28

ترمینال مسافری بندر انزلی با وجود گذشت ۹ ماه از آماده بودن، منتظر شناورهای بخش خصوصی و به آب‌اندازی آن‌ برای افتتاح و جابه‌جایی مسافر است.

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) فرهاد منتصرکوهساری اظهار کرد: مشغول مذاکره با سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای به آب‌اندازی یک شناور مسافری به منظور آغاز به کار ترمینال مسافری بندر انزلی هستیم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان خاطر نشان کرد: فردا – هفتم اسفند ماه – در جلسه‌ای با سرمایه‌گذار خصوصی به دنبال قانع کردن وی برای خرید شناور مسافری برای ترمینال مسافری بندر انزلی هستیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا تنها با خرید یک شناور و آب‌اندازی آن ترمینال مسافری بندر انزلی رونق می‌گیرد؟ اظهار کرد: با توجه به این‌که تاکنون ترمینال مسافری دریایی در شمال کشور نداشته‌ایم در ابتدا نیازمند بازاریابی برای این نوع از حمل و نقل هستیم.

منتصر کوهساری گفت: در صورت نهایی شدن مذاکرات با بخش خصوصی تفاهم‌نامه‌ای با سرمایه‌گذار امضاء می‌کنیم تا نخستین شناور مسافری در ترمینال مسافری بندر انزلی در ابتدای مهر ماه سال ۹۲ به آب انداخته شود.

در حال حاضر خط حمل و نقل مسافر در دریای خزر از ایران به نقاط داخلی و بین‌المللی وجود ندارد. ترمینال مسافری بندرانزلی به منظور برقراری خطوط حمل و نقل مسافر از سواحل دریای خزر به دیگر بنادر شمالی کشور و نیز بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر ساخته شده اما تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته است.

برای راه اندازی خط مسافری پایانه بندر انزلی، بخش خصوصی باید شناورهای مورد نیاز را خریداری کرده و در آب‌های خزر به بهره‌برداری برساند اما تاکنون با وجود تسهیلات بدون سود که سازمان بنادر برای خرید شناور در اختیار شرکت‌های خصوصی قرار می‌دهد، هیچ شرکت بخش خصوصی به خرید شناور مسافری اقدام نکرده است.

ترمینال مسافری بندر انزلی نزدیک به ۹ ماه است که به صورت کامل آماده بهره‌برداری است. در این ترمینال انواع گیت‌ها برای جابه‌جایی مسافر و کالای آن‌ها و نیز خدمات مورد نیاز دیگر آماده شده است. در مجموع هفت میلیارد تومان برای زیرساخت، روساخت و تجهیزات ترمینال مسافری بندر انزلی هزینه شده اما ترمینال به دلیل نبود شناور بدون استفاده مانده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۶ اسفند ۱۳۹۱

۹ ماهه بلا استفاده باقی مونده؟ واقعا جای تاسف داره، امیدوارم هر چه سریع تر راه اندازی بشه.

پاسخ

a.n.z

۶ اسفند ۱۳۹۱

واقعا جای تاسفه ، فکر کنم مسولین یادشون رفته ، من خودم اصلا خبر نداشتم !!!

پاسخ

۶ اسفند ۱۳۹۱

هفت میلیارد خرج برداشته ولی بلااستفاده مونده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بهتر نبود اول آب رو میدیدن بعدا” شلوارشون می کندن

پاسخ

guilak

گیلک

۶ اسفند ۱۳۹۱

کالاگن عزیز من هم میخواستم جسارتا همین ضرب المثل را استفاده کنم.نظر شما در باره ان قاقهای روسی و یونانی که خبرش در انزلی کلاب هست چیه. البته انها را قرار است با مدیریت برادران مازندرانی بکار بگیرند.ولی با این مدیریت و برنامه ریزیهای شگفت انگیزی که در کشور باب شده ممکنه انها قایقها را خریده باشند و بدنبال اسکله بگردند.دوستان ما باید با انها تماس بگیرند.

پاسخ