13910414000150_PhotoA[1]

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از تداوم اجرای فاز دوم مطالعات اکولوژیک طرح احیای تالاب انزلی برای همکاری با گروه «جایکا» در سال ۹۵ خبر داد.
قربانعلی محمدپور پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از تالاب این شهرستان با اشاره به اینکه جلوگیری از تخریب و حفاظت بهینه از محیط زیست یکی از اصولی‌ترین و جنجال برانگیزترین مسائل در جوامع بشری است اظهار کرد: رشد جمعیت و پیشرفت روزافزون صنایع و افزایش منابع آلاینده آب، خاک و هوا وضعیت محیط زیست را بحرانی‌تر از گذشته کرده است.

وی بر جلب مشارکت همگانی در حفظ محیط زیست تأکید کرد و افزود: بررسی مستمر و سریع منابع آلوده‌کننده به منظور پیشگیری به‌موقع از خسارت‌های غیر قابل جبران آلودگی‌ها امری اجتناب‌ناپذیر است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با تأکید بر ارتقای کیفیت و ترمیم اثر زیان‌بار فعالیت‌های گذشته در محیط، بیان کرد: تمام برنامه‌ها و طرح‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید با اهداف و سیاست‌های محیط زیست هماهنگ شود.

محمدپور پیشگیری از بروز آلودگی و جلوگیری از تخریب آب، هوا و خاک، حفاظت از اکوسیستم‌ها و محیط‌های انسانی را نیازمند اجرای ضوابط و معیارها خواند و تصریح کرد: فعالیت‌های صنعتی، عمرانی و بهره‌برداری از منابع طبیعی باید به طور مطلوب انجام شود.

وی به مساحت ۱۴ هزار و ۴۴ کیلومتر مربعی گیلان اشاره کرد و گفت: گیلان با داشتن ۵۲ شهر و ۲ هزار و ۹۲۵ روستا دارای تراکم ۱۷۷ نفری جمعیت در هر کیلومتر مربع است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به برنامه‌های این سازمان در سال ۹۵، اظهار کرد: امسال ادامه همکاری با گروه «جایکا» برای فاز دوم مطالعات اکولوژیک طرح احیای تالاب انزلی از برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

محمدپور از پیگیری موضوع تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به منظو ایجاد امنیت شغلی کارکنان حفاظت محیط زیست در سال ۹۵ خبر داد و افزود: احداث ساختمان اداری و محیط‌بانی مناسب برای برخی اداره‌های شهرستانی و نوسازی بعضی از ساختمان‌های فرسوده موجود و همچنین اختصاص ساختمان مستقل برای اداره شهرستان رشت برنامه‌ریزی شده است.

وی خواستار همکاری و تعامل تمام دستگاه‌های مربوطه در دستیابی به اهداف و برنامه‌های زیست‌محیطی در گیلان شد و بیان کرد: تأمین اعتبارات لازم برای تحقق برنامه‌ها از جمله تهیه نقشه خاک، مطالعات اثرات زیست‌محیطی ریزگردها، پایش منابع آب استان و … از اولویت‌های سازمان حفاظت محیط زیست گیلان است.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *