da028c9cf5f04ccae1382005a7e1714a_large

با شروع موج پایانی سفرهای تابستانی، استان گیلان به ویژه در نوار ساحلی مملو از گردشگرانی از استان های مختلف کشور است.

حمیدرضا آذرپور، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: با نزدیک شدن به بازگشایی مدارس، موج پایانی سفرهای تابستانی کشو آغاز شده است.

وی، تصریح کرد: هر ساله در فصل تابستان استان گیلان به دلیل دارا بودن سواحل و دریا، بخش زیادی از گردشگران کشور را به خود جذب می کند.

این مقام مسئول در استان گیلان اظهار داشت: هم اکنون طبق پیش بینی های صورت گرفته بیشترین تمرکز گردشگران در طول نوار ساحلی استان است.

وی خاطرنشان کرد: آمارهای اخذ شده حاکی از آن است که بندر انزلی، لاهیجان و بندر آستارا بیشترین گردشگران را در خود جای داده اند.

به گفته وی، با توجه به اینکه ورود تعداد زیاد گردشگر در پایان فصل تابستان به استان گیلان پیش بینی می شد بنابراین طی هفته های گذشته برنامه ریزیهای لازم در ستاد تسهیلات خدمات سفر استان با حضور نمایندگان ارگان عضو انجام شده است.

آذر پور، تاکید کرد: هم اکنون تمام ارگان های عضو ستاد تسهیلات سفرهای استان از جمله هلال احمر، اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی و راه و شهرسازی از آمادگی کامل برای استقبال از گردشگران برخوردارند.

وی خاطرنشان کرد:همچنین فرمانداری های شهرستانهای ساحلی نیز بیشترین مشارکت را برای خدمات رسانی به گردشگران داشته اند.

وی با اشاره به اهمیت فراهم کردن مکان اقامتی برای مسافران اظهار داشت: هتل ها، هتل آپارتمان ها و مسافرخانه های استان در تمام شهرستانها به خصوص در طول سواحل استان آماده پذیرایی از مسافران تابستانی هستند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان،تاکید کرد: در کل ایام تابستان نظارت بر عملکرد واحدهای اقامتی استان صورت گرفته تا به این ترتیب بهترین شرایط برای اسکان مسافران فراهم شود.

وی یادآور شد: نرخ هتل ها، هتل آپارتمان ها و مسافرخانه های استان گیلان با شروع فصل پیک مسافر با افزایش همراه نبوده و نظارت روی نرخ این اماکن نیز صورت گرفته است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *