82058924-70694723[1]

 

در هفتاد و دومین جلسه شورای شهر انزلی، بودجه پیشنهادی ۵۳۳ میلیارد و ۲۴۵ میلیون ریالی شهرداری به تصویب نهایی اعضاء شورای شهر رسید.
همچنین مقرر شد شهرداری برنامه نحوه هزینه کرد بودجه را به شورا اعلام تا درصورت ایجاد تغییرات احتمالی کاهش یا افزایش نرخ آن از سوی اعضاء شورا مورد بررسی قرار گیرد.
رییس شورای شهر انزلی دراین جلسه با تبریک فرارسیدن هفته معلم و روز کارگر اظهار کرد: با وجود همه مشکلات، انجام ۱۰ کیلومتر لوله گذاری هدایت آبهای سطحی و همچنین راه اندازی پل ولایت دو ، از مهمترین کارهای اجرایی دوره چهارم شورا است.
محمدرضا بدیعی فر افزود: اصلاح مهندسی معابر، احداث بازار ماهی، بازگشایی برخی معابر اصلی و فرعی و نورپردازی و زیباسازی شهری از برنامه های شورای شهر انزلی درسال جاری است.
*عدم نظارت مناسب شورا بر شهرداری
عضو شورای شهر انزلی در نطق پیش از دستور شورا نظارت بر عملکرد شهرداری را از وظایف مهم شورا عنوان و خاطرنشان کرد: عدم نظارت مناسب موجب شده شهرداری باوجود افزایش درآمد در سال ۹۳ ، بدهی بانکهای شهر و پارسیان و بیمه تکمیلی پرسنل خود را پرداخت نکند.
شعبان جعفری با اشاره به عدم قطع درختان پشت پمپ بنزین غازیان با وجود فراهم سازی مشکلات عدیده برای اهالی آن منطقه افزود: نوسازی ناوگان عمومی نیز در اولویت کارهای شهرداری قرار نگرفته است.
درادامه شهردار انزلی نیز در این جلسه ضمن ابراز امیدواری نسبت به کاهش مشکلات مالی شهرداری در سال ۹۵ اظهار کرد: در صورت عملی شدن امور زیربنایی، بسیاری از دغدغه های مجموعه مدیریت شهری رفع می شود.
رضا پورشعبان با اشاره به اخراج و جابجایی سازمانی چند تن از کارکنان شهرداری افزود: برخورد شهرداری با متخلفان در امور مدیریتی متفاوت است.
وی با اشاره به آماده سازی ساختمان جدید شهرداری با وجود بحران مالی اظهار کرد: با وجود برخی موانع و کاستی ها ، تمامی حقوق و مزایای کارکنان شهرداری درسال گذشته حتی با وجود خلع ید برخی پیمانکاران پرداخت شده است.
شهردار همچنین با اشاره به اجاره ساختمان سابق دانشگاه آزاد به باشگاه ملوان بیان کرد: با تصویب اعضاء شورای شهر مبلغ اجاره ماهیانه شش میلیون ریالی تا شهریور امسال به این باشگاه هبه شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، بودجه ۴۱۰ میلیارد ریالی سال ۹۴ شهرداری با ۳۰ درصد افزایش به ۵۳۳ میلیارد و ۲۴۵ میلیون ریال رسیده که ۶۲ درصد از این بودجه صرف پروژه های عمرانی و ۳۸ درصد صرف هزینه های جاری شهرداری می شود.
همچنین در این بودجه اجرای ۲۲ پروژه نیمه تمام، ۹۸ پروژه جدید و ۲۵ پروژه مستمر نیز لحاظ شده است.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *