1413796354306_87

دبیر شورای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تردد خودروهای ویژه مناطق آزاد در کشور براساس مصوبه هیات دولت در محدوده تعیین شده مجاز بوده و خارج از آن باید توسط نیروی انتظامی برخورد شود.

 

اکبر ترکان با حضور در غرفه خبرگزاری ایسنا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهار کرد: شماره گذاری‌ خودروهایی که در مناطق آزاد صورت می گیرد به گونه ای است که این خودروها فقط می توانند در محدوده همان مناطق آزاد تردد کنند و تردد این خودروها خارج از محدوده معین تخلف بوده و باید توسط نیروی انتظامی جلوگیری و برخورد شود.

 

وی افزود: در برخی مناطق آزاد دولت شعاع و محدوده‌ای را تصویب کرده و اجازه تردد این خودروها را در محدوده معین داده است.به عنوان مثال برای برخی مناطق مانند ماکو تا شعاع حدود ۳۰ کیلومتر اجازه تردد داده شده و در برخی مناطق مانند رشت به دلیل فاصله فرودگاه تا منطقه آزاد انزلی اجازه تردد بین این محدوده در هیات وزیران مصوب شده است.

 

دبیر شورای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد:‌ در خوزستان نیز براساس مصوبه هیات وزیران اجازه تردد خودروها تا اهواز صادر شده و خارج از آن تخلف محسوب می‌شود، اما از آنجا که در خارج از مناطق آزاد عوامل برخورد و جلوگیری ارتباطی با مناطق آزاد ندارند و مسوولیت آن بر عهده نیروی انتظامی است. بنابراین باید این کار از سوی نیروی انتظامی انجام شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *