139206241157043591164353
پس از تغییر برخی از معاونان مسکن وزیر راه و شهرسازی نوبت به معاونان حوزه حمل‌ونقل و در صدر آنها سازمان بنادر و دریانوردی رسیده، سازمانی که آخوندی رضایت چندانی از عملکرد آن ندارد.

۴ روز پس از آن‌که عباس آخوندی به‌عنوان دومین وزیر راه و شهرسازی ایران رای اعتماد را از مجلس گرفت، بازار گمانه‌زنی‌ها در رابطه با تغییر معاونان وزیر داغ شد.

سازمان بنادر و دریانوردی اولین جایی بود که بلافاصله پس از تکیه وزیر بر صندلی وزارت شایعاتی در خصوص تغییر مدیرعامل آن رسانه‌ای شد. بر این اساس از ۴ گزینه احتمالی برای این پست نام برده شد؛ هادی حق‏‌شناس، علیرضا ساطعی، محمد احمدی‏‌بافنده و علی طاهری مطلق.

اولی از اعضای ستاد انتخاباتی حسن روحانی بوده است. عضویت در هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی بندرانزلی و عضو غیرموظف هیات مدیره ایزوایکو از سال ۸۶ تا سال ۹۰ از جمله مسئولیت‏‌ها حق‏‌شناس محسوب می‏‌شود.

وی در دوره‏‌های ششم و هفتم مجلس نماینده مردم بندر انزلی بود و پس از آن به‌عنوان مشاور علی طاهری مطلق مدیرعامل وقت سازمان بنادر و دریانوردی مشغول به‌کار شد، این همکاری در دوره سیدعطاءالله صدر مدیرعامل کنونی سازمان بنادر نیز ادامه داشت.

نفر دوم یعنی علیرضا ساطعی از مدیران قدیمی سازمان بنادر است که عضویت در هیات عاملی و معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی از جمله رزومه کاری وی است.
ساطعی در حال حاضر معاون مالی و پشتیبانی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران است، شرکتی که گزینه چهارم مدیرعاملی سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرعامل آن است. ساطعی در این‌باره به تسنیم، گفت: در این رابطه صحبتی با بنده نشده است و این مسئله را تکذیب می‌کنم. محمد احمدی‏‌بافنده نیز از مدیران دریایی کشور در بخش‏‌های صنایع دفاعی و لجستیک است.

اما به‌نظر می‌رسد نفر چهارم که در حال حاضر مدیر عاملی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران را در اختیار دارد، محتمل‌ترین گزینه برای ریاست سازمان بنادر و دریانوردی است. طاهری‌مطلق مهرماه ۸۸ توسط حمید بهبهانی وزیر وقت راه و ترابری برکنار و عطاء الله صدر معاون فنی و مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی جایگزین وی شد.

این در حالی بود که پیش از این اتفاق طاهری‌مطلق در خصوص برکناری یا ادامه فعالیت در سازمان بنادر گفته بود: «وزیر راه از عملکرد سازمان بنادر رضایت دارد و اعلام کرده مشکلی در سازمان بنادر نداریم و تثبیت وضعیت سازمان مورد تاکید است.»

اما یک اتفاق جالب عصر دیروز روی داد. در مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی علاوه بر معاونان وزیر راه از جمله صناعی رئیس سازمان هواشناسی، صادقی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل، میرشفیع معاون راه روستایی، پهلوانی رئیس سازمان هواپیمایی، رحیم‌اف مدیرعامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، علی طاهری مطلق نیز حضور داشت.

این مسئله از آن جهت قابل تامل است که وزیر راه وشهرسازی تقریبا در همه برنامه‌هایی که حضور داشته با تاکید بر ظرفیت ۱۸۶ میلیون تنی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور از اقدامات این بخش ابراز نارضایتی کرده است.

هر چند آخوندی هنوز تغییر معاونان راهی را آغاز نکرده اما با توجه به تغییر سریع معاونان مسکنی باید منتظر تغییرات در حوزه معاونت‌های حمل‌ونقل باشیم. انتظار می رود شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور یکی از اولین گزینه‌ها برای تغییر و تحول باشد و پس از آن نوبت به صندلی ریاست طبقه ۱۳ ساختمان سازمان بنادر در خیابان شهیدی می‌رسد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *