تقدیم به قهرمان شهر من

  • 5 سال پیش
  • ۲۷ ديدگاه

rozbeh faghih kia

میخواهیم چند خطی را به روزبه فقیه کیا اختصاص دهیم، جوان رشید بندر انزلی، ناجی غریقی که برای نجات دو نفر از هموطنانش بعلت ایست قلبی جان سپرد. برای مردی که انسانیت را تفسیر کرد و دل به دریا زد و برای همیشه از بین ما رفت.

برای او که بی کفایتی ها را تاب نیاورد و خود به تنهایی بار کمبودها را کشید، برای او که یک تنه و بدون امکانات مورد نیاز به دو نفر زندگی بخشید و ثابت کرد دلی به وسعت آبی خزر دارد.

روزبه عزیز، مرد بزرگ، قهرمان شهر من میدانیم که هنوز با نگاه مهربانت در ساحل انزلی لم داده ای و به ساحل و امواج خروشان و خستگی ناپذیرش نظاره گری … خداحافظ مرد دریا …

roozbeh

روزبه در آخرین مطلب ارسالی صفحه شخصی اش در شبکه اجتماعی فیس بوک این مطلب را ارسال کرده بود که خواندن آن خالی از لطف نیست:

roozbeh

روزبه فقیه کیا از جان خود گذشت تا دو هموطن خود را نجات دهد، این جوان از جان خود گذشت اما عده ای حاضر نشدند از گرفتن پست و مقام بگذرند و متاسفانه امسال با انتقال هیئت نجات غریق استان از بندر انزلی به مرکز استان مشکلات و کاستی های زیادی را به بار آورده اند که ناشی از بی کفایتی و عدم مدیریت صحیح این هیات است که متاسفانه ماحصل این بی تدبیری ها بازی کردن با جان عده ی زیادی از هموطنانمان و میهمانان این استان را در پی داشته است.

متاسفانه گویی مسئولین هیات غریق نجات استان گیلان، تفاوت و دشواری کار ناجیان دریا و استخر را نیز به درستی تشخیص نمیدهند و باید دید چه پاسخی در قبال اتفاقات تلخ اخیر دارند و چه کسی وظیفه نظارت بر عملکرد این هیات را بر عهده دارد. متاسفانه طی این دو روز با عده ای از دوستان و همکاران این عزیز از دست رفته صبحتهایی داشتیم و همه این عزیزان به نکته مشترکی اشاره کردند و آن هم نبود تجهیزات و امکانات لازم است. در آینده نزدیک به مشکلات هیات نجات غریق گیلان بیشتر خواهیم پرداخت. 

  • اصل خبر: 

رئیس هیئت نجات غریق و غواصی گیلان گفت: «روزبه فقیه فتحی» منجی غریق ۲۳ ساله اهل بندرانزلی که برای نجات دو نفر در ساحل قوی انزلی رفته بود پس از نجات آنها ایست قلبی کرد و جان سپرد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از فارس، امیر نوری‌ سادات پیش از ظهر امروز در جلسه هلال احمر استان با اشاره به مرگ یک ناجی غریق در انزلی اظهار کرد: «روزبه فقیه کیا» منجی غریق ۲۳ ساله اهل بندرانزلی که برای نجات دو نفر در ساحل قوی انزلی شتافته بود، پس از نجات آنها به دلیل نداشتن تجهیزات و امکانات مورد نیاز و فشار بیش از اندازه دچار ایست قلبی شد و جان سپرد.

وی با بیان اینکه تا به امروز ۱۸ نفر در دریای محدوده گیلان غرق شده‌اند، گفت: دو هفته پیش در نشست ستاد ساماندهی سواحل استان مقرر شده بود که هلال احمر ۱۵۸ نقطه خطرآفرین را با تجهیزات کامل و استفاده از خدمات منجیان غریق زیر پوشش قرار دهد.

این مسئول ادامه داد: پس از بازدیدهای انجام شده هیچ‌یک از نیروهای منجی غریق مجهز به امکانات نشده‌اند و تاکنون قراردادی نیز امضا نکرده‌اند.

به گفته رئیس هیئت نجات غریق و غواصی گیلان، در جلسه ستاد ساماندهی دریا مقرر شده بود در هر ایستگاه دو نفر منجی غریق به همراه یک امدادگر نسبت به امدادرسانی و ارائه خدمات اقدام کنند که تاکنون این امر از طرف هلال احمر استان تحقق نیافته است.

سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان نیز در جلسه مذکور اظهار کرد: برای ما ردیف بودجه و امکانات مورد نظر در پوشش سواحل دریا اختصاص داده نشده است.

محمدحسن یزدان‌پناه، افزود: پس از نشست ستاد ساماندهی نیز اعلام کرده‌ایم که تا امکانات و تجهیزات مورد نیاز فراهم نشود نمی‌توانیم نقاط خطرآفرین را پوشش دهیم.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر وظیفه کمک‌رسانی دارد، یادآور شد: هلال احمر با امکانات موجود خود تا جایی که بتواند مناطقی از سواحل را پوشش می‌دهد اما این امکانات برای پوشش کامل سواحل کافی نیست.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علی نوروزی

علی نوروزی

۱۹ تیر ۱۳۹۲

روحت شاد روزبه عزیز
تو به عنوان قهرمان به تاریخ شهرم پیوستی

پاسخ

میلاد پاسخ در تاريخ تیر ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۰۱:۵۱:

و تا ابد نامت جاودانه خواهد بود.

ندا

۱۹ تیر ۱۳۹۲

لعنت به همه ی اونایی که با بی مسئولیتی و دزدی هاشون که همیشه کمبود بودجه رو بهونه میکنن و به جیب میزنن باعث مرگ همچین جوونایی میشن..
روحت شاد قهرمان…

پاسخ

a.n.z

۱۹ تیر ۱۳۹۲

روحش شاد :cry:

پاسخ

guilak

گیلک

۱۹ تیر ۱۳۹۲

درود به روان پاک این جوان باغیرت و فداکار شهرمان .خدایش بیامرزد.انگار مسئولان استان ما مدیریت متمرکز و کار امد را با تمرکز فیزیکی ادارات و سازمانها و مراکز مختلف تصمیم گیری و مدیریتی در یک شهر یعنی رشت اشتباه گرفته اند.انگار در نظر دارند همه را اگر بشود در ساختمان استانداری جمع کنند.مسلما با این کار شاهد بوجود امدن یک سیستم مدیریتی چابک و پیگیر و کارامد نخواهیم بود .اگر اینطور که در خبر امده واقعیت داشته باشد چه کسی می تواند جوابگوی این ندانم کاریها باشد؟چگونه میشود به خانواده این جوان ناکام تسلی داد؟مسئول عزیز شما که میدانید یک جوان ایرانی و بخصوص انزلیچی نمی تواند صرفا به علت نداشتن وسایل و تجهیزات دست روی دست بگذارد و جان دادن هموطنان و یا همشهریهایش را نظاره گر باشد چرا او را بدون پشتیبانیهای لازم مامور این کار کردید؟.واقعا تا کی باید شاهد سعی و خطای بعضی از مسئولان بود.آیا بهتر نبود مراتب بطور رسمی و جدی به مسئولان ارشد در استان و یا تهران اطلاع رسانی میشد و شروع فعالیت ناجیان غریق منوط به دریافت تمام و کمال بودجه و وسایل مورد نیاز می گردید؟

پاسخ

ساعد

۱۹ تیر ۱۳۹۲

=(((((……………
دلتنگتم روزی =(((………..

پاسخ

۱۹ تیر ۱۳۹۲

خدا از سر مقصرین نگذره که وقتی پای گرفتن مسئولیت میشه با هزار دوز و کلک و ترفند پست رو میگیرن اما وقتی پای احساس مسئولیت و دفاع از حقوق افراد تحت سرپرستی یا زیر مجموعه شون و تجهیز سیستمشون میرسه تمام وظایف رو پشت گوش میندازن و از زیر بار مسئولیت شونه خالی میکنن.
خداوند به خانواده این بزرگمرد شهرمون صبر بده. امیدواریم مسئولین ایثار و رشادت این پهلوان رو از یاد نبرن.
درود به روان پاک تمام غیور مردان و قهرمانان واقعی شهرم…

پاسخ

همشهری

۱۹ تیر ۱۳۹۲

من به شخصا متاسفم برای اون مسئولینی که باعث شدن هئیت نجات غریق استان که سالها دست انزلیچی ها بود افتاد دست یک رشتی ، این آقایون که تا چند سال پیش دریا نداشتند و با بی تدبیری مسئولین شهرمون تازه صاحی ساحل دریا شدند چطور میتونند این کار به این عظمتی رو انجام بدن .متاسفم برای رئیس هئیت نجات غریق انزلی که با دادن ۳ رای شهر انزلی به این آقا باعث این نابسامانی ها شد

پاسخ

感覚の-hesi

۱۹ تیر ۱۳۹۲

روحت شاد همشهرى ،خوش به سعادت که منجى نجات جان بودى و رفتى اما کسانى هستند که جان میگیرند و باز سکوت اختیار میکنند
همیشه در قلب این دریا که هیچ در قلب همه مردم انزلى هستى
روزبه جان روحت شاد :-((

پاسخ

۱۹ تیر ۱۳۹۲

این دعوای رشت و انزلی که این رشتیا شروع کردن و مسئولین ما تو جه نمی کنن جون همشهریمون رو گرفت
روزبه جان روحت شاد

پاسخ

۱۹ تیر ۱۳۹۲

روحش شاد در این ماه مبارک چه غریبانه رفتی ،
چه زیبا دلتنگ اذان حرم کرب و بلا بودی …
تو نیز به مانند امام حسین (ع) به انسانها و هم نوعانت جان تازه ای بخشیدی ؛
تو با ایثار و فداکاریت ما را به یاد شهدای دیار باران انداختی ؛
و تو از همان جنس بودی ، جنس رشادت ، ایثار ، فداکاری ، از خودگذشتگی
تو معنی واقعی « آبای » هستی ؛
و در این ماه مبارک رمضان ، نمی دانم که چگونه مسئولین می توانند بار گناه از دست دادن تو را بر دوش کشند و لعنت خدا بر مسئولین بی کفایت که نان این انقلاب را می خورند و باری به دوش نمی کشند …………..

پاسخ

۱۹ تیر ۱۳۹۲

آبای واقعی تو هستی
خیلی مردی
به همشهری گلی مث تو افتخار میکنم
روحت شاد

پاسخ

مژگان

mojshekan

۱۹ تیر ۱۳۹۲

مطمئنم که روحت شاد و در آرامشه
درسته باعث و بانی اول و آخر این ماجرا مسئولینی هستن که فقط حرف میزنن و به حداقل وظایفشون عمل نمی کنن تا جوونی مثل تو به خاطر نبود امکانات از دست بره، اما خداییش دریا خیلی خراب بود اون روز، خیلی، لب ساحل هم آب آدمو می کشید و هرکی عقل سالم داشت تو کله ش می فهمید روز شنا و دریا نیست ، کاش مردم به آب نمی زدن و تو به خاطر از خود گذشتگیت اینجوری از دست نمی رفتی مرد…
امیدوارم خدا به خانواده ی روزبه ی عزیز و همه ی دوستدارانش صبر بده…

پاسخ

حسین

۱۹ تیر ۱۳۹۲

?:-) :-((
اونوقت جنا ب استاندار می فرمایند :هاشم‌نیا طرح‌های سالم‌سازی بندرانزلی را دارای بیشترین مراجعه‌کننده عنوان کرد و گفت: سرمایه‌گذاری‌های خوبی در طرح‌های سالم‌سازی دریای آستارا شده است. ! ?:-) :-? :pissedoff:
آیا طرح دریا در انتهای خیابان پاسداران تعطیل شده ؟
میگن به جهت خانه های مسکن مهر بوده و اینکه از نظر آقایان مسئول ، از فاصله چند کیلومتری ، دید داشته ! :-D
شاید چشمای این آقایان اینقدر تیز و … هست کاش بهانه بهتری پیدا می کردن .
واقعا نمی دونم چرا همه ی قوانین ، ممنوعیات ، محیط زیست ، میراث فرهنگی و …. فقط و فقط برای انزلی و پروژه ها و طرحهای انزلی اجرا می شه ?:-) :-D

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ تیر ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۵۵:

خیر طرح دریای پاسداران بسته نشده، فقط دیر باز شده، کمتر از یک هفته ست که باز شده

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ تیر ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۱۰:

به این میگن مصاحبه هوشمندانه، به هر حال ما از استاندار انتظار به مراتب بیشتری در برقراری عدالت داریم.

علیرضا

علیرضا

۱۹ تیر ۱۳۹۲

از بچه های کاردانی عمران آزاد انزلی بود … روحش شاد

پاسخ

آبای

۱۹ تیر ۱۳۹۲

واقعابرای مسئولین متاسفم-روزبه جان روحت شاد

پاسخ

طاها

۱۹ تیر ۱۳۹۲

پسرخاله روحت شاد!
واقعا دلم ازاینکه دیگه نمیبینمت میسوزه!
تو تک بودی!همه اینو میدونن تو فامیل!
هیچ وقت از یادمون نمیری قهرمان…!:(

پاسخ

شیون

۱۹ تیر ۱۳۹۲

مرگت باد تویی که باعث این حادثه تلخ شدی….انشاا…. بهترین عزیزت جلوی چشمت به همین زودی پرپر بزنه….تو که برای گرفتن مسئولیت سینه خیز برای این و اون میری ..

پاسخ

همراه

۱۹ تیر ۱۳۹۲

روحت شاد
غرور برای خودت و شهرت به ارمغان اوردی.
همیشه به یادتیم

پاسخ

امیر

۱۹ تیر ۱۳۹۲

برای ما مردم گیلان تو نمردی بلکه همیشه زنده خواهی بود روحت شاد.

پاسخ

لیدا

۱۹ تیر ۱۳۹۲

روحت شاد جوان مرد

پاسخ

لیدا

۱۹ تیر ۱۳۹۲

روحت شاد جوان مرد :

پاسخ

ایرانی

۱۹ تیر ۱۳۹۲

الهی بهمیرم واسه دل مادرت

پاسخ

مهدی پیشوایی

۱۹ تیر ۱۳۹۲

سلام به همه دوستان انزلیچی.واقعا خبر از دست دادن روزبه با آن کار بزرگ وبیاد ماندنیش تا ابدالعمر تو ذهنها جاودانه باقی خواهد ماند.روحت شاد مرد بزرگ روحت شاد.

پاسخ

رضا

۱۹ تیر ۱۳۹۲

عین دایی من….
واقعا ناراحت شدم…
روحش شاد…
خدا به خونوادش صبر بده… :(

پاسخ