استاندار گیلان از تخصیص ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه گلزار شهدای انزلی تا پایان امسال خبر داد.
محمدعلی نجفی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از گلزار شهدای بندرانزلی گفت: ۲ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات سال مالی ۹۵ و ۱۰ میلیارد ریال نیز تا پایان سال ۹۶ برای تکمیل گلزار شهدای بندرانزلی اختصاص می یابد.
وی افزود: خانواده شهدا همواره از ارزش بالایی در جامعه برخوردار بوده و مسئولان وظیفه دارند برای فراهم سازی هرگونه تسهیلات برای این خانواده ها تلاش کنند.
نجفی تاکید کرد: باید با دیواره سازی در اطراف محوطه این گلزار ، شرایط بهتری برای حضور خانواده های شهدا بر مزار عزیزانشان فراهم شود.
استاندار گیلان همچنین در بازدید از مصلی نیمه کاره بندرانزلی و در دیدار با امام جمعه این شهرستان اظهار کرد: با توجه به اینکه زیبایی امر نوسازی و ترمیم مساجد مشارکت خیرین و مردم است، باید تلاش بیشتری در خصوص افزایش مشارکت مردم صورت گیرد و از بیان آن به عنوان کم کاری دولتمردان پرهیز شود.
نجفی با اشاره به لزوم بررسی های فنی لازم در راستای تکمیل آن گفت: باید میزان اعتبارات لازم و بررسی های فنی درخصوص تکمیل این پروژه در جلسه ای مشترک انجام شده و البته شهرداری انزلی نیز می تواند در کمک به اینگونه موارد و کارهای عمومی مشارکت کند.
پروژه مصلی بندر انزلی از سال ۱۳۶۰ آغاز شده است. پروژه مسقف سازی گلزار شهدای بندرانزلی نیز از سال ۱۳۷۷ آغاز و پس از آسیب سقف آن در بحران برف سال ۱۳۸۶ ، تعمیرات بر روی سقف آن انجام شد اما در نهایت تا کنون به همان صورت باقی مانده است./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *