fz--torkan

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد انزلی، مهندس اکبر ترکان در جلسه شورای مدیران منطقه آزاد انزلی با تأکید براینکه فضای کسب و کار در مناطق آزاد بهبود می یابد اظهار داشت: از طریق بازنگری در قوانین موجود، مقررات زدایی و بازبینی در فرآیندهای جذب و فعالیت فعالین اقتصادی، بسترهای مناسب در فضای کسب و کار مناطق آزاد فرآهم می شود.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد از ارزیابی حوزه های مختلف فعالیت هر منطقه از سوی این دبیرخانه خبر داد و اضافه کرد: براساس رویکرد جدید، هفت منطقه آزاد نقاط پایلوت دست یابی به اهداف سند ایران ۱۴۰۴ در سایر نقاط کشور می باشند.

وی شفافیت درهمه امور مالی و اجرای عدالت را از دیگر راهکارهای نیل به سند ایران ۱۴۰۴ اعلام کرد و افزود: علی رغم گذشت عمر کوتاه ایجاد این منطقه، با توجه ظرفیتهای متعدد موجود، منطقه آزاد انزلی می تواند موجبات توسعه پایدار استان گیلان در عرصه های گردشگری،تجارت و ترانزیت بین المللی و در مرحله بعدی الگویی موفق برای ایران اسلامی ۱۴۰۴ باشد.

مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل جدید منطقه آزاد انزلی در این نشست با قدردانی از تلاشهای مدیران پیشین تصریح نمود: این منطقه با مشکلات عدیده ای در عرصه های مختلف دست به گریبان است.

وی با بیان اینکه کارگروه های رفع مشکلات معافیت مالیاتی، رفع معارض اراضی، اصلاح فرآیند ها برای بهبود فضای کسب و کار و شناسایی منابع جدید درآمدی برای منطقه از اولویتهای نخست کاری می باشد.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در پایان بر لزوم توجه ویژه و سریع به مشکلات برخی واحدهای تولیدی منطقه تصریح کرد و افزود: با همکاری مسئولین استان و دبیرخانه شورای هماهنگی مشکلات را برطرف می کنیم.

گفتنی است در این جلسه علاوه براعضاء شورای معاونین ومدیران منطقه، معاونین دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Milad

۸ آبان ۱۳۹۲

خبر تکراری نیست الان ؟! پنج تا خبر پایین تر با یه تیتر دیگه همین خبر نوشته شده !

پاسخ