82327218-712101941

سید محمد میرمظفری روز چهارشنبه درگفتگو با خبرنگار ایرنا به مناسبت دهه وقف اظهار کرد: مبلغ تخصیص یافته درراستای تکمیل خانه قرآن انزلی، حسینیه کلویر و مهدیه هرکدام به میزان یک میلیارد ریال و برای مساجد شهرستان نیز ۳۰۰میلیون ریال اختصاص یافته است.
وی به نحوه استفاده از درآمدها در اوقاف اشاره و تصریح کرد:۴۰درصد درآمد حاصله از بقاع متبرکه صرف هزینه های عمرانی، ۳۰ درصد در راستای هزینه های جاری و حقوق خادمین بقاع، ۲۰درصد صرف هزینه های فرهنگی و ۱۰درصد باقی مانده نیز بعنوان حقوق تصدی به خزانه کل کشور بر می گردد.
میر مظفری یادآور شد: هزینه های فرهنگی به هیات امنای بقاع متبرکه ارجاع داده شده و یک درصد از ۱۰درصد حقوق تصدی بقاع متبرکه از خزانه کشور، به سازمان اوقاف برگشت داده می شود.
وی با اشاره به درآمدزا بودن اکثر موقوفات افزود: ۶۷درصد از درآمدهای حاصله از موقوفات صرف نیت واقف شده، ۸درصد حق تولیت، ۱۰درصد از درآمدها صرف حفظ عین موقوفه در راستای مرمت و نگهداری آن و ۵درصد از درآمدها نیز صرف نشر و تبلیغ معارف اسلامی می شود.
رئیس اداره اوقاف بندرانزلی با اشاره به انجام دو مورد وقف دراین شهرستان درطول امسال یادآور شد: یک مورد وقف زمین در روستای بشمن به مساحت ۵۵۰متر و یک مورد منزل مسکونی به مساحت ۳۰۰متر با نیت ترویج شعائر اسلامی، کمک به ایتام و خیرات دراختیار اداره اوقاف شهرستان انزلی قرار گرفته است.
میر مظفری با اشاره به وجود ۱۳بقعه فعال در شهرستان خاطرنشان کرد: از بین این بقاع متبرکه، چهار بقعه بی بی حوریه،آقا سید نجفی، امام زاده صالح و امام زاده ابراهیم (ع) به عنوان بقاع شاخص شهرستان هستند.
رئیس اداره اوقاف انزلی با تاکید براینکه به دلیل ارادت شهروندان به آقا سید محمد نجفی، ساخت این بقعه مورد توجه ویژه قرار گرفته ، افزود: ۹۰درصد از اقدامات عمرانی ساخت این بقعه به پایان رسیده است .
وی همچنین اظهار کرد: ساخت مسجد و ساختمان بقعه بی بی حوریه نیز به پایان رسیده و نمای بیرونی و مرمت بقعه با اخذ مجوزات لازم در دستور کار قرار دارد.
به گفته میرمظفری براساس توافقات بین سازمان اوقاف و آموزش و پرورش، اداره اوقاف هر ساله اقلامی را تهیه کرده و پس از شناسایی دانش آموزان نیازمند توسط آموزش و پرورش، این اقلام را در اختیار آنان قرار می دهد.
وی با اشاره به برنامه های فرهنگی انجام شده در طول سال گفت: طرح آرامش بهاری ویژه نوروز، سوگواره یاس نبوی در ایام فاطمیه، طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان، طرح نشاط معنوی در جوار بقاع متبرکه درتابستان و همچنین طرح خیمه معرفت در ایام محرم و صفر در شهرستان انزلی اجرا شده است.
میرمظفری تصریح کرد: آیین بصیرت عاشورایی نیز در ماه محرم در بی بی حوریه و در ماه صفر در بقعه آقا سید محمد نجفی برگزار و در تمامی مراسم مذهبی از مبلغان غیر بومی نیز استفاده شد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مریم دریایی

۱۰ آذر ۱۳۹۵

خب الحمدلله همه مشکلات شهر حل شده و جناب فرماندار تشخیص دادند شهر به بودجه ای نیاز نداره
خب وقف کردند.چه اشکالی داره؟
فقط نمی دونم چرا تو جلسه شورای شهر از شهرداری ۲۰۰میلیون تومان اعتبار می خواستند که حقوق ناجیان پرداخت بشه .
اصلا به ماچه ؟؟؟؟؟؟ ۸-) ۸-) ۸-)
کی به کیه؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ