82323287-712027341

به مناسبت هفته بسیج با حضور جمعی از مسئولان، کلید سومین مسکن مددجویی روستایی ساخته شده توسط بسیج سازندگی سپاه پاسداران بندرانزلی، در روستای کرکان این شهرستان تحویل صاحبخانه شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران شهرستان انزلی روز شنبه در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این پروژه در قالب ساخت هزار مسکن برای مددجویان سراسر استان هدف گذاری شده است.
سرهنگ پاسدار جمشید اصحابی با اشاره به اینکه شرایط نامساعد جوی موجب تاخیر در تحویل این واحد مسکونی شده بود، افزود: برای ساخت این واحد مددجویی روستایی ۲۴۰میلیون ریال اعتبار صرف شد که ۴۰میلیون ریال آن از سوی خیرین و مابقی از اعتبارات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه سهم شهرستان انزلی از واحد های مسکونی مددجویی ۱۳ واحد است، گفت: ساخت یک واحد مسکونی در روستای حسن رود و ۱۲ واحد دیگر در روستاهای غرب شهرستان، دردستور کار بسیج سازندگی شهرستان بندرانزلی قرار دارد.
سرهنگ اصحابی یادآور شد: تا کنون چهار واحد مسکونی ساخته شده که کلید سه واحد آن در روستاهای ترب گوده ، آبکنار و کرکان تحویل صاحبخانه شد و واحد مسکونی چهارم نیز به زودی تحویل می شود.
وی با اشاره به معرفی مددجویان از سوی کمیته امدادامام خمینی(ره) تصریح کرد: بسیج سازندگی سپاه پاسداران شهرستان انزلی درسال گذشته با اعتباری بالغ بر۱۰ میلیارد ریال پروژه های عمرانی و مسکونی متعددی از جمله استخر ماهی، پروش مرغ و اردک، دامداری ، پرورش قارچ و پرورش بلدرچین و مواردی از این دست را انجام داده است .
سرهنگ اصحابی خاطرنشان کرد: پرورش و تکثیر ماهیان در آبکنار، پرورش مرغ ، شترمرغ و بلدرچین در کپورچال با استفاده از کارشناسان شیلات و دامپزشکی از جمله فعالیت های این ناحیه در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی است.
وی به مشارکت بسیجیان با آموزش و پرورش درقالب گروه های جهادی اشاره و اضافه کرد: مرمت مدارس و مساجد و کمک به زیبا سازی آن در روستاها توسط بسیج سازندگی سپاه ناحیه انزلی ، پیش از آغاز سال تحصیلی و با استفاده از دانش آموزان به صورت پرداخت مقداری دستمزد به عنوان تشویق این عزیزان، از دیگر برنامه های ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان بندرانزلی درطول امسال است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *