گروه طرح ۹ بندرانزلی پس از انجام موفقیت آمیز طرح جمع آوری لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند در ابتدای پاییز، این بار در انتهای فصل خزان ،  با برپایی جشن شب یلدا برای سالمندان و کودکان اوتیسم شادی بلندترین شب سال را با آنان تقسیم کردند.

به گزارش خبرنگار انزلی کلاب گروه طرح ۹ با برپایی جشنی برای سالمندان و کودکان اوتیسم این شب را به شبی به یادماندنی برای این عزیزان فراهم کرده و از ابتدای صبح با سفره آرایی و طراحی دکور و آماده سازی فضای جشن، کاری کردند کارستان که خاطره این شب تا ابد در اذهان باقی بماند و توانستند ثابت کنند که بنی آدم همواره اعضای یکدیگرند.

پیرمردان و پیرزنانی که گرد پیری بر چهره شان نشسته اما جفای روزگار راهشان را به سمت خانه سالمندان کج کرده و تنها انتظارشان دلجویی و دیدار از آن ها به هر بهانه و در هر شرایط ممکن است و همواره چشمشان به درب مانده که کسی از راه برسد و یادی از آنان کند.

کودکان هنرمند مبتلا به بیماری اوتیسم در این مراسم با وجود همه محدودیت ها و مشکلات جسمی توانشان را به نمایش گذاشته و با اجرای نمایشی بر روی صحنه شور و هیجانی در این مراسم به راه انداختند.

یکی از آیین های شب یلدا حافظ خوانی در این شب به یادماندنی است که این بار به شکلی متفاوت در این جشن اجرا شد و استاد رضا شکرگزار پس از بیست سال دوری از صحنه اجرا ، این بار به صورتی تاثیرگذار پای در صحنه گذاشت و پس از دکلمه ابیاتی از دیوان حافظ، آن اشعار را با آوازی زیبا به شهروندانش هدیه کرد تا این استاد گرانقدر نیز سهمی در شاد کردن دل سالمندان و مردم شهرش داشته باشد.

تقدیر از تلاش و زحمات هنرمند پیشکسوت هنر آواز بندرانزلی سید حسین قوامی آبکنار با بریدن کیک تولدش در شب یلدا و برگزاری مراسم آیینی توسط دخترکان شهر ساحلی بندرانزلی که برای نخستین بار به روی صحنه رفته بودند از دیگر نکات قابل توجه در این مراسم بود.

این جشن هم مانند سایر جشن ها و مراسماتی که در همه جای شهر و استان و کشورمان انجام می شود به پایان رسید اما نکته قابل توجه اینکه گروه طرح ۹ ثابت کردند که برپایی جشن هایی از این دست و فراهم سازی زمینه های شادمانی برای مردم شهرشان تنها نیازمند همت و تلاش بی چشمداشت برای مردم است و اینگونه می شود که مردم نیز به شایستگی قدرشناس زحمتها و تلاشمان خواهند بود.
انزلی کلاب، رزا‌ شکرگزار

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *