مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان اعلام کرد که سالانه ۵۰۰ هزار تن بنزین و گازوئیل از بندر انزلی ترانزیت می‌شود.

فرهاد منتصر کوهساری در گفت‌وگو با خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره برنامه توسعه‌ای بندرانزلی به ساخت اسکله‌ها، موج‌شکن‌ها و ورود و خروج کالاهای عمومی اشاره کرد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر برنامه توسعه طول موج‌شکن‌های بندر به پنج‌کیلومتر را داریم.

کوهساری با اشاره به ۴۰ هکتار حوضچه قدیمی بندر انزلی اظهار کرد که با قصد افزایش مساحت حوضچه بندر به ۱۲۰ هکتار را برای پهلوگیری انواع کشتی‌های باری داریم.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در حال حاضر ۱۱ پست اسکله به طول ۱۷۰۰ متر در بندرانزلی محل پهلوگیری کشتی‌هاست.

وی با بیان اینکه عمق آبخور بندرانزلی در حال حاضر ۵٫۵ متر است، گفت: در عمق کنونی کشتی‌هایی با حجم هفت هزار تن قابلیت پهلوگیری در بندرانزلی را دارند.

منتصر کوهساری ادامه داد: در برنامه توسعه بندرانزلی قصد افزایش عمق آبخور بندر را داریم تا بتوانیم کشتی‌هایی با حجم ۱۲هزار تن برای کالاهای عمومی و ۲۰۰هزار تن برای کالاهای سوختی را پهلو دهیم.

وی درباره ظرفیت عمومی بندرانزلی در حال حاضر گفت: در حال حاضر بندرانزلی ظرفیت عمومی ۴٫۵ میلیون تن دارد. ظرفیت اسمی بندر هفت میلیون تن است که قصد افزایش آن به ۱۷میلیون تن را در برنامه پنج‌ساله آینده خواهیم داشت.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان فولاد، چوب، کالاهای سوختی و سیمان عمده کالاهای وارداتی، صادراتی و ترانزیتی از بندر انزلی هستند.

وی با تاکید بر اینکه در بندرانزلی واردات، صادرات و ترانزیت انجام می‌شود، گفت: حجم ترانزیت سالانه از بندرانزلی ۵۰۰ هزار تن است که بیشتر به بنزین و گازوئیل اختصاص دارد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *