دکتر نجفی3

دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان و عضو هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی در نشست شورای معاونین و مشاورین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور به ریاست مهندس ترکان دبیر شورایعالی مناطق آزاد با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی می تواند نقش راهبردی در تجارت با کشورهای حاشیه خزر به ویژه روسیه داشته باشد اضافه کرد: تسریع در ساخت مجتمع بندری کاسپین در شکوفایی منطقه‌ آزاد انزلی و استان گیلان بسیار مؤثر است که در این زمینه با سرمایه گذاران مختلف برای جذب اعتبار بیشتر مذاکرات مختلف انجام شده است.

وی با اشاره به بازدید معاون اول رئیس جمهوری و دیگر مقامات کشوری از منطقه‌ آزاد انزلی گفت: در این بازدیدها به دنبال تصمیم گیری برای رونق منطقه‌ آزاد و استفاده از فرصت های بیشتر در این بخش هستیم.

استاندار گیلان پیشرفت فیزیکی راه آهن گیلان را ۸۹ درصد و میزان ریل گذاری آن را ۳۲ درصد اعلام و اضافه نمود: اتصال مجتمع بندری کاسپین و منطقه آزاد انزلی را به شبکه راه آهن کشور پیگیری می‌کنیم.

دکتر محمد علی نجفی صادرات محصولات غذایی به روسیه را فرصت خوبی برای توسعه‌ صادرات استان و کشور ارزیابی نمود و افزود: متأسفانه فضای مناسب برای استفاده از این فرصت به خوبی فراهم نشده است و تاکنون برنامه مدون و کارشناسی در این خصوص طراحی و اجراء نشده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان سه برابر مصرف خود مرغ تولید می‌کند گفت: میوه‌های سردرختی مرکبات و کیوی محصولاتی است که از گیلان به روسیه صادر می‌شود، در حالیکه در زمینه‌ مرغ نیز پتانسیل خوبی وجود دارد که تاکنون بلا استفاده باقی مانده است.

دکتر نجفی اضافه کرد: منطقه‌ آزاد انزلی در زمینه‌ صادرات این محصولات و رونق تجارت با روسیه می‌تواند نقش محوری ایفا نماید.

وی نقش شرکت‌های دانش بنیان را در بهره گیری از استعدادهای منطقه آزاد انزلی و استان گیلان حائز اهمیت اعلام و اضافه کرد: با عنایت به وجود ظرفیتهای خوب آموزش و پرورش و دانشگاهی استان، همکاریها در زمینه‌ های فرهنگی-آموزشی  با منطقه‌ آزاد انزلی به صورت پایلوت کشوری در مناطق آزاد کشور افزایش یابد.

استاندار گیلان در پایان خواستار بهره گیری از پتانسیلهای قانونی منطقه آزاد انزلی در امر توسعه سرمایه گذاری در عرصه نفت و گاز دریای خزر شد و گفت: منطقه آزاد انزلی بخش جدایی ناپذیر گیلان است و تمامی گیلان حامی و همراه منطقه آزاد انزلی است.

 جعفرزاده2

جعفرزاده : ذهنیت مردم استان به منطقه آزاد بسیار مثبت شده است

جعفرزاده از نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی نیز به نمایندگی از مجمع نمایندگان گیلان در جلسه شورای معاونین و مشاوران دبیرخانه شورایعالی با هیأت مدیره ، شورای معاونین و مدیران این سازمان که استاندار گیلان، امام جمعه شهرستان بندر انزلی شرکت کرده بود با اشاره به بهبود و توسعه فعالیتها در منطقه‌ آزاد انزلی گفت: با اقدامات و تدابیر انجام شده در دوره مدیریتی مهندس مسرور، ذهنیت مردم به منطقه‌ آزاد انزلی بسیار مثبت شده است.

وی نقش منطقه آزاد انزلی را در توسعه استان بسیار مهم ارزیابی کرد و  افزود: همکاری مؤثر بین منطقه‌ آزاد انزلی و دستگاههای اجرایی گیلان و انجام اقدامات فرهنگی و عمران روستایی در تغییر این رویکرد مؤثر بوده است.

در ادامه این نشست دیگر اعضای هیأت مدیره و معاونین سازمان منطقه آزاد انزلی به بیان نظرات خود در زمینه توانمندیهای این منطقه در توسعه استان گیلان و کشور پرداخته و بر لزوم همراهی و همکاری تمامی نهادها در مسیر تحقق مزایا و معافیتهای قانونی آن به منظور جذب سرمایه گذار در مسیر توسعه صادرات و افزایش ضریب اشتغال در منطقه شدند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۱۹ بهمن ۱۳۹۳

چون خسته بند طرفدار روحانی نیست تو این جور جلسات میپیچوننش؟برا خودشون با نماینده رشت جلسه میزارن. :no: :no:
اصن شما یه ماه ازین اخبارای دوزاری منطقه ازاد نزارید ببینید چقدر روحیه مردم بهتر میشه. :-D

پاسخ

محراب پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۱۵:

:rotfl: :rotfl:

مریم2

مریم2

۱۹ بهمن ۱۳۹۳

“منطقه آزاد انزلی بخش جدایی ناپذیر گیلان است و تمامی گیلان حامی و همراه منطقه آزاد انزلی است” یه مثل گیلکی هست میگه تی ماچیه نخواستیم…!! بله اینجوریاست جناب استاندار

پاسخ

محراب پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۱۷:

:yes:

sari

۱۹ بهمن ۱۳۹۳

قلب ما انزلی چی ها سفره همه گیلانی ها وایرانی هاست.
برای ما انزلی چی ها همه گیلانی ها یکی هستند ومثل یک انزلی چی ارزش دارنند.
ارزش انزلی را بدانید .زیرا انزلی ارزش همه را می داند.
منطقه ازاد انزلی اگر جا بیفتد منبع در امدی برای شهر های همجوار می شود.زیرا می توان تورهای داخلی برای مسافرین وگردشگرها ایجاد نمود .تور داخلی بین انزلی ماسوله فومن خلخال وهمچنین لاهیجان وودیدنی های دیگر ایجاد نمود.زیرا گیلان دیدنی ها ومکانهای زیبای برای گردشگری دارد.
ودیگر اینکه مسئولین استانی وانزلی سعی نمایند از بازار های انزلی برای تولیدات وصنایع دستی گیلان وایران استفاده نمایند زیرا بازار نقش بسزائی در تجارت می تواند داشته باشد.
پس بهتر است بازار ها انزلی قسمت بندی شود مثل جزیره کیش.
واز همه مهمتر بهتر است بر روی تولیدات گیلان وهمچنین بر روی استعداد های گیلان بیشتر کار شود .زیرا استعداد های فراوان در گیلان وجود دارد که می تواند ایجاد کار وحرفه وتجارت نماین ..بهتر هرچه سریعتر دنبال استعدایابی در استان باشند.
ودیگر اینکه مسئولین سعی نمایند از زمینهای بلا استفاده در استان وانزلی برای کار کسب جوانان بیشتر کار کنند ونگذارنند زمینهای استان بلا استفاده باشند .اگر مسئولین بتوانند جوانان را پشتیبانی وحمایت کنند .می توانند . از جوانهای با استعداد برای اشتغالزائی در این استان استقاده کنند.
زمسنهای استان گیلان بسیار مرغوب می باشد ای کاش مسئولین بتوانند گلکاری را در این استان رواج دهند . که هم می تواند برای زیبایی استفاده نمود وهم برای برای تجارت .گل ..اتفاقا انزلی شهر پر بارانی می باشد .می توان از فضاهای بلا استفاده این منطقه برای پروش گلهای گلخانه کار کرد وهمچنین می تواند با زیاد شدن گلخانه ها .با تجار های خارجی کارخانه اتوکلن سازی ایجاد نمود.. امروزه در دنیا بسیاری از کشورها تجارت فراوانی از گل انجام می دهند .که حتی بعضی از صاحبان این کلخانه های بزرگ .در فصل های مختلف باغ ها وگلها را در فصل اصلی اش به زنبور دارها اجاره می دهند.
ودیگر اینکه مسئولین باید به دامدارها ودامپروری های این استان کمک نمایند تا کارهای شان را دنبال نمایند. اگر بتوانند انها را حمایت کنند . می توانند در این استان .روی چرم وکالاهای چرمی بیشتر کار کنند . حتی کارخانه های کیف وکفش ولباس چرمی ایجاد کنند.
امروز اگر در این شهر واین استان اگر کاری می خواهد صورت بگیرد ومشکلات بیکاری وکار را در این استان ریشه کن نماینند باید مسئولین کاری انجام دهند زیرا همه آنها مسئول عواقب همه این کارها می باشد .چه زشت وچه خوب.
باید همه باهم در کنار هم باشند واز فکرها واستعدادهای این استان برای از بین بردن فقر وبیکاری تلاش کنند.
استعداد های با ارزش این استان روز به روز از این شهر واین استان خارج ویا از بین می روند. اگر مسئولین دنبال راه حلی برای نجات آینده نباشند . در اینده ما هم باید دنبال نیرو از کشورهای بیگانه به این شهر واین استان واین کشور باشیم.
زیرا روز به روز ازدواج کمتر وتعداد خانوار ها کمتر می شوند. واین کم بودن جمعیت در هر کار وهر شغلی می تواند ایجاد ضرر وزیان باشد .حتی در ورزش شهر ما انزلی.
زیرا اگر اندکی به گذشته توجع کنیم متوجه خواهیم شد در هر شهر وهر محلی باشگاهی وجود داشت. ولی امروز ما نمی توانیم تعدادی بازیکن برای باشگاه ملوان تهیه نمائیم. اگر خوب توجه کرده باشید .تعداد بازیکنان بومی به نصف انگشتان دست های مان رسیده.
اگر اینگونه پیشروی نمائیم .آینده خوبی در این شهر واین استان نخواهیم داشت.

پاسخ

شاهين

۱۹ بهمن ۱۳۹۳

خسته بند مشکل داخل شهری انزلی رو که اصل کاریش پل و شنبه بازاره حل کنه منطقه آزاد پیشکش.

پاسخ

جلال مرادی

۱۹ بهمن ۱۳۹۳

وقتی آقای خسته بند در صحن علنی از روحانی انتقاد میکنه باید انتظار داشت که تحویلش نگیرن

پاسخ

احسان

۱۹ بهمن ۱۳۹۳

اقای جلال مرادی چرا کذب می نویسی شما؟ کی خسته بند از روحانی انتقاد کرده ؟ کجا ؟ دوست عزیز شما که همش میگی خسته بند تو مجلس ساکته حالا چطور شده که یه بار حرف زده اونم بر علیه روحانی؟ واقعا خجالت داره اینطور راحت و بی ملاحظه دروغ تحویل مردم بدیم. در ضمن حتی اگه یه نماینده از دکتر روحانی و دولتش انتقاد کنه که دولت قهر نمیکنه و در صدد تلافی بر نمیاد. شما با این ادعای کذب به هر دو طرف افترا بستی اقا.
لطفا در دشمنی با أشخاص یکم انصاف داشته باش.

پاسخ

نعیم پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۰۲:۲۵:

دوست عزیز شما در جریان نیستی جناب خسته بند انتقادهای تندی علیه دولت روحانی در مجلس کرده

milad

۱۹ بهمن ۱۳۹۳

من نه طرفدار خسته بندم نه برام مهمه ولی درست نیست آدم بدون منبع حرفی رو بزنه مخصوصا اگه قرار باشه کسی رو به کاری متهم کنه. بهتره آقای جلال مرادی و نعیم عزیز برای حرفی که میزنن شواهد و مدارک داشته باشند. مثلا اینکه خسته بند چه زمانی در چه موضوعی از آقای روحانی انتقاد تند کردند؟ حتی مختصر توضیحی می تونه منه مخاطب رو قانع کنه که این دو عزیز راست میگن.
به بزرگی خودتون جسارت منو ببخشید.

پاسخ

مریم2 پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۳۸:

من نمیفهمم انتقاد نماینده از رئیس جمهور توهین و تهمت به نماینده محسوب میشه؟ کار نمیانده همینه دیگه! این وسط اگه هم تو حرف آقای مرادی کنایه ای باشه به ریئس جمهور هست نه نماینده شهر… نمیفهمم چرا تا بحث یه فرد خاص میشه همه دوست داریم با هم تنش و دعوا داشته باشیم

نعیم پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۲۹:

اقا میلاد در تاریخ ۹۳/۳/۲۸ در نطق میان دستور در مجلس. منبعش هم تمامی سایتهای خبرگزاری رسمی کشور .
من مختصر توضیح نمی دم اما مختصری از نطق جناب خسته بند رو می نویسم خودتون قضاوت کنید

رئیس جمهور بدانند کسانی که در روزهای حساس فتنه ۸۸ در مقابل نظام ایستاده و قصد براندازی نظام و خوش خدمتی به استکبار و صهیونیست ها را داشتند نباید داعیه دار مقام منصب باشند، ایستادن در مقابل زیادی خواهی این عده محدود افراطی حتما حمایت مردم را در پی خواهد داشت زیرا مردم با خواست این عده پای صندوق رأی حاضر نشده و رئیس جمهور خود را انتخاب نکردند.

آیا استفاده از سران فتنه در استان ها و شهرها آشتی در سطح جامعه است با توجه به اهداف فتنه گران سال ۸۸ که هنوز توبه و از ملت عذرخواهی نکردند و نیروهای بدخیم آنها بدنبال حرکت های فتنه گرانه خود می باشند این آشتی در سطح جامعه است یا آتش در جامعه.

آقای رئیس جمهور نگذارید که از محبوبیت شما در بین مردم سوء استفاده کرده و خود را عامل پیروزی شما معرفی نمایند و دورخیز برای حضور در انتخابات مجلس دهم و خبرگان رهبری و این بار با شیوه و روش جدید فتنه ای دیگر تکمیل تر از مجلس ششم در سر دارند غافل از اینکه شورای نگهبان هوشیارتر از همیشه به تکلیف شرعی و قانونی خود عمل کرده و با کسی مصامحه نمی کنند.
در پایان لازم می دانم از مجاهد نستوه و خستگی ناپذیر آیت الله جنتی از بابت دعوت کد خدایی که شناخت اصولی و مکفی نسبت به قضیه فتنه و فتنه گران دارند به مجموعه شورای نگهبان تشکر و قدردانی می نمایم.

majid

majid

۱۹ بهمن ۱۳۹۳

هیچ ربطی به ترکان نداره که بگه انزلی مشکل خط گذاری راه اهن داره یا نداره.ایشون رییس نطام مهندسی و دبیر مناطق ازاده.تحت تاثیر استاندار و خواهرزاده ش و نماینده های رشت و لاهیجان داره این حرفو میزنه.مسیر حاشیه کمربندی و از شیلات و زیر پل غازیان خط اهن رو میاره تو خود بندر.بدون بررسی همچین راهی به ذهن من اومده.چه برسه به مهندسین طراح و مشاور.آقای خسته بند تا کی باید مث بچه خیابونیا برامون تصمیم بگیرن.اقای فرماندار چرا بعد کارت زرد استاندار سکوت اختیار کرده.یعنی پست و مقام انقد ارزش داره که وقتی بخاطر دفاع از اسم انزلی استاندار بهت میتوپه شما باید بیخیال رسالتت بشی؟

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۲۳:

مجید جان من هم با شما همعقیده ام.اما با توجه به شغلهای متعدد و غیر مرتبطی که این آقا از ابتدای انقلاب داشته اند تا به امروز اصلا بعید نیست که مسئولیتی در بخش راه آهن کشور هم داشته باشند و تصمیم گیری درباره مسیر خط آهن نیز در حیطه وظایف ایشان باشد.

زیگزاک

۱۹ بهمن ۱۳۹۳

راستی یکی میتونه بکه که دستگاههایی که برای ورود به منطقه آزاد و برای کارخانه ؟ وارد شد وقبا از نصب بیرون برده شده و وامی هم برای آن گرفته شد و… چی شد چون *** دنبالش بود ./. :yes:

پاسخ

زیگزاک

۱۹ بهمن ۱۳۹۳

راستی چند تا قایق وارد بندر شده بود و *** از کانلهای غیر مربوط و رسمی میخواست مچج گیری کنه اینو چی خبری دارین به کجا رسوندن ؟؟؟

پاسخ

3eyedAli پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۲۳:

اقا یا کامنتی رو تایید نکنید یا اینطور شیر بی یال و دم و اشکم نکنیدش تا بقیه هم بفهمند طرف چی داره میگه

انزلیچی

انزلیچی

۱۹ بهمن ۱۳۹۳

تبریک تبریک ،تاکسی های رشت تعویض و پلاک منطقه آزاد میشن انزلی اندر خم یک کوچه!

پاسخ

مریم2

مریم2 پاسخ در تاريخ بهمن ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۲۹:

من میگم مسئولین محترم انزلی یه صحبتی کنن ببینن میتونن انزلی رو جز حومه رشت اعلام کنن؟!!! خیالمون رو راحت کنن یه دفعه، والا به خدا هدف همینه فقط دارن کم کم پیش میرن عادت کنیم

guilak

گیلک

۱۹ بهمن ۱۳۹۳

بنده بارها فرمایشات و عملکرد مسئولان و بویژه استاندار محترم را تایید و از ایشان تقدیر و تشکر کرده ام.وظیفه هر شهروندی است که بموقع تشکر و در صورت لزوم انتقاد نماید.لذا به نظر بنده به این جلسه و فرمایش آقای استاندار ایرادهایی وارد است.این را می گویم چون رئیس جمهور محترم با تریبونها و میکروفونهای یکطرفه مخالف هستند.بنابراین مدیران منتخب ایشان هم قاعدتا باید منش و اعتقاد مشابه داشته باشند.ابتدا اینکه چرا آقای استاندار از اتصال راه آهن به منطقه آزاد تاکید دارند در صورتیکه اسم این مسیر راه آهن رشت – انزلی – آستارا می باشد؟ دوم اینکه مگر منطقه آزاد انزلی در حد فاصل دو کشور متخاصم قرار دارد که میگویند منطقه آزاد انزلی بخش جدایی ناپذیر گیلان است ؟ در صورتیکه این منطقه در نقطه جغرافیایی خطرناکی واقع نشده است و متعلق به شهری است که مردمانش به فرموده رهبر معظم انقلاب زنان و مردانش قهرمان هستند.موارد دیگری هم هست که فعلا اشاره نمیکنم. از همه برادران عزیز و محترم که لباس پر افتخار خدمت به ملت شریف ایران را پوشیده اند تقاضا دارم که با مردم فهیم ما شفاف و روشن صحبت کنند و خدای باریتعالی را ناظر بر اعمال و رفتار خود بدانند.و استانداران محترم هم باید استانی بیاندیشند و مقام خود را محدود به شهرستان خاصی نکنند و تنزل ندهند.

پاسخ