talab1

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: طرح احیای تالاب انزلی باید در دوره ۱۰ ساله تداوم داشته باشد تا به نتیجه برسد.

محمدرضا برجی بعد از ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان با اشاره به اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در تمام شهرهای استان تا پایان امسال اظهار کرد: پسماند از چالش‌های مهم زیست‌محیطی در گیلان است.

وی بر ساماندهی فاضلاب شهرهای گیلان تاکید کرد و افزود: اجرای طرح فاضلاب شهری نیاز ضروری استان است و این امر با همکاری دستگاه‌های مختلف تحقق پیدا می‌کند.

برجی با بیان اینکه احداث نیروگاه زباله‌سوز در جمع‌آوری و امحای زباله در گیلان حائز اهمیت است، تصریح کرد: جانمایی احداث چهار نیروگاه زباله‌سوز در غرب، شرق و مرکز استان پیش‌بینی شده و تحقق این امر نیازمند تامین اعتبار است.

این مسئول، به وضعیت تالاب انزلی اشاره کرد و یادآور شد: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب رسوب در تالاب انزلی ایجاد شده و عمق تالاب به کمتر از یک متر رسیده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان به اجرای طرح احیای تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: طرح مذکور باید در مدت زمان ۱۰ سال تداوم داشته باشد تا به نتیجه مطلوب برسد.

برجی از کاهش صید ماهی در تالاب انزلی خبر داد و اظهار کرد: سال‌های گذشته ۱۵ هزار تن ماهی از تالاب انزلی صید می‌شد و این مقدار به ۲۰۰ تن در سال ۹۲ کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به ورود سالانه ۲۵ میلیون نفر گردشگر به گیلان، بیان کرد: تمام پسماند و پسآب‌های تولید شده مربوط به گیلانی‌ها نیست و مدیریت پسماند با همکاری مسئولان کشوری در استان تحقق پیدا می‌کند.

برجی از تولید روزانه دو هزار تن زباله در گیلان خبر داد و یادآور شد: ۲۵ منطقه برای دفن زباله در استان در نظر گرفته شده و این مناطق از استانداردهای لازم برخوردار نیستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان شیرابه محل دفن زباله در سراوان رشت را بین چهار تا ۱۸ لیتر در روزهای آفتابی و بارانی متغیر دانست و اظهار کرد: شیرابه مذکور آب‌های سطحی و زیرزمینی منطقه را آلوده می‌کند.
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۲ بهمن ۱۳۹۳

چهارشنبه در دیداربا یکی از مدیران ارشد شهرداری هم گفتم : بیشتر کاغذ ها در اداره جات و مدارس تولید می شود ولی عزمی جدی برای تفکیک دیده نمی شود اگر درست در همون جا کاغذ ها را جدا کنند این همه درخت بریده نمی شود و به محیط زیست آسیب نمی رسد ایشان گفتند توی محل ما خوب تفکیک می کنند من هم گفتم شده مثال اون آقا بالاییه که: گوجه تو محل ما ارزونه دیگه!!

پاسخ

MAJID پاسخ در تاريخ بهمن ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۵۰:

خخخ.گوجه رو خوب اومدی.همون گوجه کلی کد توش بود.ما نگرفتیم :-D
مدیران ارشد شهرداری.کلمه با مزه ای بود وجداناً.:laugh: :-D

Sinaclub پاسخ در تاريخ بهمن ۳ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۰۴:

آقاى اسدى با شما کاملاً موافقم باید یاد بگیریم تفکیک کنیم،از این آدم عصبى میشه که اصلاً کار دشوارى نیست و خیلى سادست ولى متاسفانه فقر فرهنگى شدیدى داریم، ما فقط اسممون مسلمونه،
تو شهردارى پاکتهاى مخصوص کاغذ هست اما چند روز پیش تو یه اتاقى دیدم پاکت مخصوص کاغذ یه مسئولى هم کاغذ توشه هم مواد پلاستیکى و ….
تاسف خوردم از این کار، پاى صحبت این افراد که میشینى ادعاى متمدن بودنشونم گوش فلک و کر میکنه.
هر کسى هم که بخواد میتونه بره از این غرفه هاى بازیافت ظرف مخصوص کاغذ رو بگیره و هر وقت پر شد بیاره تحویل همون غرفه ها بده،