13930801000265_PhotoA

معاون سیاسی ‌اجتماعی فرماندار انزلی از تشکیل کمیسیون پیشگیری و مقابله با جعل مدارک و اسناد دولتی در این شهرستان خبر داد و گفت: دوره‌های آموزشی در این زمینه برای شوراها و دهیاران برگزار می‌شود.

 

محمدحسین شاه‌کویی ظهر امروز در جلسه آموزشی شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی این شهرستان با عنوان «پیشگیری و مقابله با جعل مدارک و اسناد دولتی»، اظهار کرد: برگزاری چنین جلساتی می‌تواند پایه‌ای برای ارتقای سطح کیفی و کمی دیدگاه‌های مسئولان و مدیران روستاها شود.

وی با بیان اینکه با کمک این ابزارهای علمی می‌توانیم در ارتقای سطح امنیت در جامعه کوشا باشیم، افزود: امنیت برای گسترش پایه‌های توسعه اجتماعی، سیاسی و فرهنگی لازمه و ضرورت یک جامعه است.

معاون سیاسی ‌اجتماعی فرماندار انزلی نقش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها را در بعد فراهم شدن امنیت جامعه تاثیرگذار دانست و گفت: برای رسیدن به امنیت باید مقدمات آن فراهم شود.

وی ادامه داد: یکی از اموری که می‌تواند بر امنیت روانی جامعه تاثیر منفی بگذارد کلاهبرداری و جعل اسناد دفاتر دولتی و وابسته به آن و شوراها و دهیاری‌هایی که به طریقی با اسناد سر و کار دارند است.

شاه‌کویی از تشکیل کمیسیون پیشگیری و مقابله با جعل مدارک و اسناد دولتی در انزلی خبر داد و گفت: دوره‌های آموزشی در این زمینه برای شوراها و دهیاران برگزار می‌شود.

وی ساده‌ترین کلام آموزش را مقدمه‌ای برای پیشرفت و توسعه یک جامعه عنوان کرد و یادآور شد: کلاهبرداران با ابزارها و ترفندهای مختلف با سوءاستفاده از حسن رفتار مبادرت به کلاهبرداری می‌کنند بنابراین باید آشنایی بیشتری در این زمینه داشته باشیم و خدمات بهتر در شهر و روستا مدیریت شود و موفق‌تر قانون را اجرا کنیم.

معاون سیاسی ‌اجتماعی فرماندار انزلی مهم‌ترین شعار دولت را امنیت، آرامش و تثبیت وضعیت اقتصادی و برطرف شدن معضل بیکاری و اشتغال دانست و تصریح کرد: برای آرامش، امنیت، تثبیت وضعیت اقتصادی، رفع بیکاری و ایجاد اشتغال نیاز داریم تا در مقابل ترفندهای افراد خاطی از خودمان واکنش مثبت نشان دهیم.

وی دقت لازم را مورد تاکید دهیاران و شوراهای روستایی قرار داد و خاطرنشان کرد: اسناد در مکان‌های طبقه‌بندی شده نگه‌داری شود.

شاه‌کویی تاکید کرد: مهر شوراهای اسلامی و دهیاری‌ها، دسته‌چک‌ها و سربرگ‌های اداری در محل‌هایی قرار گیرد تا از آسیب و دسترسی آسان افراد دور بماند.

وی «جعل عنوان» را سوءاستفاده برخی افراد عنوان کرد و یادآور شد: افرادی با سوءاستفاده از اسامی و عنوان شخصیت‌ها درخواست‌های نامشروع دارند که در این زمینه نیز باید مراقبت لازم را داشته باشند تا شاهد چنین اقدام نامناسبی نباشیم.

معاون سیاسی‌ اجتماعی فرماندار شهرستان انزلی با بیان اینکه ما در مقابل خودمان مسئول هستیم، تصریح کرد: در مقابل جامعه و خانواده مسئول هستیم و حال که این نعمت الهی نصیب ما شده است تا به عنوان خدمتگزار مردم باشیم باید در حسن اجرای امور بیشتر تلاش کنیم.

در نشست مذکور که منوچهر عاشوری بخشدار مرکز انزلی حضور داشت به پرسش‌های مطروحه پاسخ داده شد./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *