82071775-70719321[1]

 

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان روز پنجشنبه در این مراسم اظهار کرد: تجلیل از معلمان به فرهنگ عمومی تبدیل شده و بسیاری از دستگاه های اجرایی نیز متقاضی مشارکت در برگزاری چنین مراسم هایی هستند.
مهدی حاجتی جایگاه مدرسه را رفیع توصیف و اضافه کرد: همه این فضائل موید میزان ارزش و احترامی است که جامعه برای معلمان قائل بوده و معلمان نیز باید قدر خود را بدانند .
وی به اهمیت نقش خیرین در برگزاری چنین مراسم هایی اشاره و خاطرنشان کرد: تلاش همگی معلمان باید در راستای ترویج افکار و اهداف بزرگ مرد فرهنگی ایران شهید مطهری باشد.
حاجتی الگوبرداری از شهید مطهری را افتخاری برای معلمان دانست و بیان کرد: استاد مطهری از جمله کسانی بود که هیچگاه وظیفه معلمی خود را در دوران زندگی پربارش فراموش نکرد.
وی با تاکید براینکه مدرسه به عنوان کانون عرضه خدمات تربیتی به دست معلمان است، اظهار کرد:شهادت ۸۵۰دانش آموز شهید در دوران دفاع مقدس، بیانگر پرورش دانش آموزان ولایتمدار و دیندار توسط معلمان فرهیخته است.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان انزلی نیز در این مراسم اظهار کرد: کسب ۱۷۵مقام برتر در مسابقات استانی و ۳۶مقام کشوری توسط دانش آموزان شهرستان انزلی به راحتی به دست نیامده است.
سید حسین دریابکی افزود: معلمان همواره در راستای استعدادیابی در مدارس و هدایت و شکوفایی این استعدادها نقش بسزایی داشته اند.
وی با اشاره به اینکه بنیانگذار انقلاب اسلامی معلمی را شغل انبیاء دانسته اند، اظهار کرد: معلم با مغزهای متفکر جامعه سر و کار داشته و باید شأن و منزلتش حفظ شود.
در این مراسم از ۲۷۵ معلم شاغل و بازنشسته شهرستان انزلی تجلیل شد.
تمامی هزینه های برگزاری و هدایای این مراسم توسط خانم موقر و آقای موثق زوج خیر مدرسه ساز تقبل شده بود.
حدود یک هزار و ۲۰۰معلم در مدارس دولتی و غیرانتفاعی، تعلیم و تربیت ۱۹ هزار دانش آموز شهرستان انزلی را عهده دار هستند.
شهرستان بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است./ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *