82057982-70693032[1]

غروب یکشنبه در سالن شهید انصاری بندرانزلی مراسم تقدیر از مهدی پور رهنما، قهرمان جهانی پاراتکواندوی انزلی با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان و تعدادی از خانواده ورزشکاران رشته تکواندو برگزار شد.
مربی مهدی پور رهنما در این مراسم با انتقاد از عدم توجه و حضور مسئولان بندرانزلی در اینگونه مراسمات گفت: مسئولان این شهر فقط به فوتبال توجه می کنند.
غلامحسین خداپرستی افزود: انزلی تاکنون قهرمانان بسیاری را به جامعه ورزش در سطح بین المللی تحویل داده، اما علاوه براینکه استقبال شایسته ای از این ورزشکاران به عمل نمی آید، زحمت حضور در تقدیر از این افتخارآفرینان را نیز به خود نمی دهند.
وی یادآور شد: پوررهنما روزهای جوانی اش را در اردو و با تمرینات سخت، به جهت کسب افتخار برای کشور و شهرش پشت سر گذاشته و این بی توجهی، شایسته این قهرمان ملی بندرانزلی نیست.
رئیس اداره ورزش و جوانان انزلی نیز در حاشیه این مراسم اظهار کرد: قهرمانان ما نشان دادند که عاشقانه برای میهن اسلامی در مسابقات به رقابت پرداخته و با انجام رقابتی رفاقت گونه، فرهنگ ایرانی اسلامی را اشاعه می دهند.
حمیدرضا قهرمانی، پوررهنما را از پدیده های پاراتکواندوی کشور دانست و افزود: این ورزشکار با درخشش در مسابقات قهرمانی جهانی و آسیایی و کسب عناوین مختلف بین المللی از سوی فدراسیون جهانی تکواندو به المپیک ریو دعوت شده است.
وی با اشاره به اینکه دعوت از پوررهنما به المپیک به صورت تشریفاتی است، بیان کرد: رشته پاراتکواندو در المپیک به رسمیت شناخته نشده اما مهدی پوررهنما به همراه ورزشکاری از روسیه در المپیک ریو حضور خواهد داشت که این مایه افتخار بندرانزلی است.
قهرمانی گفت: امیدواریم در دوره های بعد رقابت های پاراالمپیک، پاراتکواندو هم جزو ورزش های اصلی به رسمیت شناخته شده و مردم بندرانزلی برای اولین بار شاهد دریافت مدال المپیک این رشته توسط ورزشکاری از شهر خود باشند.
وی افزود: ایمان صیدجو نیز در مسابقات انتخابی کشور در رده جوانان و از بین ۷۵ ورزشکار توانست با کسب پیروزی در هفت مسابقه، جواز حضور در تیم ملی تکواندوی کشورمان را کسب کند که در این مراسم از این ورزشکار نیز تقدیر شد.
وی در خصوص انتقاد مربی مهدی پوررهنما از عدم حضور مسئولان شهری و استانی در این مراسم اظهار کرد: انتقاد خداپرستی را با جان و دل می پذیریم و می دانیم که برگزاری مراسمی به این شکل برای ورزشکاری که علاوه بر کسب مدال، پرچم کشورمان را در عرصه های بین المللی به اهتزاز در می آورد، شایسته او نیست.
قهرمانی یادآور شد: تداخل برنامه های مختلف از جمله استقبال از آرمین هادی پور دارنده مدال طلای تکواندو، برگزاری کنگره هشت هزار شهید گیلان و همچنین جلسه شورای شهر که هم اکنون نیز درحال برگزاری است، دلیل عدم حضور مسئولان است.
مهدی پوررهنما قهرمان پاراتکواندو جهان، مدال طلای پاراتکواندو رقابت های جهانی آیواز (ورزش های ویلچری و قطع عضو ) سوچی روسیه را از آن خود کرد. مهدی پوررهنما تنها تکواندوکاری است که سه مدال طلای جهانی دارد ، پور رهنما متولد سال ۱۳۷۴ است و از سن هفت سالگی زیر نظر استاد غلامحسن خداپرستی در رشته تکواندو مشغول به فعالیت شده است.
وی تاکنون افتخارات بسیاری از جمله طلا جهانی آمریکای جنوبی سال ۱۳۹۱ ، طلا جهانی روسیه سال ۱۳۹۳ ، طلای تکواندو آسیا چین تایپه ، نقره تکواندو جهانی ۱۳۸۹ ، برنز مسابقات باکو سال ۱۳۸۸ را بدست آورده است.
وی با پیروزی درمقابل ورزشکاران کره ای و روسی در مسابقات آسیایی پاراتکواندو درفرودین ماه امسال در کشور فیلیپین توانست علاوه برکسب عنوان قهرمانی پاراتکواندوی آسیا ، با دعوت فدراسیون جهانی تکواندو جواز حضوری هرچند تشریفاتی را در المپیک ریو به دست آورد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *