به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، پارک جنگلی طالب آباد یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان بندرانزلی است که سالانه پذیرای گردشگران زیادی می باشد.

در ادامه تصاویری به یاد ماندنی از این پارک زیبا همراه با توضیحات مختصر را مشاهده خواهید نمود.

DSCN2604 DSCN2605 DSCN2607 DSCN2608 DSCN2609 DSCN2611 DSCN2613 DSCN2619 DSCN2620 DSCN2621 DSCN2624 DSCN2629 DSCN2645

در عکس آخر سطل زباله ای را مشاهده می نمایید که مقابل درب شهرک اسحاقی نامجو قرار دارد، اگر برای تفریح به پارک جنگلی طالب آباد رفته باشید و بخواهید زباله هایتان را در مسیر به سطل زباله منتقل کنید باید این مسیر را طی نمایید تا از دست زباله ها خلاص شوید، اما به هر حال باز هم این دلیلی نمی شود که اینگونه بی رحمانه زباله هایمان را در طبیعت رها کنیم و امیدواریم انتشار این تصاویر تلنگری باشد برای متولیان این پارک جنگلی تا وضعیت آن را بهبود بخشند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

صادق صیاد

صادق صیاد

۲۲ فروردین ۱۳۹۴

اگه متوجه ساعت زیر عکس شده باشید که بنده از روی عمد گذاشتم متوجه خواهید شد اولین عکس ساعت ۱۳:۱۰ میباشد و آخرین عکس در پارک ۱۳:۲۴ است .
متاسفانه این پارک در حد نابودی هست و کسی هم بفکرش نیست .
شاید مسئولین مقصر هستند اونم بابت اینکه سطل زباله ای در این مکان وجود نداره ولی ما هم مقصریم
مسئولین که نمیان اشغال نمیریزند
این مردم عادی هستند که زباله تولید میکنند
این مردم عادی هستند که تبر به جان درختان میزنند و از چوبشان برای درست کردن کباب استفاده میکنند .
به نظر من این آشغالها با صدبار فراخوان گذاشتن هم تمیز نمیشه
باید یک فکر اساسی و اصولی کرد
امروز دلم به درد اومد .

پاسخ

رحمان

۲۲ فروردین ۱۳۹۴

استاندار گیلان خبر داد
راه‌اندازی خط ارتباطی ۱۱۱ مردم گیلان با رئیس جمهور
استاندار گیلان گفت: خط ارتباطی ۱۱۱ با ظرفیت بسیار بالا برای ثبت درخواست‌ها و پرسش‌های مردم گیلان از رئیس جمهور ۲۴ ساعت قبل و ۲۴ ساعت پس از سفر فعال شده و پس از یک ماه پاسخ دریافت می‌کنند.

پاسخ

فرشاد

۲۲ فروردین ۱۳۹۴

متاسفم.این نشان از عقب افتادگی فرهنگیه.دقیقاٌ همین ریختن آشغال زیر پل جدید انزلی جنب ماهی فروشان وسط شهر هم روزانه اتفاق می افته که این بزرگواران بعد از انجام کارشان تمام آشغالهای خود را داخل رودخانه می ریزند .هیچ کس هم جلوگیری نمی کنه .واقعابعضی از مردم لیاقت این همه نعمت خدادادی رو که خدا به مردم انزلی داده را نمی دانند.اصلاٌ معنی حفظ محیط زیست را نمی دانند.

پاسخ

guilak

گیلک

۲۲ فروردین ۱۳۹۴

دیدن بی مبالاتی و بی توجهی بعضی از شهروندان به بهداشت و سلامت و زیبایی محیط زیست حقیقتا باعث تاسف است.این نقیصه اسفبار ریشه در خودخواهی و عقب ماندگی و… و در خوشبینانه ترین حالت در جهل و نادانی دارد.بنده معتقدم صرفا با گفتن و نوشتن در باره این ضعف بزرگ اجتماعی و یا فراخوان شهروندان وظیفه شناس و فرهیخته برای پاکسازیهای موردی و نمادین نتیجه ای عاید نمی شود.حداقل در زمان حیات ما ثمری نخواهد داشت.علاوه بر فعالیتهای فرهنگی گوناگون از طریق رسانه ها اگر اراده ای برای حل این معضل وجود داشته باشد که انشاالله دارد مسئولان باید به طریق عملی و با وضع قوانین بازدارنده بطور جدی پیگیری کنند.مثلا در مناسبتهای خاص که احتمال این ناهنجاری وجود دارد نظارت و کنترل بیشتری داشته باشند.ممکن است بگویند پرسنل کافی برای این کار ندارند که عذر موجهی نیست.می توانند از همان شهروندان عزیزی که با افتخار در پاکسازیهای موردی شرکت میکنند و باعث افتخار جامعه هستند کمک بگیرند و آنها بصورت داوطلبانه با تذکراتی که به هنجار شکنها میدهند به بهداشت اماکن تفریحی کمک کنند.حتی نباید ترسی از جریمه کردن وجود داشته باشد.وقتی در بعضی از کشورهای اروپایی برای انداختن ته سیگار و با عرض پوزش تف کردن در معابر عمومی و استفاده از دخانیات در اماکن عمومی و در بعضی از کشورهای آسیایی حتی برای نکشیدن فلاش تانک توالتهای عمومی مردم را جریمه میکنند ما چرا این کار را انجام ندهیم؟!!! بدون تردید اعمال قانون برای کسانی که حتی الفبای زندگی شهری و وظیفه شهروندی خود را نمی دانند و یا عمدا نادیده میگیرند لازم است.واقعا حیف نیست شهروند عزیز و شریفی مانند برادر خوبمان آقای صادق صیاد که با دیدن این مناظر زشت عمیقا ناراحت میشوند و میگویند ” امروز دلم بدرد آمد ” در میان چنین افراد بی مبالات و افسار گسیخته زندگی کنند؟ آیا ایشان و همفکران ایشان که نمایندگان طیف وسیعی از شهروندان وظیفه شناس و آگاه شهر ما هستند با زندگی در میان کسانی که … راضی هستند و لذت می برند؟ خسته شدیم از بس جملاتمان را با ” اگر ” و ” متاسفانه ” شروع و با ” امیدوارم ” ختم کردیم.باز هم بناچار امیدوارم در سال جدید مسئولان محترم اهتمام بیشتری نسبت به این امور داشته باشند.

پاسخ

صیاد پاسخ در تاريخ فروردین ۲۲ام, ۱۳۹۴ ۱۸:۲۲:

درد دل زیبایی بود دوست عزیز

HeSaM

HeSaM

۲۲ فروردین ۱۳۹۴

واقعا جایی بسی تاسف دارد :rain: :deadrose:

پاسخ

abai

۲۲ فروردین ۱۳۹۴

سلام آبایان
دقیقاً فاجعه هست
من واقعاً برای مردم کشورم متاسف هستم
حجم این اتفاقات آن قدر زیاد هست که نمیشه گفت، یک عده کمی این کارها را می کنند
بلکه میشه گفت یه عده کمی این کارها رو نمی کنند و به محیط زیست احترام می گذارند!

پاسخ

فرهاد پاسخ در تاريخ فروردین ۲۲ام, ۱۳۹۴ ۱۹:۲۷:

:yes: :yes: :yes:

۲۲ فروردین ۱۳۹۴

یه سوال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو کل خیابان ها و پارک های انزلی چند تا سطل آشغال وجود داره؟
آیا این تعداد برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی کافیه؟

بله که کافیه؟ حرفم با اونایی بود که به سطل آشغال هم رحم نمی کنن. متاسفانه این آدما رو از طریق قانون درست مجازات نمی کنن. وگرنه حساب کار دستش می اومد.

گلیک ممنون

پاسخ