رییس اداره تعزیرات حکومتی و شعبه ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز شهرستان بندرانزلی از رسیدگی به سه فقره پرونده مهم قاچاق کالا از سوی این شعبه در آبان امسال خبر داد.

ˈمهدی سبزی ˈ روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: متخلفان یکی از این پرونده های قاچاق مربوط به واردات شمش آهن به صورت غیرقانونی و جعل اسناد گمرکی به پرداخت ۱۶۰میلیارد ریال و دو پرونده دیگر مربوط به واردات غیرقانونی موتور سیکلت یک مورد به پرداخت ۲۳۷ و دیگری ۹۶ میلیون ریال محکوم شدند.

وی یادآور شد: همچنین از ابتدای امسال تا پایان آبان ۸۴۱ فقره پرونده تخلفات صنفی و غیرصنفی به این اداره ارجاع و ۸۳۸ مورد مختومه اعلام شد.

رییس اداره تعزیرات حکومتی بندرانزلی خاطرنشان کرد: متخلفان به پرداخت ۷۵۱ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.

وی، کالاهای مکشوفه قاچاق را شامل؛ قوطی الکل سفید، مکمل های غذایی، داروهای نیروزای تقلبی، پودر چاقی، کپسول لاغری، سیگار، آدامس، شامپو، ادکلن و غیره عنوان کرد.

سبزی خاطرنشان کرد: پرونده کالای قاچاق بر اساس گزارش های اداره پلیس آگاهی انزلی، اداره صنعت معدن و تجارت و بازرسی و نظارت اصناف به اداره تعزیرات حکومتی ارسال و رسیدگی می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به نوسان قیمت کالا در بازار و در راستای کنترل بازار در شهرستان علاوه بر رسیدگی به پرونده ها گشت های سیار همراه اداره صنعت ، معدن و تجارت و اداره بازرسی و نظارت اصناف ، شبکه بهداشت و دامپزشکی و بازرسی واحدهای صنفی انجام و نسبت به تشکیل پرونده و برخورد قانونی اقدام می شود.

رییس اداره تعزیرات حکومتی و شعبه ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز بندرانزلی، مشارکت مردم را برای نظارت و کنترل بازار و جلوگیری از قاچاق کالا و تخلفات صنفی ضروری خواند.

تعزیرات حکومتی مرجع رسیدگی به تخلفات اقتصادی است.

منبع : ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *