به گزارش سامانه تحلیلی خبری انزلی کلاب دیدار تیمهای سپاهان اصفهان و ملوان بندرانزلی در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران با نتیجه یک بر یک به پایان رسید که مانند هفته های گذشته تحلیلی روی این دیدار خواهیم داشت.

ملوان در این دیدار برنامه ای برای فوتبال بازی کردن نداشت، آنها به میدان آمده بودند تا مقابل فوتبال ایستادگی کنند، هدف کسب یک امتیاز بود و محقق شد، یک امتیاز ارزشمند که ارزش آن در روزهای پایانی لیگ بیشتر به چشم می آید.

با توجه به اینکه سپاهانی ها حملات زیادی روی دروازه ملوان داشتند، اما شانس ملوان برای پیروزی در این دیدار بیش از سپاهان بود، شاید این ادعا خنده دار به نظر برسد اما اگر ملوانان با خودباوری در ضد حملات شرکت می کردند فرصتهایی بهتر از سپاهان نصیبشان می شد، برای مثال به تصویر زیر توجه کنید:

malavan-sepahan

این موقعیت ملوان در دقیقه ۸۸ بعد از شش پاس زمینی به دست آمد و اگر عزیز معبودی قابلیت ارسال پاس با پای چپ را داشت رافخایی بازیکنی نبود که اینگونه موقعیتها را از دست بدهد، ملوان در چند ضد حمله دیگر صاحب موقعیت شد که ظاهرا حمله به سمت دروازه در دستور کار نبود.

نصرت ایراندوست اگر بخواهد برنامه ریزی بهتری برای شکل دادن به ضد حملات تیمش داشته باشد می تواند در اینگونه بازی های خارج از خانه سه امتیاز شیرین را در جیبش بگذارد و به انزلی بازگردد.

یکی از مشکلات ملوان گل خوردن در دقایق ابتدایی است، به همین دلیل وقتی فیلم بازی را بازبینی میکردیم روی دقایق ابتدایی تمرکز بیشتری داشتیم، یکی از نکات قابل توجه دریبل خوردن بازیکنان ملوان در این دقایق است، معمولا بازیکنانی که احساسی به سمت توپ می آیند را می توان خیلی راحتتر دریبل زد، احتمالا مشکل گل خوردن ملوان در دقایق ابتدایی مشکل روحی روانی است و شاید بازگشت کاپیتان زارع به ترکیب تیم بتواند این ضعف را پوشش دهد.

از نکات مثبت این دیدار عملکرد قابل قبول خط دفاعی ملوان بود که در نبردهای هوایی کم اشتباه ظاهر شدند، البته دروازه بان ملوان با توجه به درخششی که در دفع شوتها داشت، در خروج از دروازه بسیار ناشیانه عمل می کرد و می توانست کار دست ایراندوست و شاگردانش بدهد.

وقتی توپ به بازیکنان ملوان می رسید اکثرا برای رفع مسئولیت به توپ ضربه می زدند، اما در این میان محسن یوسفی در خط هافبک تسلط بیشتری نسبت به سایرین داشت و سعی می کرد بازی سازی کند.

رافخایی تک گل ملوان را روی تک موقعیت ایجاد شده در این دیدار به ثمر رساند، مهاجم ملوان نسبت به شش بازی گذشته متفاوت به نظر می رسید و شادابی در حرکاتش به چشم می آمد، شاید گلی که مقابل استقلال خوزستان به ثمر رساند او را از زیر یک فشار سنگین رها ساخته است.

برگ برنده هر مربی در نیمه دوم تعویض های اوست، چیزی که نصرت ایراندوست به آن اعتقاد ندارد، ملوان دو تعویض اجباری در دقایق پایانی و یک تعویض برای اتلاف وقت در دقیقه ۹۳ داشت، در چنین دیدار پر فشاری که دوندگی در دستور کار است، انتظار می رود زمان بندی تعویض ها حد اقل طبق روال معمولی فوتبال صورت پذیرد، شاید اضافه کردن یک بازیکن سرعتی و تازه نفس می توانست در ضد حملات برای ملوان مثمر ثمر باشد.

از نکات مثبت عملکرد سرمربی ملوان می توان به استفاده از دو بازیکن جوان اشاره کرد، بازیکنانی که برای اولین بار در لیگ برتر به میدان می رفتند و بدون شک نصرت ایراندوست از اعتماد به اینگونه بازیکنان ضرر نخواهد کرد، این ادعا در تاریخچه فوتبال ملوان به اثبات رسیده است.

اما در پایان به یکی از کامنتهای ارسالی توسط یکی از کاربران اشاره می کنیم که از ما خواسته اند گل سوم تیم تراکتور سازی را بازبینی کنیم و با ضد حملات ملوان مقایسه کنیم، در این گل نکته ای که بیش از هر چیزی به چشم می آید اعتماد به نفس بازیکن تراکتورسازی است، شاید مدافعان پرسپولیس فکرش را هم نمی کردند اینگونه قلب خط دفاعی آنها شکافته شود، اما جسارت نریمان جهان باعث شد تراکتور از روی پرسپولیس رد شود.

 

رضا نویدی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Shahin

۱۵ شهریور ۱۳۹۳

ممنون از تحلیل خوبتون آقای نویدی عزیز

پاسخ

سعید

۱۵ شهریور ۱۳۹۳

این ملوان اینقدر بی برنامه شده که آدم نمی دونه از کجاش انتقاد کنه. متاسفانه ایراندوست توی این چند سال چیز جدیدی به دانشش اضافه نشده و با همون سبک ۱۰ سال پیش مربیگری میکنه. حتی اگر سپاهان رو هم می بردیم باز هم بازی امیدوار کننده نبود.

پاسخ

majid

majid

۱۵ شهریور ۱۳۹۳

۲۰ :yes:

پاسخ

محراب پاسخ در تاريخ شهریور ۱۶ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۴۱:

:yes: :yes: