نماینده شهرستان انزلی در مجلس شورای اسلامی

نماینده شهرستان انزلی در مجلس شورای اسلامی

حسن خسته‌بند نماینده مردم بندرانزلی پیش‌ از‌ ظهر امروز (سه‌شنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس اظهار داشت: قیام امام حسین(ع) و یاران باوفایش پس از ۱۴ قرن ایثار و شهادت را بهترین الگو، سرمشق و الهام‌بخشی برای کسانی که تفکر رهایی و آزادگی را در سر دارند، قرار داده است.

وی افزود: ملت بزرگ ایران بار دیگر مدال مقاومت را به مردم و جوانان غزه، لبنان و سوریه می‌دهند که در صف نخست مقاومت و در کنار انقلاب اسلامی ایستاده و در مقابل استکبار به ویژه رژیم کودک‌کش و صهیونیست در حال مبارزه است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با ارج نهادن به اقدامات انجام شده توسط دولت خدمتگزار و اشاره به برخی مشکلات کشور خطاب به رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با توجه به زحمات بسیار زیادی که در استان‌ها انجام ‌شده، اما همچنان سهل‌انگاری برخی از دستگاه‌ها در اجرای مصوبات شهرستانی به ویژه بندر انزلی موجبات یأس و ناامیدی را در مردم فراهم کرده که دستور اجرایی کردن مصوبات را درخواست دارم.

خسته‌بند تصریح کرد: از رئیس جمهور درخواست جلوگیری از نحوه اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در وزارتخانه‌ها از جمله وزارت نفت که سبب مشکلات عظیمی در کشور شده است را دارم، به طوری که سازمان‌های دولتی با تشکیل تعاونی کارمندان شاغل به جای خصوصی‌سازی اقدام به خودمانی‌سازی کرده و با جلوگیری از ورود بخش خصوصی و روش‌های گسترده آن را تحت انحصار خود قرار داده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه به دولت به دلیل جهش قیمت ارز و سکه در بازار و اثرات جبران‌ناپذیر آن بر تولید و زندگی قشر محروم متذکر شد و گفت: متأسفانه هیچگونه تعادلی در درآمد و هزینه‌های این قشر زحمت‌کش مشاهده نمی‌شود.

وی ادامه داد: تورم، گرانی و افزایش قیمت کالاهای اساسی نگرانی بسیار عمیقی را برای مردم ایجاد کرده که هماهنگی همه مسئولان و چاره‌جویی ویژه، مورد انتظار ملت است.

نماینده بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه به آقای رئیس جمهور بارها متذکر شده‌ایم که فکری به حال نیروهای کاری کنند، خاطرنشان کرد: تعداد بسیار زیادی از جوانان بیکار هستند و هیچ راه درآمدی ندارند و جا دارد تا دولت محترم در آخرین ماه‌های خدمتگزاری با تلاش شبانه‌روزی مسئولان درصدد حل مشکلات معیشتی و جلوگیری از تورم برآید.

خسته‌بند با اشاره به انتخابات آتی ریاست جمهور تصریح کرد: دشمن در آستانه انتخابات سال آینده ریاست جمهوری دست به تقسیم کار زده و مأموریت دارد تا با هماهنگی اصحاب فتنه آمریکایی ـ اسرائیلی ۸۸ اختلاف و فتنه جدید دیگری در میان نخبگان بی‌بصیرت تدارک ببیند، به طوری که در این راستا نیز از ده‌ها رسانه، سایت اینترنتی، شبکه‌های رادیو و تلویزیونی حمایت مالی و پشتیبانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم با بصیرت ایران اسلامی مثل همیشه به وظیفه خود آشنا هستند، ادامه داد: ملت ایران بار دیگر با حضور حداکثری خود در پای صندوق‌های رأی با دشمنان نظام و انقلاب تسویه حساب خواهند کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اصولگریان از عملکرد اصلاح‌طلبان عبرت بگیرند و به ریسمان الهی چنگ زنند، گفت: اگر مصلحت و شرع حکم می‌کند از هرگونه حاشیه‌پردازی و تسویه‌ حساب‌های سیاسی پرهیز کنند، چراکه در غیر این صورت در روز آخرت نزد شهدا و امام شهیدان شرمنده خواهیم بود.

وی اضافه کرد: پیشنهاد می‌کنم تا اصلاح‌طلبان واقعی نیز با اعلام مبارزه، تبعیت از قانون اساسی و همراهی با امام، رهبری و ملت مواضع خود را شفاف اعلام کنند و بدانند که تنها سنگر ملت، ولایت فقیه بوده که همان سنگر حسینی و دیگر سنگرها متعلق به استکبار و صهیونیست است.

خسته‌بند با بیان اینکه هدف همه اقدامات دشمن علیه ایران به زانو در آوردن ملت است، اظهار داشت: ملت ایران شایسته نوکری بی‌وقفه مسئولان است و باید تعبیر حکیمانه امام راحلمان را از یاد نبریم که فرمودند ملت ما از مردم صدر اسلام نیز بهتر هستند.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی متذکر شد تا اتمام پروژه راه‌آهن قزوین ـ رشت ـ انزلی را به صورت ویژه پیگیری کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین افزایش اعتبارات به منظور احیای تالاب بین‌المللی بندرانزلی و ردیف جداگانه در بودجه سال ۹۲ را از معاونت راهبردی رئیس جمهور خواستار شد.

نماینده بندر انزلی در پایان از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد تا نسبت به افزایش اعتبارات و سرعت بخشیدن به اجرای پروژه راه انزلی به رضوان‌شهر را در دستور کار قرار دهد و از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز خواستار پیگیری سختی مشاغل و بیمه صیادان که از مصوبات دولت در سفر دوم به استان گیلان بود، شد.

خبرگزاری  گیلان

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *