82058839-70694575[1]

 

در هفته بزرگداشت مقام معلم، طی مراسمی با عنوان سپاس معلم از ۲۰معلم نمونه شهرستان انزلی با حضور مسئولان تجلیل شد .
معاون پژوهشی اداره کل آموزش و پرورش گیلان روز دوشنبه در مراسم سپاس معلم در دبیرستان شاهد پسران انزلی به نقش محوری معلمان در جامعه اشاره و اظهار کرد: معلم، محرم اسرار دانش آموز بوده و در نظام جمهوری اسلامی از ارزش و اعتبار ویژه ای برخوردار است.
مهدی امجدی معلم را امانت دار اولیاء دانش آموزان دانست و افزود: دانش آموزان باید قدردان معلمان خود بوده و او را مانند پدر و مادر امین خود بدانند.
وی با تاکید بر ارتباط بیشتر اولیاء و مربیان در مدارس تصریح کرد: معلم و اولیاء دانش آموز، به عنوان دوبال پرواز دانش آموز هستند و قوی تربودن این بال ها در رشد و ترقی دانش آموز نیز تاثیر بسزایی دارد.
امجدی یادآور شد: انتظار می رود مسئولان در راستای کاهش دغدغه های معلمان و رفع مشکلات این قشر زحمت کش فرهنگی همت مضاعفی داشته باشند.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان انزلی نیز در ادامه با اشاره به اینکه بنیانگذار انقلاب اسلامی معلمی را شغل انبیاء دانسته اند، اظهارکرد: معلم با مغزهای متفکر جامعه سر و کار داشته و باید شان و منزلتش حفظ شود.
سید حسین دریابکی افزود: معلمان با شناسایی استعدادها و پرورش و شکوفاسازی آنها نقش بسیار مهمی درجامعه ایفا می کنند.
وی با اشاره به وجود ۴۰گروه پیشتازان و فرزانگان در مدارس شهرستان انزلی بیان کرد: ۲۰نفر خبرنگار دانش آموزی نیز در خبرگزاری پانا، آموزش های لازم را کسب و به عنوان سفیران آینده اطلاع رسانی درخدمت جامعه رسانه خواهند بود.
در این مراسم به پاس گرامیداشت یاد و خاطره پنج شهید معلم شهرستان انزلی ( شهیدان حیدری زارع، فرامرزی، معانی جو، قیصرآبادی و خدادادی ) در محوطه دبیرستان شهید جهانی، پنج نهال کاشته شد.
همچنین دانش آموزان دبیرستان شاهد با لباس های یک دست و با تشریفات کامل حضور داشته و مادر شهید جهانی نیز به این مراسم دعوت شده بود./ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *