مسئولان اجرایی به مردم درراستای دلگرم کردن آنها نسبت به دولت افزود:هرکس و درهرکرسی نباید به دولت خیانت کند و دلسرد کردن مردم نسبت به دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی خیانت به انقلاب و خون شهداست .
فرماندار انزلی بااشاره به دغدغه تهاجم فرهنگی مقام معظم رهبری از اواخر دهه ۷۰ تصریح کرد:دراین راستا عدم تنوع برنامه های تلویزیون یکی از دلایل ورود ماهواره به کانون خانواده ها بود.
صفرنژاد به فعال سازی صنعت گردشگری در شهرستان انزلی اشاره و تاکید کرد:احیای تالاب انزلی سال گذشته از منطقه سلکه صومعه سرا آغاز و از دوماه آینده نیز بصورت همزمان در انزلی و یک بخش از صومعه سرا لایروبی و نی زدایی تالاب ادامه می یابد .
وی با تاکید بر نیاز این شهرستان به فراهم کردن بسترهای لازم درزمینه گردشگری اضافه کرد:با وجود صنعت گمرک و بنادرو دریانوردی و شیلات دربندرانزلی، این شهر را به گردشگری آن می شناسند و باید در این حوزه برنامه ریزی های کلان صورت گیرد.
وی با بیان اینکه تعیین بودجه برای هر استان و شهرستان از سوی دولت براساس شاخص های تعریف شده آن است افزود: بودجه های شهرستانی و استانی جوابگوی احیای تالاب بین المللی انزلی نیست و باید برای این امر مهم چاره اساسی اندیشیده شود.
وی با اشاره به تشکیل ستاد زیباسازی شهرستان انزلی بیان کرد:این ستاد عملا درحوزه اختیارات شهرداری قرار داشته ودرصورت اعلام آمادگی شهردار، به مرحله اجرا می رسد .
صفرنژاد به طرح آزاد سازی سواحل اشاره و اظهار کرد:این طرح با استقبال خوبی از سوی مردم آغاز و به دلیل فرارسیدن ایام تعطیلات تابستانی و لزوم استفاده گردشگران از طرح های سالم سازی دریا عملا متوقف شد.
وی خاطرنشان کرد:با وجود اینکه اجرای این طرح همچنان ادامه دارد اما درکوتاهترین زمان و با حداقل هزینه موفق به کسب بیشترین نتیجه در این طرح شدیم تا جایی که مردم نیز از ما تشکر کردند.
فرماندار با اشاره به اینکه بالاترین رقم آمار غرقی های سال ۹۳ متعلق به انزلی بود گفت:با برنامه ریزی های انجام شده درفرمانداری و ستاد ساماندهی سواحل شهرستان انزلی آمار ۲۸نفر غرق شده درسال ۹۳ این شهرستان به هشت نفر درسال ۹۴ تقلیل یافت.
صفرنژاد یادآور شد:افرادی که اقدام به شنا درخارج از طرح ها کرده و یا پس از پایان ساعات فعالیت طرح های دریا غرق شده اند مربوط به آمار غرقی های این ستاد نیست.
به گفته فرماندار، بندرانزلی دارای ۴۸کیلومتر ساحل است که در۲۷ کیلومتر آن امکان شنا وجود دارد.
وی گفت درسال ۹۴ با استفاده از ۱۹۸ نفر نجات غریق در طرح های سالم سازی دریا و براساس برنامه ریزی های انجام شده در ستاد ساماندهی سواحل شهرستان، آمار تعداد غرقی ها در شهرستان انزلی به هشت نفر رسید.
وی متذکر شد: تاکنون مطالبات نجات غریق ها پرداخت نشده و امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته هرچه زودتر حقوق این عزیزان نیز پرداخت شود.
اولین جلسه شورای اداری شهرستان انزلی روز چهارشنبه با حضور کلیه روسای ادارت بر روی عرشه کشتی میرزا کوچک برگزار شد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *