13950602000694_photoa1-11

 

فرماندار بندرانزلی با بیان اینکه رویدادهای این روز تاریخی بزرگ پیام ها و درس هایی را برای نسل حاضر و نسل های آینده دارد، گفت:تقویت روحیه خودباوری، اعتماد به نفس و ضرورت هوشیاری در برابر توطئه ها و هجمه های دشمنان از مهمترین درس های وقایع ۱۳آبان است.

عبد الصمد صفرنژاد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۳ آبان این روز را به همه دانش آموزان و دانشجویان شهرستان تبریک گفت و افزود:در حافظه تاریخی ملت قهرمان ‌پرور ایران، سیزده آبان یادآور ۳ اتفاق مهم تبعید امام خمینی(ره)به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، قتل عام دانش آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷و تسخیر سفارت آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) است.

فرماندار بندرانزلی با بیان اینکه این سه رویداد نقش موثری در تحرک انقلاب اسلامی داشتند،افزود:محتوا و هویت هر سه اتفاق دربردارنده ارزش ‌ها و آموزه‌های اسلامی،آزادگی و مبارزه‌ای ضداستکباری بود و ابعاد وسیع داخلی و بین‌المللی ۱۳ آبان ۱۳۵۸ سبب نامگذاری آن به «انقلاب دوم» از سوی امام راحل(ره) شد،انقلاب دومی که ریشه های انقلابمان را گسترده تر کرد.

وی گفت:روز ۱۳ آبان بیانگر عشق و ایمان ملت ایران به ویژه قشر دانش آموز و دانشجو برای سربلندی و شکوه نظام مقدس جمهوری اسلامی برای کوتاه کردن دست استکبار و دشمنان اسلام و نظام با اراده ای وصف ناپذیر است که مصداق آن را می توان در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا مشاهده نمود.

صفرنژاد با بیان اینکه رویدادهای این روز تاریخی بزرگ پیام ها و درس هایی را برای نسل حاضر و نسل های آینده دارد،تاکید کرد:تقویت روحیه خودباوری،اعتماد به نفس و ضرورت هوشیاری در برابر توطئه ها و هجمه های دشمنان از مهمترین درس های این وقایع است./ ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *