تفاوت رشت با انزلی

  • 5 سال پیش
  • ۵ ديدگاه

almas-shora

سالهاست که شهر انزلی با توجه به پتانسیل های بالقوه اش رشد قابل توجهی ندارد و وقتی از شهروندان این شهر بپرسند که چرا وضعیت شهر اینگونه است، هزار و یک دلیل صف میکشد و انگشت اتهاممان به سمت همه دراز میشود به جز خودمان!!! بیایید همین انتخابات شورای شهر رشت را با بندر انزلی مورد مقایسه قرار دهیم آنهم یک اتفاق مشابه را در دو شهر.

در شهر رشت الماس خاله با به صف کردن بازیکنان و شو من ورزشی شبکه باران و حمایت مدیر عامل و حتی بازیکنان رده خارج داماش و راه اندازی جنگ رسانه ای با مدیرعامل ملوان که سر انجامش به تیله بازی و باغ پشتی کشید هم موفق نشد به شورای شهر رشت راه یابد و توسط شهروندان رشت متوقف گردید و مردم رشت ثابت کردند که به کسی اجازه نمیدهند به دلایل واهی چهار سال سرنوشت شهرشان و وظایف خطیر شورای شهر را بر عهده بگیرد.

اما در بندر انزلی، طبق روال و سنت دیرینه همه سیاسیون با پرچم سپید ملوان در شهر دوره افتادند و علاقه مندی و حمایتشان از ملوان را همه جوره به رخ هواداران ملوان کشیدند. اما نتیجه این اقدامات در دو شهر نتایجی متفاوت داشت و در بندر انزلی اکثریت اعضایی که در دفتر باشگاه ملوان حاضر شدند رهسپار شورای شهر انزلی شدند.

شاید عدم راهیابی الماس خاله به شورای شهر رشت به سوژه خنده شبکه های اجتماعی اهالی انزلی تبدیل شده باشد اما آیا واقعا آنچه که خنده دار است حال و روز شهر رشت و الماس خاله است، یا پشت درب های بسته عده ای دیگر ما را ریشخند میکنند ؟

ما تنها یاد گرفته ایم که همه عالم و آدم را مقصر کنیم، آسمان را به زمین بدوزیم از رشد سایر شهرها و شهرستان ها گلایه کنیم اما کافیست یکبار از کالبد خود خارج شویم و کمی از بالاتر اوضاع و احوال این شهر مسخ شده را نظاره گر باشیم. شهری که اوج خواسته های مردمش به موفقیت ملوان خلاصه شده و ملوانش هم همیشه خدا روی لبه تیغ زندگی میگذراند.

چند روزی از انتخابات شورای شهر میگذرد و زخم های مشکلات ملوان کم کم در حال سر باز کردن است، طی ساعات گذشته مدیرعامل ملوان و کاپیتان فصل گذشته مصاحبه هایی علیه یکدیگر داشته اند که مطمئنا نتایج خوشایندی را برای ملوان به همراه نخواهد داشت …

حال هیچ قومی را تغییر نمی دهیم مگر آنکه آن قوم خودش بخواهد(سوره مبارکه رعدآیه۱۱)

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۲۸ خرداد ۱۳۹۲

:-| :-X :-/

پاسخ

همشهری

۲۸ خرداد ۱۳۹۲

بله به این تفاوت هم اشاره کنید بد نیست:توی رشت دو نفر از کاندیداها رو رای خریده بودند کلا حذف کردند اما تو انزلی چی؟

پاسخ

سعید

۲۸ خرداد ۱۳۹۲

با سلام
واقعاً از مقاله شما لذت بردم، حرف دلم رو زدی.

پاسخ

یاسر کریم بخش

۲۸ خرداد ۱۳۹۲

ممنون از مقاله خوبتان
باید نگرش ما تغییر کند، به جای ابنکه بپرسیم برای ما چه کردند بگوییم برای خود چه کردیم؟؟؟؟؟

پاسخ

نریمان یوسفی

۲۸ خرداد ۱۳۹۲

در انتخابات وارد شدم تا بگویم من هم میتوانم خدمت کنم . عده ای گفتند نرو وعده ای گفتند برو . عده ای مرا ناامید کردند و عده ای امیدوار ، عده ای حمایت کردند و عده ای … . . به هر حال هر چه بود گذشت و الهی شکر که من بد اخلاقی نکردم. الهی شکر که آزاد آزاد بودم . از کسی وام و کمک نگرفتم و به کسی تعهد ندادم که چنین میکنم و چنان میکنم .
مهم نیست رای نیاوردم ،دنیا که به آخر نرسیده عزت دست خداست باید به دلها نفوذ کرد، با صداقت، با تقوا ،با صلابت و با خدا بود .چه بسا با……. هم رای بیاوری ولی به چه قیمتی ؟ ممنون از لطف، کمک و همراهیتان وظیفه دانستم از افرادی که به نام اینجانب رای خود را به صندوق انداخته‌اند، قدردانی نمایم. بی‌شک باید قدر قلب‌های پاک و تپند‌ه‌ای را که در جهت دفاع از جوانان و قشر تحصیلکرده و دفاع از الگوی فکری صداقت و عزت نفس به پا خواسته‌اند، بدانیم، لذا از تک تک شما کمال تشکر را دارم. نریمان یوسفی

پاسخ