82227854-710132101

استاندار گیلان در پیامی به نمایشگاه الکامپ گفت: تداوم رشد اقتصادی گیلان، در گرو پایه گذاری صنایع پیشرفته و دانش بنیان است.
محمدعلی نجفی در پیامی که شامگاه دوشنبه توسط مدیرکل فناوری اطلاعات گیلان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ در منطقه آزاد انزلی قرائت شد، اظهار کرد: نمایشگاه الکامپ به عنوان یکی از نمایشگاه های تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مکانی مناسب برای نمایش توانمندی های نخبگان جوان ما در حوزه ICT به عموم مردم است.
وی افزود: توسعه و تدوام رشد اقتصادی گیلان در گرو پایه گذاری صنایع پیشرفته و دانش بنیان است.
نجفی تاکید کرد: طرح های ابتکاری و خلاقیت های بدیع این حوزه می تواند یاریگر ما در تولید ثروت، ایجاد اشتغال و پیشرفت استان باشد.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: تحقق دولت الکترونیک بعنوان یکی از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید، با کمک شرکت های خصوصی و دانش بنیان بویژه در تولید محتوا و ارائه خدمات الکترونیک محقق می شود.
وی با اظهار قدردانی از اهتمام و تلاش های دست اندارکاران برگزاری این نمایشگاه و شرکت کنندگان آن گفت: با وجود نخبگان جوان گیلانی، این دیار سربلند آینده روشنی خواهد داشت.
به گزارش خبرنگار ایرنا دهمین نمایشگاه الکامپ (الکترونیک و کامپیوتر) استان گیلان در قالب ۵۰ غرفه و با حضور شرکت های کامپیوتری، خدمات اینترنتی ، سیستم های اداری، سیستم های امنیتی تصویری و تجهیزات فروشگاهی با هدف نمایش و عرضه مستقیم دستاوردهای بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان به شرکت ها و نهادهای دولتی و کارخانجات بخش خصوصی شامگاه دوشنبه ۲۲ شهریور در محل دائمی نمایشگاه های منطقه آزاد انزلی افتتاح و تا ۲۶ شهریور از ساعت ۱۶ تا ۲۲ برای عموم مردم قابل بازدید است.
معافیت مالیاتی ۲۰ ساله از تاریخ بهره برداری انواع فعالیت های اقتصادی ، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه، آزادی مشارکت سرمایه گذار خارجی تا سقف ۱۰۰ درصد و معافیت گمرکی برای ورود مواد اولیه ، قطعات و ماشین آلات مورد نیاز کارخانه ها ، فعالیت بورس کالای منطقه ، اجرای کالای همراه مسافر و اعمال قانون ارزش افزوده برای کالاهای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل کشور از مهمترین مزایای ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی تولیدی در منطقه آزاد انزلی است.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال جنوب ، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر ، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه ، کراسنودسک در ترکمنستان ، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان ، دسترسی از طریق راه های مناسب ، به بازارهای مصرف کشورهای CIS ، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *