سان سانگ مدیرعامل کمپانی کشتی سازی کره جنوبی با رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار کرد و با توجه به ظرفیت های بندر کاسپین و بررسی های کارشناسی صورت گرفته برای سرمایه گذاری در مجتمع بندری کاسپین اعلام آمادگی کرد.
سانگ مدیرعامل کمپانی کشتی سازی کره جنوبی در این دیدار مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی را مکان مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش کشتی سازی اعلام کرد و افزود: پس از بررسی دقیق توسط مهندسین و کارشناسان این کمپانی، منطقه آزاد انزلی را فضای مناسب برای سرمایه گذاری در بخش کشتی سازی و بندری ارزیابی کرده ایم و برای ما بسیار جذاب است تا در این منطقه کشتی های تجاری و تفریحی تولید کنیم.
وی با تشریح طرح پیشنهادی شرکت خود برای ایجاد کارخانه کشتی سازی در منطقه آزاد انزلی افزود: در صنعت کشتی سازی طراحی و ساختار از اهمیت بالایی برخوردار بوده و این شرکت از طراحان، مهندسین و متخصیص حرفه ای و کارکشته کشور کره جنوبی دعوت خواهد کرد تا پس از گذراندن دوره های آموزشی لازم بتوانند همانند سیستم کاری مستقر در کره جنوبی در ایران نیز کار کنند.
آقای سان سانگ با تاکید بر توانمندی های شرکت خود در صنعت کشتی سازی، اعلام کرد: این شرکت می تواند با بکار گیری فناوری سطح بالا و تکنولوژی پیشرفته IT “کشتی های تجاری هوشمند” که توانایی بررسی و کنترل متغیرها، شرایط و وضعیت کشتی را دارند تولید و به صاحبانشان تحویل دهد.
در این جلسه مهندس رضا مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان ضمن استقبال از سرمایه گذاری خارجی در بخش کشتی سازی در منطقه آزاد انزلی با اشاره به پروژه در حال ساخت مارینا در مجاورت بندرکاسپین و سرمایه گذاری بخش خصوصی در احداث اسکله های این بندر، افزود: مجتمع بندر کاسپین از موقعیت ویژه ای برای ساخت کشتی در اسکله برخوردار است.
ریس هیات مدیره سازمان در ادامه به مزیت های و پتانسیل های موجود در منطقه آزاد انزلی به عنوان تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر اشاره کرد و افزود: حذف بروکراسی های اداری، دسترسی به انرژی و نیروی انسانی متخصص و ارزان از دیگر مزیت های این منطقه برای سرمایه گذاری می باشد.
در پایان مهندس مسرور ضمن اشاره به اینکه تا کنون چند گروه سرمایه گذار داخلی و خارجی برای ایجاد کارخانه کشتی سازی در این بندر با سازمان منطقه آزاد انزلی وارد مذاکره شده اند، اعلام کرد: با توجه به قدرت و تجربه کشور کره در صنعت کشتی سازی آمادگی بررسی طرح پیشنهادی این شرکت برای تاسیس کارخانه در مجتمع بندری کاسپین را داریم.

روابط عمومی منطقه آزاد انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *